Cabana Plaiul Foii

înscris/ă în 21.06.12
MAY-2018
REGIM MASĂ fara masa
2000 lei

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

O oaza de rai

Am hotarat sa petrecem 1 Mai aici, in ciuda unor reviw-uri negative de pe pagina lor de facebook.

Din multe puncte de vedere cabana poate fi cotata a avea 4 stele si nu exagerez! Camere curate (noi am avut un apartament), schimbate lenjeriile la 2 zile, curatenie zilnic!

Restaurantul este la superlativ! Tot ce am mancat a fost foarte bun (coastele si clatitele brasovene sunt la inaltime) si foarte repede servit, cu toate ca era aglomerat si se statea la coada uneori sa prinzi o masa! Ne-a servit Alex care a aratat fresh in fiecare zi desi l-am vazut robotind de dimineata pana seara (imi imaginez ce era in bucatarie!!!)...

Ca minusuri ar fi, sa zicem, ca cabana fiind din lemn se poate sa fie galagioasa uneori (noi am stat la ultimul etaj si nu am simtit, dar prietenii nostri de la et 1 au zis ca se aud pasii celor de deasupra), nu este foen in baie (dar iti poti lua), nu este aer conditionat (si nu stiu cum ar fi vara) si nici frigider... Dar daca ne gandim ca este de 2 stele, nu putem avea asemenea pretentii...

Peisajul divin (am avut parte si de vreme frumoasa), spatiu larg de alergat copii (e si un tobogan si un balansoar pentru pici), raul care trece prin fata, totul este mirific!

Recomand fara rezerve si m-am mai intoarce aici...

Felicitari personalului, nota 10 + bucatarului!

Impresii încărcate de enacosmetics in 27.05.2018 15:04:13

Validat / Publicat: 27.05.18 18:35:05

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Covasna -Hotel Clermont Sovata - Hotel Danubius Bran-Hotel Emire, pensiunea Provance
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Bulgaria, Croatia, Grecia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (enacosmetics); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  10200 PMA (din 10 voturi) nota2

[27.05.18 18:35:44]

@enacosmetics: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 60&ridAnt=86042

[27.05.18 19:41:37]