ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.05.2010
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 11.11.09
MAY-2010

Cateva ture la Varna Karting Track

Daca sunteti in trecere sau concediu prin regiunea Varna si pe deasupra va plac sporturile cu motor atunci o oprire la Varna Karting Track s-ar putea sa fie de bun augur.

Aici o sa gasiti o pista de karting lunga de 1050 m si lata de 9 m, karturile disponibile pt prima cursa pe acest circuit sunt de 200 cmc si 6. 5 cai si costa 1. 9 leva pe tura de circuit (pana pe 31.05.2010 dupa va fi 2.5 leva) eu am platit 19 leva pe 10 ture si a durat circa 13 minute, ca sa puteti merge cu un kart mai mare trebuie sa indepliniti si urmatoarea conditie de a scoate un timp mai bun de 1 minut si 20 de secunde pe o tura de circuit, din pacate plouase putin inainte si astfel din cauza aderentei scazute cel mai bun timp al meu a fost de 1:21.910 si din pacate nu am putut incerca si karturile de 270 cmc si 9 cp.

Am citit la intrare ca ar fi si ceva karturi mai puternice de 13 cai dar nu stiu ce conditii trebuia sa indeplinesti pt a merge cu ele pe pista, conditiile sunt foarte bune iar pista arata superb fiind situata undeva pe deal si foarte animata desi era inceputul lui mai pe pista erau vreo 10 karturi si desi ne-am dat doar noi baietii a fost ok pt ca aveai cu cine sa te intreci pe pista, doar in 2 ar fi fost cam plictistor.

Dupa ce ati terminat puteti bea un suc la barul din incinta, puteti juca biliard, fotbal de masa + multe alte jocuri, sau puteti incerca un joc de paintball daca sunteti o gasca mai mare, am mai vazut ca se pot inciria si niste beach buggy-uri

Ca si locatie se ajunge foarte usor venind dinspre nisipuri spre varna veti gasii indicatoare cu pista, treceti de Sf Constantin si Elena si la un moment dat apare un indicator unde faceti dreapta, urcati dealul si la prima intersectie faceti dreapta, de aici mai sunt cam 2000 de metri si undeva pe partea dreapta apare circuitul este foarte mare cu o parcare la fel, nu aveti cum sa-l ratati... daca ajungeti distractie placuta si pedala la podea :)

Trimis de danyepz in 18.05.10 15:00:01

VIZUALIZĂRI: 6019 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danyepz); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 PISTA DE KARTING

Dragoș_MD
[18.05.10 19:06:21]

suna excelent!!! sper sa ajung sa ma dau si io pe-acolo...

[21.05.10 17:11:37]

mutat la rubrica 'Descopera Varna', sectiune in care grupam toate recomandarile de calatorie din aceasta destinatie

• Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Varna și împrejurimile: