Gran Hotel Bali

DIN Roman
înscris/ă în 11.10.17
OCT-2017

Hotel Bali Benidorm

Doresc sa va recomand călduros aceasta stațiune Benidorm și hotelul Grand Bali 4* unde am fost 2 ani la rand și probabil ne vom reîntoarce.

Stațiunea este foarte ofertanta atât ca si plaja (e superba!! , întreținută în fiecare zi) este cu calificativ Steag Albastru și merita pe deplin, dar și ca oraș cu o multitudine de atracții gen mall, aqua Park, parc de distracții și chiar din punctul de vedere al naturii, al climei mediteraneene.

Plaja este civilizata, linistita, fără comercianti ambulanti, fără terase, marea are o limpezime perfecta, este foarte curata pentru ca are plasa de curatare, fără meduze sau alge.

Hotelul este foarte bine situat, la 5-10 minute de mare, foarte bine dotat, are majoritatea camerelor cu vedere la mare, dar nu va ascund ca este un pic cam vechi.

Mâncarea este diversificata și gustoasa, meniul se schimba in fiecare zi. Mereu ne am găsit ce doream sa mâncăm, .

O sticla de apa și o sticla de vin de pereche la pranz si la cina prinde foarte bine când este prinsa în pachet, asa cum a fost în cazul nostru.

Noi suntem foarte mulțumiți de serviciile agenției [***] și de ghida Maria care și a dat tot interesul sa ne facă o ședere plăcută

Impresii încărcate de Gabriela Lun in 11.10.2017 20:29:44

Validat / Publicat: 11.10.17 20:59:48

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în SPANIA. A mai fost în/la: Costa Blanca hotel Bali

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Gabriela Lun); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 7 voturi) nota2

[11.10.17 20:52:18]

@Gabriela Lun: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 73&ridAnt=82594

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Gran Hotel Bali, BENIDORM" (deja existentă pe sait)

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

Ulterior, poți scrie notele de la CAZARE şi sub formă de ECOU — le vom adăuga noi în caseta tehnică.

ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat) - click pe numele utilizatorului, apoi, în fereastra nou-deschisă, pe linkul "Trimite mesaj pers".

- crengutae
[18.10.17 20:59:22]

Cautam si noi ceva pe Benidorm pentru 2018. Stiti cumva sa ne ajutati cu niste referinte de pret pentru inchirierea de sezlonguri si umbrele la plaja. Care dintre plaje o recomandati ca fiind ok pentru familii cu copii (7-14ani)? Cu ce agentie ati colaborat? dar zbor? Multumesc frumos!

- Gabriela Lun
[18.10.17 21:24:49]

@crengutae: Noi am fost cazați în vecinătatea plajei Poniente și am mers doar acolo pe toată perioada șederii

Șezlongurile și umbrela se închiriază cu cate 7 euro/zi fiecare. Se merita sa va cumpărați umbrela de acolo ca ieșiți mai ieftin. Noi ne am luat rulouri din paie pe care le am cumpărat cu cate 4 euro și pe care le am aruncat la final.

Plajele Poniente și Levante sunt comparativ la fel, difera doar situarea în zonele diferite ale stațiunii. Levante este în centrul orașului localnicilor, Poniente este in zona turistica.

Va recomand sa apelați la serviciile Lidl-tour care sunt cei mai ieftini și serioși. Am luat pachet cu zbor inclus (Tarom) și pensiune inclusa la 449 euro/pers

Dacă mai aveți întrebări scrieți mi

- crengutae
[18.10.17 21:50:44]

@Gabriela Lun: multumesc tare mult!

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

pagină generată in 0.667199850082 sec