Malibu Hotel

JUL-2019
REGIM MASĂ All inclusiv
+ COPII: 2 -- varsta: 5 ani si 12 ani

Hotelul Malibu, de toata jena

Prima noastra experienta cu Bulgaria cred ca a fost si ultima.

Hotel Malibu din Albena - jenant. 4 stele, spun ei, o margareta i-as da eu.

Nu au schimbat lenjeria nici macar o data in cele 7 nopti, prosoapele, doar pt ca am insistat noi, de facut curat in camera, nici vorba. Paianjeni peste tot, igrasie si indolenta din partea personalului.

Mancarea a fost oarecum buna, dar atat.

Mi-a placut, in schimb, statiunea foarte mult.

Cam atat. Nu cred ca mai avem ce cauta la bulgari. Si nici macar nu suntem pretentiosi.

Am cerut schimbarea camerei din cauza igrasiei, noi avand copil cu astm, si ne-au ras efectiv in nas.

Nu as mai reveni in Bulgaria. Nici macar sa mai incerc.

Mai pun ceva bani si mergem in Turcia.

Impresii încărcate de anddra in 06.09.2019 17:08:23

Validat / Publicat: 06.09.19 18:07:15

• A fost prima sa vizită/vacanţă în BULGARIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (anddra); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  448 PMA (din 3 voturi) nota2

[06.09.19 18:07:00]

@anddra: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului (şi timp de 30 de minute după publicare). Completări se pot aduce şi ulterior — prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- completările pot detalia condițiile de cazare întâlnite; gradul de mulțumire referitor la servicii, amabilitatea personalului; detalii referitoare la masă (dacă e cazul); cadrul natural; posibilități de acces în zonă șamd.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

- Radusurcan
[06.09.19 19:15:36]

Nu e de vina Bulgaria, e hotelul pe care l ati ales... daca va documentati, citeati review uri, nu ajungeți la hotelul asta... eu merg de 7 ani in bulgaria și sunt ff mulțumit, dar ma documentez mult inainte sa aleg hotelul... e un hotel slab,

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[06.09.19 21:28:58]

@anddra:

De curiozitate: la ce etaj se afla camera care te-a nemulţumit atât?

Nu ştiu cât de plin era hotelul în iulie, dar la mijloc de august cu hotelul plin ochi, personalul de la recepţie a fost suficient de amabil încât să-mi prezinte trei camere, din care am ales-o pe a doua vizionată şi mi-au promis că a doua zi mi-o schimbă şi pe aceea cu una care să mă mulţumească pe deplin.

Nici mie nu mi-au schimbat lenjeria în cele trei nopţi de sejur, însă prosoapele folosite au fost schimbate zilnic, fără nicio insistenţă din partea mea, iar curăţenie în cameră au făcut în fiecare zi.

Nu am văzut păianjeni pe nicăieri, nu am simţit miros de igrasie, cam greu să apară :), iar personalul îşi făcea treaba mulţumitor.

Mai pun ceva bani si mergem in Turcia.

O decizie foarte bună!

Singura problemă ar fi că mai trebuie să pui cel puţin O MIE de euro în plus dacă alegi transportul cu avionul :D şi să cauţi bine de tot un hotel care să-ţi mai acorde gratuitate pentru copilul care anul viitor va avea 13 ani.

- anddra
[07.09.19 12:20:58]

Am fost la mijloc de iulie. Am fost cazati la parter. Hotelul era plin, nu au avut alte camere disponibile. Nu fac acuzatii nefondate. Nic agent de turism nu a reusit sa se inteleaga cu ei. In fine, prefer sa nu mai aud de ei. Ne-au stricat vacanta. Pe bani multi

- doinagherasim
[07.09.19 14:04:18]

@anddra: Imi pare tare rau ca nu ati fost multumitzi de conditiile din hotel, dar... o informare cat de cat (mai ales ca muuuulti au comentat aici!), inainte de a pleca in mult visatul concediu (si pt prima oara!), nu era mai bine?

Eu am 18 vacante pe litoralul bulgaresc, cu bune, cu rele (dar nu asa de " rele" ca pe litoralul nostru) si atat cat o sa se mai poata, tot la ei ma duc, ca pe litoralul nostru, poate sa-mi dea si gratuit, tot nu ma mai duc, din cauza raportului pret/conditii (am stat doar la hoteluri de 3 si 4 stele).

Fiecare alege ce face cu banii lui!

Concedii frumoase in viitoarele vacante!