Pensiunea Casa Rudi & Ella [Săliște]

DIN Cernavoda
înscris/ă în 14.08.12
NOV-2018

La Casa Rudy & Ella

Cand imi vine dorul de liniște ma teleportez cu masina la aceasta pensiune de vis din Marginimea Sibiului. Vreau sa va transmit ca nu sunt dezamăgit de cuvintele frumoase scrise in comentariul din 2017. Oamenii adevărați nu se schimba niciodata raman aceiasi pentru totdeauna. Cu aceiasi căldura sufletească am fost primiți si in 2018.

Am ajuns in după amiaza unei zilei din luna Noiembrie 2018. Imi era dor de liniștea zonei, sa joc tenis de masă, de pajistea din spatele pensiuni, de cele trei oite care pasteau pe pajiște in toamna lui 2017 dar din pacate acum a mai rămas doar o oita.

Dupa ce am obosit jucand tenis de masa am comandat masa de seara de la o firmă de catering din zona la un pret acceptabil si de bună calitate. Am comandat mici cu cartofi prăjiți si castraveciori murati. In cca 30 de minute a venit curierul la pensiune cu comanda.

A doua zi dimineata am servit micul dejun la un pret fără concurenta cu lapte de vacuta, ceai, unt, miere de albine, iaurt, brânză de burduf, ouă ochiuri, zacusca, cremvursti cu muștar.

Fiti siguri ca ne vom revedea in curând cu dna Manuela si domnul Rudy adica in 2019. Cand doriti sa fiti linistiti macar o zi va recomand cu mare caldura aceasta pensiune de vis.

Impresii încărcate de remo59 in 09.12.2018 21:37:52

Validat / Publicat: 09.12.18 22:41:54

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (remo59); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8550 PMA (din 14 voturi) nota2

[09.12.18 22:41:29]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 88&ridAnt=91404