Gural Premier Belek (ex Ali Bey) [HV1]

JUL-2018
REGIM MASĂ UAI
2400 E

Gural premier Belek — o alegere inspirata

Buna ziua, comunitate" am fost acolo".

Anul acesta am ales Turcia hotel Gural Premier din Belek in perioada 16-23 iulie. Dupa un lung drum cu masina personala am ajuns la acest resort de 5*.

Check-in-ul a fost rapid- in 10 minute eram condusi cu masinuta la camera noastra. Inca de la inceput am fost placut surprinsi de stilul arhitectural al acestui resort - cu vile de 1-2 etaje - noi incercand pana acum doar hoteluri stil cladire principala.

Referitor la cazare noi am avut un family superior room compus din 2 camere, 2 bai, una cu dus si cealalta cu dus si jacuzzi, un balcon si o terasa -total 90m patrati. Ambele camere aveau tv, minibar (umplut zilnic cu bere, sucuri cu/fara acid, napolitana, sticksuri etc.), seif, canapea precum si cate o masuta pentru laptop. Camerele amenajate cu bun gust, curate si mai mult decat spatioase. Curatenia in camera se facea zilnic la orele cand noi eram la plaja.

Teritoriul hotelului este mare, bine intretinut plin de verdeata, flori si palmieri. Din loc in loc zareai si broaste testoase.

Plaja cu nisip, curata, amenajata cu sezlonguri cu saltele, umbrele si parasolare. Apa curata, calda, intrarea in apa lina, cu nisip. Din loc in loc pe plaja erau mici spatii ingradite-fiind atentionati de cei de la receptie, ca suntem pe o plaja unde broastele testoase - Caretta-caretta isi depun oualele. Interesant

Hotelul nu dispune de ponton amenajat

Piscina- mare, curata cu sectiune pentru copii mici; gaseai sezlonguri si la ora 9.00. Prosoapele pentru plaja se luau si se lasau in diferite locuri special amenajate-fara carduri. Aquapark-ul era format din mai multe topogane in general pentru copii pana in 12 ani; Am fost intr-o singura zi - parerea mea e ca ar fi nevoie de o modernizare. Este singurul lucru din acest resort care nu se ridica la nivelul asteptarilor unei familii cu un copil de 15 ani.

Referitor la conceptul premier ultra all inclusive-hotelul dispune de mai multe restaurante: restaurantul principal- pentru mesele principale, in zona aquapark-ului mai era un restaurant deschis 12.30-18.00; snack restaurant, patiserie, gozleme si un restaurant in happyland.

Restaurantele a la carte nu le-am incercat. Mancarea a fost diversificata supe, peste, fructe de mare, mancare chinezeasca, salate, branzeturi, gratare, mancare pentru vegetarieni, bebelusi etc. Parca un pic cam multe feluri de mancare gatita cu carne tocata. Prajituri foarte multe, la fel si fructele. Chelnerii permanent atenti, bine organizati si mereu cu zambetul pe buze.

Bauturile premium- dintre cele fara plata amintesc: alcoolice - bere efes - 3 sortimente, miller - toate la sticla; cognac Martell, Hennessy, vin rosu, alb, rose - foarte bune; whisky Chivas regal -12 ani (cel de 18 si 25 ani era cu plata), Johnnie Walker, Glenfiddich-12 ani, Jack Daniels etc; Gin Beefeater, Gordon London; Martini, Campari, Tequilla-Olmeca etc; Rom Havana Club; cocktail-uri cu / fara alcool; sucuri cola, fanta, sprite, cappy etc-toate la sticla. N-am vazut nicaieri dozatoare.

Inghetata la discretie. La barul de la piscina se serveau alune, fistic, caju etc.

Divertisment - pe parcursul zilei se desfasurau multe activitati atat pentru adulti cat si pentru copii, atat la piscina (jocuri, intreceri, water polo, aqua gym), pe mini terenul de fotbal-buble fotbal, la plaja- volei, boccia, darts, tenis de masa, minigolf, pilates etc. Intr-o zi a fost si o petrecere cu spuma. Era si un miniclub pentru copii- tot pana in 12 ani. De altfel acest resort este recomandat familiilor cu copii pana in 12 ani.

In fiecare seara la amfiteatru aveau loc spectacole de buna calitate. In fiecare Sambata este Gala dinner-dress code-alb si negru-dar nu se respecta in totalitate-spectacole de lumini, roboti, dansatoare. Noi am prins si un Dj renumit - imi scapa numele - care a mixat muzica. Atmosfera de discoteca. A fost super.

In concluzie Gural Premier Belek este un resort cu servicii de calitate superioara, un resort unde ne-am intoarce oricand cu placere. Ne-am simtit extraordinar. Voi reveni si cu fotografii

Impresii încărcate de gione in 08.08.2018 17:54:46

Validat / Publicat: 08.08.18 18:53:22

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Alanya- Delphin deluxe, Delphin botanik platinum, Side-Amelia beach, Lara-Miracle resort
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Austria, Spania, Tenerife, Italia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (gione); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  14400 PMA (din 18 voturi) nota2

[08.08.18 18:36:15]

Bun revenit pe sait, cu impresii, după luuungă pauză :)

- sens
[09.08.18 07:50:39]

Salutare!

Prețul este pentru 3 Adulți și un copil de 15 ani?

Ms

- gione
[09.08.18 09:00:14]

@sens: Buna ziua. Da, biletul fiind luat in octombrie-noiembrie 2017

[13.08.18 17:10:49]

Buna ziua! Cat ati platit pentru 3 adulti si un copil si in ce perioada? M ar interesa si agentia.

Multumesc

[13.08.18 17:13:09]

@gione: Care a fost pretul si in ce perioada? Multumesc

- fra
[13.08.18 17:19:38]

@cer. lumi: agenția nu se spune public. Regulamentul site-ului nu permite. Pretul este scris în caseta tehnică sus în colțul din dreapta al articolului: 2400 euro fără transport, în iulie 2018.

[13.08.18 17:20:21]

Multumesc mult

- radu c
[13.08.18 18:56:10]

Ce fel de camera ati avut pentru 3 persoane adulte+ 1 copil de 15 ani?

Multumesc anticipat.

- gione
[13.08.18 19:29:22]

@radu c: Buna ziua. Noi am avut un superior family room. Dar sunt si camere family room standard cred ca in jur de 60 m patrati si o singura baie.

Publicitate    [23.08.19 20:00:51]