Malibu Hotel

DIN Oradea
înscris/ă în 08.02.16
JUL-2018

Sejur OK

Va scriu cateva impresii proaspat intors dintr-un sejur la hotel Malibu.

Fiind clienti vechi ai statiunii am rezervat inca din iarna camera.

Cazarea: ne-am programat sa ajungem sambata in jurul orei 13, am primit camera pe loc.

Dotari camera: pat matrimonial, pat single, LCD minibar si urcatorul de rufe pe balcon. Mobilierul nu e nou dar e in stare buna. Curatenia in camera se face zilnic maturat, spalat, dus gunoi si schimbat prosoape iar la mijlocul sejurului schimbat asternuturi (nu am cautat insecte prin camera :)).

Mancarea buna si proaspata, micul dejun mai sarac si aceeasi mancare insa pranzul si cina gustoase, mult gratar din piept pui, cotlet de porc si peste carne calitativ mai buna fata de anii trecuti si lipsa salatelor cu paste des intalnite la ei. Din pacate anul acesta au lipsit sucul de mere si ciresele proaspete. Cheful prezent la fiecare masa printre clienti la fel si directoarea resortului. La masa erau multi clienti de la Laguna Mare...

Nemultumit de snack bar care oferea doar clatite, waffe niste uscaturi si inghetata (spre deosebire de anii trecuti) Deasemenea cred ca fata de aici era singura care nu o rupea pe nici o limba in afara de bulgara (dupa doua -trei luni de servire ar putea sa stie macar cifra doi pe engleza/germana) si cu un program inteles doar de ea- deschidea mai tarziu, inchidea mai repede.

Servirea la baruri ok cu clasicele lor bauturi.

Echipa de animatie ok insa am prins si echipe mai bune in Albena.

Am fost cu un catel, am platit tariful destul de mare pentru el insa am fost acceptati cu el cam peste tot inclusiv pe plaja.

Plaja aproape, curata.

Statiunea plina de romani si nemti insa am observat ca in atitudinea bulgarilor fata de noi s-a imbunatatit mult nemaisimtind acea subtila reticenta cand e vorba de romani

Impresii încărcate de criku79 in 29.07.2018 12:48:41

Validat / Publicat: 29.07.18 14:43:20

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (criku79); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 7 voturi) nota2

[29.07.18 14:43:01]

@criku79: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 96&ridAnt=87904

- Zoazore
[29.07.18 20:50:29]

@criku79:

Din pacate anul acesta au lipsit sucul de mere si ciresele proaspete
= dacă abia ai venit, să știi că timpul cireșelor a trecut. Chiar și la ei. Lipsa sucului natural din mere de Albena am resimțit-o cu toții. Mare păcat! Era tare bun!

Voi măcar ați avut snack-bar, noi la Magnolia n-a mai fost decât de la 15 la 16, mere și înghețată!

Unde ai parcat și cât a costat parcarea?

- criku79
[26.08.18 15:48:04]

@Zoazore: in parcarea hotelului, multe locuri libere dar din pacate pretul a fost de 20 leva pe zi. Am vazut multe masini parcate in blue zone pe spatiul verde de la soseaua ce trece pe langa Flamingo. E de luat in calcul pe viitor