#I#D

+ COPII: 1 -- varsta: 14 ani

#G#0
#M#0

Conditiile nu sunt nici pe departe de 5 stele. Se pot acorda cel mult 3 stele

Hotel Lotus therm spa&luxury resort *****. Numele si scorul de pe booking (9.1) te fac sa crezi ca acest hotel este cel mai minunat resort din Romania, insa nu este deloc asa.

Credeti-ma, am cazut si eu in aceasta capcana. Ma asteptam ca la pretul pe care l-am platit (1553 de lei pe noapte pentru o suita de 3 persoane) sa nu am nicio neplacere, dar, am fost surprinsa neplacut cand am ajuns in camera si am observat ca aceasta este foarte mica, nu are un sistem de ventilare bun, geamul se deschide foarte putin (doar rabatat), baia este minuscula, nu are balcon si nu exista nicio posibilitate de uscare a costumelor de baie. Pe deasupra, nu am putut dormi toata noaptea din cauza caldurii din camera. Aerul conditionat nu era plasat corespunzator si nici nu functiona bine.

Aqaparkul... aqaparkul nu m-a surprins deloc. Se pretindea doar a fi termal insa erau mai multe piscine cu apa dulce decat cu apa termala. Toate bazinele contineau mult clor chiar si cele termale. Mi s-a parut a fi un aquapark la fel ca oricare altul. Nimic deosebit.

In concluzie, aceasta experianta a fost una groaznica, care m-a costat o gramada de bani si pe care nu asi mai vrea sa o repet.

Impresii încărcate de adrianamorar in 22.07.2019 15:47:32

Validat / Publicat: 22.07.19 19:10:40

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (adrianamorar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  449 PMA (din 2 voturi) nota2

[22.07.19 19:09:20]

@adrianamorar: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 10&ridAnt=94972

- Dragos CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[22.07.19 19:47:36]

@adrianamorar:

... erau mai multe piscine cu apa dulce decat cu apa termala.

:) păi unde scrie că apa termală ar fi altfel decât „dulce”?!? Ideea este că erau într-adevăr mai multe bazine, alimentate fiecare din izvoare diferite, cu compoziție și temperatură diferite. Erau descrise proprietățile fiecăreia pe o tăbliță la loc vizibil.

OK, am înțeles, vi s-a părut un preț prea mare pentru ceea ce ați primit.

Dar, cum și eu amfostacolo (destul de recent vezi impresii) mi se pare că îi judecați cam prea aspru: „extrem de nemulțumit” e nota la toate capitolele, mai puțin la „distracție și relaxare”, unde e fix zero.

Fără o poză, fără ceva concret în ceea ce privește mic-dejunul și cina (cuprinse în regimul demipensiunii), fără nicio mențiune despre toate celelalte facilități puse la dispoziție de acest complex: Funlandia, bar, SPA etc.

Nu luați acest comentariu ca pe o critică personală - e doar o (altă) opinie și justificarea acesteia.

Plus câteva remarci punctuale:

nu are balcon

Cu excepția apartamentelor VIP (care au o terasă proprie, dotată cu jacuzzi, foarte mare și cu o priveliște superbă), niciun alt tip de cameră de acolo NU are balcon și lucrul acesta e clar arătat în saitul propriu - deci știați de chestia asta încă din momentul rezervării: nu văd sensul să le reproșați asta din moment ce ați ales în cunoștință de cauză.

... in camera (...) am observat ca aceasta este foarte mica, nu are un sistem de ventilare bun, geamul se deschide foarte putin (doar rabatat). (...). Aerul conditionat nu era plasat corespunzator si nici nu functiona bine

Camerele au 30 mp - e oare asta o cameră mică? sunt apartamente de bloc care nu au nicio cameră atât de mare...

Iar aerul condiționat este dispus pe tavan, relativ în dreptul patului. Sigur ați setat cum trebuie panoul de lângă ușa de intrare? Nu cumva ați lăsat și geamul deschis (fapt ce anulează funcționarea a. c. - nu dă nimeni bani să răcească / încălzească mediul înconjurător)?!?

- nrs
[22.07.19 21:29:17]

pe mine ma distreaza noua moda aparuta pe site: hotelul x nu merita 5* ci y*, fara nici un argument clar de genul: la 5* trebuie sa aiba 5 prosoape si nu are, sunt expuse doar asteptarile autorului fara legatura cu conditiile oficiale din tara respectiva pentru acordarea *

- rentea
[23.08.19 21:07:54]

@nrs: Mai important decat numarul dotarilor este CALITATEA lor. Degeaba ai 5 prosoape la 5 stele, daca ele sunt zdrentaroase sau degeaba ai mic dejun variat daca calitatea preparatelor este jalnica.

#G#1

#M#1