ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2022
ÎNSCRIS: 09.07.14
JUL-2022
Cuplu
EXCELENT

Gural Premier un loc deosebit unde te poți răsfăța!

Bună ziua, ne am întors de două zile din vacanța petrecută în Belek la Gural Premier unde am mai fost în 2019 (vezi impresii)

impresiile sunt în mare parte aceleași un un plus mic în toate cele.

Masă, băuturi, plajă, pază atmosfera de seară, spectacolele de seară și cele de timpul zilei tata cu un mic plus față de 2019.

Resort e deosebit: suprafață verde imensă, piscine, topogane locuri de joacă ptr cei mici baruri cu băuturi internaționale cu răcoritoare și bere îmbuteliate, cu minibarul din cameră completat zilnic, curățenie zilnică în camere, cu schimbarea prosoapelor zilnică.

Mâncarea deosebit de bună și destul de variată: peşte, vită, pui, oaie servirea se face personal după ce doi ani erai servit dincolo de bariera de plastic și mergea foarte greu.

Prea multe nu mai de expus deoarece ptr acest resort am mai spus și acum trei ani când am fost prima dată.

Este un resort deosebit, amplasat într-o zonă deosebită ca majoritatea hotelurilor din Belek puțin mai scump dar merită toți banii.

Trimis de moraru marian in 16.07.22 11:43:13
Validat / Publicat: 16.07.22 13:28:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Gural, Papilon Belvil și Zeugma, Selectum Luxury, Royal Alhambra Side, Galery Resort din Alanya.

VIZUALIZĂRI: 3418 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (moraru marian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P33 Ptr cei mici

[16.07.22 13:42:39]

@moraru marian: O alegere inspirata, imi aduc minte ca am trecut si eu doar in vizita prin acel hotel insa stiu ca mi-a placut pentru ca era un loc destul de verde. Se vede ca ati avut o vacanta reusita iar pozele arata minunat insa nu mi-a placut cum ne-ai "torturat" cu torturile , nu poti sa rezisti la asa ceva, asa ca nu este un hotel recomandat daca vrei sa te intorci cu acelasi nr de kilograme .

Felicitari, votat cu mare drag.

Daniela33
[18.07.22 07:02:22]

In septembrie o sa fim si noi la Gural, asteptarile sunt mari dupa ce acum 2 ani cand trebuia sa ajungem, am fost relocati la Gural tekirova care a fost super cu exceptia plajei, noi avand 2 copii mici care adora nisipul si apa lina la mal.

Te rog sa imi spui daca fresh-urile sunt disponibile la Gural, evit sa dau copiilor sucuri din comert si ce vila e cea mai apriiata de plaja si restaurant. Stiu cum sunt raspandite vilutele peste tot si ca e mult de mers, pitica noastra de 3 ani inca mai vrea sa fie carata cand e obosita, avem o canmera delux superior. Abea astept acest sejur!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[18.07.22 23:49:19]

@Daniela33:

În urmă cu nişte ani fresh-uri erau din belşug la Gural. Nu cred să se fi schimbat ceva de atunci.

Cu vila, lucrurile sunt mai complicate. La Gural nu le poţi avea chiar pe toate. Nu poţi fi aproape şi de plajă şi de aquapark în acelaşi timp, aquaparkul aflându-se cel mai departe de mare. Şi nu cred că vei rata piscinuţele pentru copii, corabia piraţilor, caracatiţa, elefantul sau crocodilul.

Orice ai face, tot vei avea destul de mers: la masă, la plajă, la aquapark, la HappyLand

Vilele situate aproape de restaurant sunt mai expuse zgomotului, o posibilă problemă având doi copii micuţi care trebuie să-şi facă somnul. Amfiteatrul este tot pe partea cu restaurantul.

noi avand 2 copii mici care adora nisipul si apa lina la mal.

Intrarea în mare este destul de lină, însă nu chiar atât de lină pentru cei mici.

Daniela33, mishu, viculean
Alte impresii din această RUBRICĂGural Premier Belek (ex Ali Bey) [HV1]: