Pensiunea Casa Rudi & Ella [Saliste]

DIN Cernavoda
înscris/ă în 14.08.12
JUL-2017
REGIM MASĂ DP

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

O pensiune de vis... Renuntati la hotel de 5 stele

Am fost in acest an de doua ori la aceasta pensiune. Prima data in 15 Iulie 2017 iar a doua oara in 27 Septembrie.

Din exteriorul curtii nu ti se pare nimic elocvent. Cand am intrat prima data in curte am remarcat doua pensiuni moderne cu toate dotarile, curte mare plina de umbra si verdeata un foisor, loc de joaca si relaxare pentru copii, masa de tenis de masa iar intre cele doua pensiuni se afla o cladire de peste 100 de ani bine intretinuta unde se practica turismul rural. Aceasta era cea de a treia pensiune. Erau cazate in acel moment doua familii din Belgia. Daca doriti sa va simtiti ca la tara, cu saltele din fan cu mobiler arhaic va rog sa incercati. Merita tot efortul.

Gazdele super de treaba. Remarc bunatatea dnei Manuela si caracterul dlui Rudi. Oameni cu mult bun simt.

Am servit masa de seara si micul dejun la preturi super onorabile. Pret 110 lei cazare, masa de seara si micul dejun ptr doua persoane 90 de lei. Total 200 lei. Ne au servit seara ceea ce am comandat noi. Supa de taitei de casa, cartofi la cuptor cu unt si copanele de pasare, oua ochiuri si binenteles tuica si vin productie proprie din partea casei.

In pensiune unde am dormit am avut tot confortul, camera curata, moblier nou, lenjerie alba si apretata.

Pensiunea unde am fost cazat mai are in dotare bucatarie si sala de mese cu toate cele necesare, frigider si aragaz pentru cei care vor sa si prepare singur masa. Micul dejun super consistent.

Parcare in curte pentru cca 10 - masini.

Ne am jucat cu cele trei oite care zburda prin gradina. Este o zona mirifica, linistita cu aer munte.

Recomand cu toata sinceritatea acesta pensiune. Eu sincer voi mai reveni!!! .

Impresii încărcate de remo59 in 11.10.2017 16:06:05

Validat / Publicat: 11.10.17 18:42:30

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (remo59); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  13900 PMA (din 15 voturi) nota2

[11.10.17 18:42:17]

@remo59: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 88&ridAnt=82591

- mishu
[11.10.17 20:20:23]

@remo59: O recomandare de avut in vedere sincare este convingatoare chiar daca nu ai pus poze prin asa cum am vazut inca doua articole chiar daca sunt ceva mai vechi. Si asta inseamna ca se preocupa in continuare de afacerea lor.

Felicitari, votat cu placere.

[11.10.17 20:59:00]

- tata123
[12.10.17 08:20:05]

@remo59: Locul de cazare pare a fi bun, câteva fotografii ar fi exemplificat mai bine acest mic articol. Anul acesta ajungând și la Săliște am văzut, pe șoseaua ce duce la Sibiel, plăcuța informativă a acestei pensiuni. Într-adevăr din exterior nu se observă mai nimic în curtea proprietății, dar din ceea ce povestești e ok. Zona Capitalei Mărginimii este frumoasă și multe obiective turistice ne sunt la îndemână, iar dacă oamenii la care suntem cazați sunt admirabili, cu atât mai reușită e vacanța.

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

• Calitate si confort (Oct.2011) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 17.10.11 de cristi7904 din CUGIR [AB]) - RECOMANDĂ
  • Corect (Aug.2010) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 12.10.10 de gili din CLUJ) - RECOMANDĂ
  • INFO:

pagină generată in 1.27461194992 sec