81977

înscris/ă în 29.12.12
AUG-2017
REGIM MASĂ al

Cazare cu peripetii

In data de 23 august ne-am prezentat la receptia Omer Holidey Resort unde aveam cumparat din tara un sejur de 7 nopti pt 3 adulti family de lux room.

La receptie ni s-a oferit o singura camera cu doua paturi (noi fiind 3 adulti, baiatul nostru avea peste 17 ani), invocand ca nu au alta camera. Bineinteles ca am refuzat, cel de la receptie (seful) a incercat sa ne ofere anumite bonusuri (3 seri a la carte, plus inca o noapte gratis), am refuzat si am luat legatura telefonic cu o anume Adriana care era reprezentanta unei agentii din Kusadasi partenera cu ***, aceasta s-a deplasat la Omer invocand ca nu este de datoria ei sa se ocupe de cazarile turistilor romani, ea fiind interesata sa promoveze anumite excursii.

Dupa mai bine de 4 ore de nervi, am solicitat la receptie sa mi se scrie pe vaucer si sa stampileze ca nu-mi pot oferii apartamentul ce-l platisem in tara, au gasit in final apartamentul, ne-am cazat, iar sejurul a fost unul destul de bun.

Mentionez ca resortul era plin, peste 50% erau romani, iar din discutiile ce le-am avut cu ei, absolut toti ce au avut sejur family de lux si duplex room, au patit la fel ca noi.

Impresii încărcate de dumi59 in 13.09.2017 08:31:10

Validat / Publicat: 13.09.17 10:05:01

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Side (Cenger), Kusadasi (Batihan, Arora)
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Am avut sejururi de vis in Muntenegru (Budva, Ulcinj, Kotor) si Croatia (Dubrovnik)

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (dumi59); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 6 voturi) nota2

[13.09.17 08:44:15]

@dumi59: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 23&ridAnt=81977

Publicitate    [25.11.17 00:23:32]

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos