Asena Hotel

înscris/ă în 15.04.16
AUG-2016
REGIM MASĂ demipensiune

Foarte bine

Mie personal mi-a placut, desi nu am fost pentru prima data in Turcia/ Kusadasi, era prima data la hotel Asena. Nu se compara cu alte hoteluri (tot de 3 * - Ayma si Minay) la care am stat.

Mancare foarte buna, privelistea de la restaurantul de pe acoperis extrem de frumoasa, camera micuta, dar cocheta cu vedere partiala la mare, auzeam marea, cel mai frumos era dimineata cand ma trezeam, era liniste si auzeai marea.

Un singur lucru am de obiectat, in camera racitorul, ca nu pot sa ii zic frigider ca nu era frigider, nu racea aproape deloc, cand bagai mana in spate uneori era chiar cald, dar sunt magazine in zona si puteai sa iei apa/ sucuri reci.

Foarte multumita de hotel, m-as intoarce cu mare drag, insa trebuie sa imi conving si sotul sa vina in Turcia.

Impresii încărcate de Evellyna in 10.01.2018 11:49:01

Validat / Publicat: 10.01.18 12:52:26

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Evellyna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 5 voturi) nota2

[10.01.18 12:04:46]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 70&ridAnt=84024

[10.01.18 13:47:25]

chiar ai fost cu avionul? a costat mai mult drumul decat restul concediului =))

- Evellyna
[10.01.18 16:42:30]

@nrs: chiar nu stiu care e problema, daca iti iei concediul din februarie sau chiar ianuarie, da, e mai ieftin. Depinde si de perioada concediului.

[10.01.18 18:03:30]

nu am zis ca e o problema, cat despre reduceri stiu si eu (am rezervat deja pentru la vara in Antalya)

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[10.01.18 21:02:44]

@nrs:

am rezervat deja pentru la vara in Antalya

Ai de gând să păstrezi misterul alegerii făcute până după întoarcerea din concediu? :))

=

Într-adevăr, transportul cu avionul a fost mai scump decât sejurul, indiferent de momentul rezervării vacanţei, iar transferul lung şi obositor de la Milas a fost bonus.

Eu aş fi renunţat la avion şi aş fi ales un hotel mai bun de diferenţa de bani.

[11.01.18 07:40:01]

nu! avand in vedere ca plaja este mai importanta decat cocktailurile (pentru noi) am ales unde ai spus ca plaja este un pic mai buna! ai vazut ca te ascult :)

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[11.01.18 09:16:08]

@nrs:

Gata, acum știu 😀!

Ai ales bine. Atât plaja, cât și intrarea in mare sunt mult mai bune ca la Prințesa

• Mici imbunatatiri (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 10.08.17 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Asena / schimbari (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 8.70 (scris in 29.07.16 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Dezamagitor (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 2.50 (scris in 05.07.14 de Myriy din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • INFO: