#E#D

#G#0
#M#0

Lefkada trip

Urmare de aici

Am avut un sejur de 8 zile în lefkada, vasiliki.

Prețuri mari, ca recomandare alegeți orice local arată bine deoarece preturile sunt identice indiferent dacă locația arată luxos sau sărăcăcios.

Orice plajă alegeam sa vizitam, conduceam in jur de 40 minute până la ea. Drumurile foarte înguste, greoaie.

Apa arată senzațional, este de neuitat.

Recomand sa luați din portul Nydri croaziera Odiseea, este ceva aparte între toate celelalte, preț 50 euro de persoana.

Pentru a observa un apus de neuitat și totodată sa vă bucurați de o cina bună, recomand restaurantul Greco Levante. Soția patronului este româncă, totul a fost delicios, iar view ul face toți banii.

Mai recomand clubul cu piscina Aeria, este pe plaja Katishma: șezlongul este gratis, trebuie doar sa comanzi ceva. Preturile și mâncarea foarte ok. In rest la plajă șezlongurile costa între 7 și 20 euro setul.

Cam atât despre Lefkada.

Impresii încărcate de Dana Voicu in 06.07.2018 12:48:51

Validat / Publicat: 06.07.18 14:32:57

• A fost prima sa vizită/vacanţă în GRECIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Dana Voicu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5850 PMA (din 12 voturi) nota2

[06.07.18 14:32:07]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Descoperă Lefkada, #EXCURSII și CĂLĂTORII - LEFKADA" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 73&ridAnt=86973

- Ramon
[08.07.18 18:20:12]

@Dana Voicu: Buna ziua,

Multumim pentru impresiile dvs. despre sejurul petrecut in Lefkada. Vroiam sa va intreb ceva despre traseu, am vazut ca ati mers cu masina. Pe unde ati mers, v-ati oprit pe undeva, etc.

- Onest
[09.07.18 21:18:50]

@Dana Voicuor Buna seara, eu am fost cu Odysseia acum 1luna, jumatate au fost italieni, jumatate romani, ne au aruncat gentile p jos, strigau la noi ca santem popor de curve si fufe, si multe alte mizerii and pe care echipajul, impreuna cu"vestitul capitan "le au vazut si auzit si nu au luat atitudine, mai mult de atat, i au incurajat si au fost de acord cu italienii! Santem buni, doar sa platim preturi fabuloase, nu dau doi bani pe noi, ia" vestitul capitan "tipa intruna si injura personalul! Am platit sa vad circ ieftin, nu croaziera!!!

#G#1

#M#1