ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.01.2024

Sub orice critică

încărcat de pe telefon!
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Horror putin spus

Am luat cazare la acest hotel citind reweurile de aici si aiurea 4 nopti la sfarsit de mai inceput de iunie, mare prostie, hotelul este sub orice critica, mai prost decat in Romania,

parcare are vre o 8 locuri,

camerele balconul mici, extrem de invechite, aerul conditionat are vre 50 de ani, seif e pe hol in intuneric langa receptie,

masa e atat de proasta ca nu am putut manca nimic,

am plecat cu o zi inainte.

Marea si plaja deosebite, doar ca era plin de caini comunitari imensi.

Trimis de cosmin radu in 06.01.24 22:06:40
Validat / Publicat: 06.01.24 22:49:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Peste tot

VIZUALIZĂRI: 407 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cosmin radu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 22.00 EUR pe cameră

[06.01.24 22:23:46]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... =113663&hid=370.

[07.01.24 22:01:38]

@cosmin radu: Tu pe ce lume trăiești?! Mă întreb la ce te așteptai după ce ai plătit - doar - 300 lei/zi, 2 persoane, pentru cazare și demipensiune?!

Înțeleg că ai făcut rezervare pentru 4 nopți, dar că ai plecat cu o zi mai devreme. Asta înseamnă că ai plătit, de fapt, 225 lei (românești).

Greșesc, sau nu?!

[07.01.24 22:25:53]

@doinafil: pretul nu e un criteriu la turci si nici aiurea, pentru anul asta am luat 9 nopti la hoteluri de 5 stele AI sau UAI cu 690 de euro, 2 pers de ce as plati aiurea bani in plus, doar ca sa fiu snob, sau sa pun intrebari ca asta, am stat la hoteluri foarte bune cu 25,40,45 de euro per zi de 3 sau 4 stele, 2 sau 3 persoane in Turcia, ca si la hoteluri cu 150 de euro per zi.

[08.01.24 11:48:43]

@cosmin radu :

pretul nu e un criteriu la turci si nici aiurea

Aici cred că greșești! Și la turci, și aiurea prețul este un criteriu în turism, chiar important aș spune! Că se mai întâmplă să fii norocosul unor oferte la turci, asta-i altă treabă care - cred - ține și de sezon, sau de interesul imediat al hotelului respectiv. Nu prea am văzut/citit despre români snobi, să arunce cu banii aiurea! Întrebarea mea rămâne justificată. Dacă socotim/persoană sejurul tău la acest „Horror” , te-a costat 150 lei/noapte cazarea + 2 mese, sau 113 lei, pentru patru zile. Nici în cea mai săracă cazare românească n-ai fi găsit așa un chilipir!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    [08.01.24 12:36:24]

@doinafil: ma costat 170 euro, unde sa pomenit sa iti dea banu inapoi pt ultima zi, in perioada de 3 zile am fost la 2 mese am baut un ceai la cele 2 mese, deci nu a fost ieftin de loc, spre exemplu am luat dun vama turceasca o cazare de o noapte in Marmaris la un hotel exceptional 3 stele cu md cu 23 de euro

[08.01.24 14:24:53]

@cosmin radu: În caseta tehnică ai scris așa:

PREȚ SEJUR 180

FĂRĂ transport

CAZARE ÎN DblStd

REGIM MASĂ DP

A fost alegerea ta să bei doar un ceai, la MD și la cină. Dacă ai fi atașat niște poze, pentru că tot a fost „horror” și cazarea și mâncarea, cea de la cele două mese din zi, poate că m-ai fi convins că nu ți-a oferit decât ceai, lucru pe care nu-l cred - din start! nimeni nu-ți oferă doar ceai! Poate tu ai gusturi mai rafinate, cine știe?!

Măcar pentru „a nu lua plasă” și alți turiști români, de furie - măcar - și tot pozam câte ceva, ca să-mi justific nemulțumirea - cu probe, nu - doar - cu vorbe!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    cosmin raduAUTOR REVIEW
    [08.01.24 14:53:12]

@doinafil: poze am facut dar din pacate brandul xiaomi nu e compatibil cu site-ul am fost acolo, dar poze la masa nu am facut, era cafea din prafuri si erau diverse feluri de mancare, dar la modul cum aratau am considerat ca nu as fi sanatos la cap sa risc o toxinfectie alimentara, am revenit la micul dejun acolo am luat un ceai, oricum o poza singura de regula nu e o proba, hotelul avea rewe-uri foarte bune si nu doar pe booking (acolo am mai patit-o), acum depinde si de ce asteptari au clienti, acestea putand fi foarte diferite. Referitor la preturi este evident ca nu ai nici cea mai vaga idee, pretul in economia capitalista este stabilit pe baza cererii si a ofertei, nu functie de costuri sau functie de serviciul/produsul oferit.

[08.01.24 16:45:24]

@cosmin radu:

Asta-i părerea ta și nu mai polemizez cu tine!

Am luat cazare la acest hotel citind reweurile de aici

Înseamnă că erau bune, altminteri, de ce l-ai fi ales?!

Dar dacă tot nu ai cu ce să probezi „horror” -ul, nu mai veni să dai cu pietre! Altor turiși le-a plăcut - se pare - din moment ce și tu te-ai lăsat „păcălit”

[08.01.24 21:53:19]

@doinafil: Preturile in capitalism sunt stabilite pe baza cererii si ofertei, in Romania s a introdus prin Legea 21/1996 ulterior si prin tratatul UE, pana atunci preturile erau stabilite/avizate de stat prin min fin publice, nu e parerea mea, e adevarat ca putini intreprinzatori stiu. Ce ai patit esti actionara pe la Asena sau tu oi fi scris rw-urile favorabile? Alea care m au indus in eroare, hotelul era jegos, nu era facut curat acceptabil in camera si in baie, masa arata oribil. Sunt hoteluri de 5 stele in special in Bodrum vechi, cu mobilier vechi, dar fac curat.

Nu ma intereseaza sa dovedesc nimic aici, daca se incarcau pozele spuneai ca sunt trucate, din Turcia e foarte greu de recuperat ceva din bani platiti, nici cand nu au respectat rezervarea sau cand ardeau noaptea gunoiul, nu am reusit, iar sa faci plangere in tara la ANPC, o institutie esuata, e pierdere de vreme si...

doinafil, hlli
    Alte impresii din această RUBRICĂAsena Hotel: