Crystal Waterworld Resort & Spa [Bogazkent]

înscris/ă în 10.09.17
SEP-2017
REGIM MASĂ UAI
+ COPII: 2 -- varsta: 4 ani și altul 4 lun

Nu as recomanda nimănui!!!

Nu am crezut vreodată ca pot ajunge in Turcia la hotel de 5 stele și sa nu fiu mulțumită. Nu sunt o persoana cu prea multe pretenții, dar un minim de confort și-l dorește toată lumea.

In primul rând angajații de la Recepție și de relații cu clienții nu știu engleză, dacă le vorbești in rusa e perfect, ceea ce nu mi se pare normal dat fiind ca engleză e limba internațională și vin foarte mulți străini pe plajele Turcești.

Hotelul este plin de musulmani din toate țările, care mi-au lăsat impresia ca seamănă cu *** noștri: nu au pic de bun simt, se aseaza pe șezlongul tău cu tine de fata, îți iau umbrela de la șezlong chiar dacă e in dreptul tău, se șterg de prosopul tău, se bagă in fata ta când ești la rând la mâncare, sunt foarte galagiosi (la ora 3 noaptea vorbeau foarte tare și râdeau pe holul hotelului), lasă gunoaie pe hol pe jos, la masa nici nu va mai explic ce fel era când plecau, etc.

Curățenia hotelului lasa foarte mult de dorit: nu au schimbat decât o data lenjeria in 7 nopți cât am stat, au luat prosoapele din camera și nu au lăsat altele și a trebuit sa sun la Recepție.Nisipul din prima zi de plaja care a căzut pe jos in baie nici măcar in ultima zi nu a fost aspirat, chiuveta nu era Stearsa bine, între usa de la baie și cea de la dus era apa stătută de ceva timp pentru ca se îngălbenise și erau și fire de par etc.

In privința mâncării, din nou problema: a fost aceeași pe tot parcursul șederii și presupun ca ceea ce nu se mânca azi, se folosea a doua zi in alte mâncăruri gen tocănițe, pizza.

Sunt foarte multe de povestit de la agenția care ne-a luat de la aeroport și ne-a dus la hotel pana la faptul ca am așteptat cu doi copii mici pe holurile hotelului timp de 4 ore pentru ca nu am fost anuntați de amânarea zborului.

Nu as recomanda nimănui sa meargă la acest hotel nici sa îmi dea cineva bani!! Am fost și acum 3 ani pe lângă Alanya, dar nici nu pot sa compar.

Acesta e un hotel de maxim 3 stele. Și toți romanii care au fost in aceeași perioada cu noi au avut aceleași impresii.

Unor domni nu li s-a adus hârtie igienica și săpun timp de 3 zile in condițiile in care au sunat la Recepție și au anunțat!

Impresii încărcate de Andreea1985 in 10.09.2017 14:03:07

Validat / Publicat: 10.09.17 14:59:36

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Alanya
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Italia, Austria, Germania, Bulgaria.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Andreea1985); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 4 voturi) nota2

[10.09.17 14:59:27]

@Andreea1985: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 10&ridAnt=81870

- nrs
[10.09.17 16:55:17]

totusi e un hotel cu un grad de recomandare de 40%, de ce l-ai ales?

- maria55 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[10.09.17 17:02:28]

@nrs: haidi măi colega... zău asa! Nu stiu cum se face, dar marii nemultumiti apar dupa sejur, fie-mi cu iertare! Vorbesc de aparitia pe sait Afa!

Desi cu un singur search pe google iti apare si AmFostAcolo, unii dintre noi nu ne ajutam de beneficiile acestuia! O intrebare, un sfat, o informatie in plus si poate s-ar fi gandit de doua ori inainte sa achizitioneze sejurul!

Acum eu nu cert autoarea, Doamne fereste, doar vreau sa atrag atentia ca situatia descrisa ca una dezastruoasa putea fi evitata!

Publicitate    [22.11.17 20:17:44]

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

pagină generată in 0.662702083588 sec