Omer Holiday Resort (ex Village) [Yavansu]

înscris/ă în 01.08.15
JUN-2015
+ COPII: 2 -- varsta: 10 si 13

Locul visat

Omer Holiday Resort, noua denumire a acestui hotel, este tipul de hotel pe orizontala reprezentat de bungalow-uri, corpuri de cladiri cu 1 - 2 nivele sau un gen de casute, depinde de optiunea clientului.

Toate cladirile sunt inconjurate de pini si palmieri astfel incat aleile de legatura intre camerele hotelului si restaurante sau baruri sunt in permanenta umbrite, iar atmosfera este dintre cele mai placute.

Noi am venit la acest hotel doi ani consecutivi pentru ca raportul calitate/pret este de departe in avantajul clientului. Ca sa nu obosesc (plictisesc) cititorii recomand acest gen de hotel din toata inima si cu toata convingerea.

Inca un lucru pozitiv: cum majoritatea concetatenilor prefera tipul hotelului pe verticala, aici nu am fost deranjati de manele si coji de seminte.

Exista totusi si un minus reprezentat de faptul ca plaja este foarte ingusta (cca 6 - 8 m), dar pentru familia mea cu copii, acest lucru m-a avantajat pentru ca ii puteam supraveghea lejer.

Impresii încărcate de Ng Bendu in 01.08.2015 11:25:49

Validat / Publicat: 01.08.15 13:03:48

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Ng Bendu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 6 voturi) nota2

[01.08.15 13:03:35]

@Ng Bendu: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

- jerrydan
[04.02.16 18:27:37]

@Ng Bendu - Buna, poti sa mi spui cum sunt camerele de tip club room si in ce cladiri sunt? , ma intereseaza daca au baie cu cada, balcon si ce fel de paturi, noi suntem 2 adulti si un copli de 9 ani. MULTUMESC.

[04.02.16 20:04:13]

@webmaster70: Buna seara,

Avand doi copii, am avut camera de familie, ambele cu cada. In ce priveste balconul, am vazut ca toate camerele au balcon sau un gen de terasa (patio) pentru cele din bugalow sau parter.

Concediu placut.

[04.02.16 20:13:32]

@webmaster70: coordonatele GPS sunt apropiate, la nivel de cativa metri. Eu am setat 37.825658; 27.259421. Drum bun

- dumi59
[26.02.17 12:18:30]

@Ng Bendu: Buna ziua! Pt aceasta vara am achizitionat un sejur de 7 nopti (in august) la Omer Holiday Resort, all inclusive, camera tripla (de luxe family room). Imi puteti spune, va rog, cum se prezinta camera (in acte mi-o prezinta de 40 mp. Va multumesc!

[28.02.17 11:56:52]

@dumi59: Buna ziua,

Imi pare rau ca nu pot fi exact, dar nu as putea spune, acum, daca suprafetele corespund. Stiu ca in ceea ce ma priveste, nu am fost dezamagit

- dumi59
[28.02.17 12:16:57]

@Ng Bendu: Multumesc frumos! Ati avut o singura camera sau doua cu doua bai?

Publicitate    [18.10.17 01:04:34]

pagină generată in 0.587692022324 sec