#I#D

REGIM MASĂ DP

#G#0
#M#0

Neasteptat de bine!

La inceput de an, mai precis dupa sarbatorile de iarna, am hotarat sa ne relaxam in mijlocul iernii la Baile Felix, unde fusesem si anul trecut, dar la alt hotel (Nufarul, unde ne am simtit bine). Aveam voucherele de vacanta si le am folosit pt. cateva zile la acest resort de care auzisem numai de bine. Asteptarile mele nu erau foarte mari, dar pot spune ca am fost surprinsa placut de ce am gasit aici. Hotelul este foarte frumos, modern si curat. Aquaparkul interior are o suprafata mare, cu bazine de toate felurile si marimile, nu te simti foarte inghesuit cu toate ca sunt multi oameni. Noi am fost incantati de bazinul exterior cu apa termala care era destul de mare astfel incat sa nu stai gramada cu altii. In interior stateau cei cu copii unde aveau o piscina pt. ei dar si un loc de joaca. Alaturi era un bar de unde ti puteai lua sucuri, alcool, inghetata (eu nu am fost, doar sotul). Am vazut si un restaurant, Yammi grill, unde puteai lua masa de pranz (nu am fost aici sa va spun mai multe).

Noi am avut pachet cu demipensiune (mic dejun si cina), servite in restaurantul hotelului (salon Ambra parca se numea). Sa va spun despre mese: mic dejun foarte bogat, cu de toate, oua in toate felurile, mezeluri foarte bune calitativ, branzeturi, asemenea, legume, gustari reci si calde, salate foarte bune, produse de patiserie (destul de multe), lapte, iaurturi, lapte batut. Sucuri la dozator dar si surpriza, fresh de portocale stors chiar atunci, apa imbuteliata (plata si minerala, nu din aia ieftina), cafea la aparate, ceai.

Pot spune ca a fost grozav micul dejun.

Cina era servita in acelasi restaurant, tot in regim de bufet suedez, cu program artistic in 2 seri din trei (foarte frumos). Si aici gaseai cam tot ce ti trebuie: friptura de porc, vita, pui, peste, mancare gatita, cartofi prajiti, taranesti, copti, salate de legume proaspete, muraturi si altele (nici nu mai tin minte tot). Bautura era inclusa si era sa uit de desert: aici mai saracut, nu erau chiar asa grozave, dar in ansamblu era ok.

Restaurantul era frumos, curat, mi a placut mult.

Nu v am spus despre camera:foarte draguta, cu tot ce ti trebuie, marime acceptabila, mi a placut mirosul cand am intrat (prima impresie conteaza), halat, papuci, consumabile in baie. Totul in hotelul asta imi dadea o stare de bine, de relaxare. Un sfat pt. cei ce merg iarna: luati va haine subtiri pt ca n o sa iesiti prea mult din hotel si inauntru e cald si bine. Am iesit in prima zi sa mancam de pranz si nu merita: preturile sunt la fel ca n restaurantul hotelului, dar mancarea nu ne a placut si am hotarat sa nu mai iesim (vizitasem toata statiunea anul trecut).

Cei care mergeti cu copii, va pot spune ca e rai pentru ei aici: incepand de la bazine, topogane cu apa si cireasa de pe tort, locul de joaca unde am stat si noi cu alti prieteni care aveau si copii. Era biliard, masa de ping pong, un spatiu cu fotolii puf si jocuri pe televizor, alt spatiu cu casuta pt cei mai mici, masute cu scaunele, cutii cu diverse jocuri pt mici dar si mai mari, alt joc cu masa (nu stiu cum ii spune) dar si o canapea mare unde puteau sta parintii. Mi a placut mult aici pt ca ne jucam si noi adultii, sau stateam de vorba, apoi ne mutam in lobby la un suc, cocktail, bere, fiecare dupa preferinta.

Sigur o sa mai revenim la acest hotel, nu stiu de ce unii au fost nemultumiti. Din punctul nostru de vedere (al tuturor cu care am fost), hotelul isi merita stelele.

Mergeti cu incredere, totul e perfect, mai ales bazinele exterioare (relaxare totala) !

Poze nu am facut,desi mi as fi dorit.

Impresii încărcate de alexmara in 12.01.2020 17:11:09

Validat / Publicat: 12.01.20 17:59:24

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (alexmara); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  12150 PMA (din 16 voturi) nota2

[12.01.20 17:59:17]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 10&ridAnt=98422

#G#1

#M#1