Gran Hotel Bali

înscris/ă în 04.08.17
AUG-2017
REGIM MASĂ Pensiune completa

Gran Hotel Bali, maxim 2 stele

Ce pot sa va spun din proprie experienta ca hotelul se incadreaza la categoria 2 spre 3 stele, maxim maxim 3 stele!

Inca din prima zi de cazare am fost total dezamagiti cand am intrat in camere si am sesizat un miros neplacut, gen hotelurile noastre comuniste de 2 stele.

Am sesizat hotelul sa ne schimbe camerele, dar din pacate am constatat ca acest miros specific era prezent in tot hotelul!

A doua dezamagire am avut-o cand am coborat la sala de mese, care mai degraba semana cu o masa catering la inmormantari (mesele fara fete de masa), am aflat ca de fapt desi am platit pensiune completa (mic dejun, pranz, cina), nu avem inclusa nici o bautura, nici macar o sticla de apa.

Bineinteles aici este si vina agentiei care nu ne-a spus acest lucru, noi nu am intrebat deoarece nu am mai intalnit acest lucru niciodata!

Concluzia, o mizerie de hotel, nu recomand, deoarece un concediu care am crezut ca va fi de vis s-a transformat in nervi datorita conditiilor de 2 stele, cu mobilier vechi de 20 de ani (si rupt cum a confirmat un angajat cand am reprosat conditiile din hotel) !

Impresii încărcate de Nikolas in 04.08.2017 15:34:25

Validat / Publicat: 04.08.17 16:11:47

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în SPANIA. A mai fost în/la: Costa del Sol

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Nikolas); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 3 voturi) nota2

[04.08.17 15:42:54]

@Nikolas: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 73&ridAnt=80125

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

- sunflower
[05.08.17 13:36:25]

Pare rau de vacanta ratată, după cum prezentati condițiile, pretul e astronomic!

[15.08.17 18:32:28]

@Nikolas:... buna nikolas...

... pfff... m-ai intristat... insa m-ai pregatit de ce ma va astepta, cred... la mijlocul lui sept vom pleca si noi (eu si sotia)... am platit deja... asa ca nu mai avem ce face... te-as ruga niste precizari, si anume...:

-ati fost cazati in corpul cel mai scund sau in cel inalt... ?!? ...

-sunt mai multe restaurante pt servit masa, sau doar cel de care povesteai? ... daca, da... care mi-l recomanzi...

-in legatura cu apa... cum fac... ? ... merg cu apa mea la masa? ... o cumpar de acolo? ... cat costa? ... de unde s-o iau... ? ... imi poti da ceva ponturi... ?

-ceva refreritor la plaja? ... ponturi? ...

... iti multumesc frumos si sper ca nu te-am asaltat cu intrebarile mele... insa, cred ca esti singurul (ca agentia spune ca e minunat) care imi poate relate realitatea cruda, din pacate... multumesc frumos...

- Nikolas
[15.08.17 19:13:37]

Noi am fost cazati in corpul mai scund, dar pina la urma s-au rezolvat toate si a fost o vacanta frumoasa!

Dupa o zi mirosul din camera a disparut, de fapt impreuna cu cei de la hotel am constatat ca mirosul provenea de la solutiile foarte tari pe care le folosesc cand se schimba seriile de turisti!

Restaurante sunt doua, nu este mare diferenta, dar recomand pe cel de jos!

Apa nu puteti sa va duceti la masa, doar sa va cumparati de la restaurant la masa, dar daca vreti apa sau alte produse aveti peste drum Mercadona la preturi foarte mici!

Plaja este super, nisip fin, apa calda, statiunea este superba, compenseaza minusurile de la hotel, care sustin si acuma ca nu are camerele de nivelul de 4 stele, probabil merita 3 stele, am exagerat putin cand am spus 2 stele!

In rest pot sa va spun ca ati facut o alegere buna, Benidorm este o statiune superba. Pana acuma am fost in vacante in Grecia, Turcia, etc. dar pe viitor eu personal voi alege numai Spania ca viitoare destinatii de vacanta!

[15.08.17 19:28:09]

@Nikolas:... multumesc fumos... !!...

... pentru plaja am inteles ca trebuie sa platim sezlonguri imi puteti spune care sunt preturile... ? ...

... zona de piscina a hotelului este ok? ... beneficiem de ceva la piscina? (sezlonguri, umbrele, inghetata, mancare, bauturi?)

[15.08.17 19:53:26]

@Nikolas:

dar pina la urma s-au rezolvat toate si a fost o vacanta frumoasa!
Vești într-adevăr bune.

Mă gândesc însă că e posibil ca notele inițial acordate să nu mai reflecte gradul de satisfacție / mulțumire ”de final”.

Dacă dorești să ajustezi notele acordate inițial (pot induce în eroare cititorii care nu citesc și șirul de ecouri), o poți face, fie scriind un ecou, aici, fie inițiind o SESIZARE (link cu roșul sub review)

- Nikolas
[15.08.17 20:02:31]

Zona de piscina este ok, se ofera sezlonguri si umbrela gratuit, iar la mare preturile mi se par acceptabile, mai mici decat in Grecia. Pretul sezlongului este 4.5€, umbrela 4.5€, .

Vacanta placuta!

[15.08.17 20:04:48]

@Nikolas:... ok... mii de multumiri... !... seara frumoasa... !

• Dupa doi ani (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 06.07.17 de romicaserban din BRăILA) - RECOMANDĂ
  • Gran Hotel Bali, merită vazut (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 7.80 (scris in 02.08.16 de big_profesor din FETESTI) - RECOMANDĂ
  • INFO:

pagină generată in 0.682099819183 sec