Crystal Waterworld Resort & Spa [Bogazkent]

înscris/ă în 20.06.18
JUN-2018
1200 EURO

Dezamăgire!!!

Un loc dezamăgitor din toate punctele de vedere, am parcurs și impresiilor altor persoane și m-am regăsit în ceea ce au povestit. Serviciile sunt de proastă calitate, angajații extrem de aroganți, în sensul în care se răsteau la noi atunci când mergeam la bufetul de la piscină pentru a servi ceva sau ne aruncau pur și simplu băuturile în zeflemea.

La masă, mâncarea aceeași zi de zi, de la tot felul de tocănițe, orez și carne pentru kebab la un singur fruct timp de 7 zile. Lenjeria nu a fost schimbată niciodată, hârtie igienică am primit după ce am făcut reclamație la recepție. S-a întâmplat chiar bucătarii să ni se adreseze în limba turcă, deși era clar că nu o înțelegem și din expresia feței, ne-am prins că nu era tocmai ceva plăcut.

Ne-au adus să cumpărăm bilete pentru Bingo, pentru seara la ora 20:00, când am mers acolo nu a fost nici un concurs, doar niște copii pe scenă. De altfel, în toate serile cât am stat acolo pe scenă au fost copii care se fâțâiau cu niște d-șoare, nici un program artistic.

Serviciul all inclusive este parțial, în sensul în care de exemplu, la ora 17:00 se închid toate bufetele de la piscine sau plajă și până la 19.30 nu mai ai acces la o răcoritoare sau bere.

seara la masă am cerut vin și ni s-a răspuns sec: Finish wine!

Plaja este murdară și plină de pietre, nu poți merge desculț, plus că ne-am umplut de niște insecte mici și negre, astfel că acolo am petrecut aproximativ jumătate de oră și apoi am stat doar la piscină.

pe holuri o mizerie de nedescris, un copil a scăpat niște chipsuri, le-am urmărit și ne-am amuzat, au fost strânse după trei zile. În barul Atlantis s-a defectat un aparat de aer condiționat, în mijloc a fost adusă o găleată pentru colectarea apei. Imaginea a putut fi văzută timp de două, trei zile, fără să fie în stare să găsească un specialist pentru a repara aparatul.

La plecare, ne-am sunat agentul de la agenția cu care am avut contract pentru a ni se transmite ora la care se face transferul. Ni s-a spus că dacă nu vrem să stăm în autocar câteva ore, interval în care sunt preluați și ceilalți turiști, pentru DOAR 100 de euro ni se asigură transport individual.

Ni s-a propus să mergem la hamam într-una din seri, pentru un anumit preț și din nou am avut parte de o mostră generoasă de bătaie de joc în sensul în care aproape că ni s-au impus anumite servicii pentru a plăti mai mult, iar la plecare, am fost ținuți în stradă, în picioare, timp de o oră, deoarece șoferii se certau între ei și nu cădeau de acord care să ne preia. Am ajuns la cină aproape la limită.

Per total, o mare dezamăgire. În urmă cu trei ani de zile am fost la Delphin în Lara. Nu există termen de comparație cu acest resort.

Impresii încărcate de Kirei in 20.06.2018 16:35:48

Validat / Publicat: 20.06.18 17:10:57

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Lara, Hotel Delphin

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Kirei); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 8 voturi) nota2

[20.06.18 17:10:19]

@Kirei: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 10&ridAnt=86562

În urmă cu trei ani de zile am fost la Delphin în Lara

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

- fra
[27.06.18 12:28:43]

Un review de debut bine realizat! Aș fi chiar curioasă cum ar arăta și un review la un resort care a fost mulțumitor. Și chiar m-ar interesa cel din Lara la care ați fost!

Publicitate    [17.09.19 06:23:41]