Ammon Hotel (ex Zamfira) [Venus]

înscris/ă în 31.08.17
AUG-2017
+ COPII: 0 -- varsta: -

Cazare de nota 9, mancare cu nota de trecere

Am fost cazati timp de 5 nopti la acest hotel, in corpul A. Mai jos un rezumat a ceea ce ne-a placut si a lucrurilor mai putin placute pentru noi.

Ce ne-a placut:

- amplasarea hotelului, un pic mai departe de agitatia din statiune dar suficient de aproape de plaja (5-7 minute pe jos, un functie de traseu)

- curatenia din camere, schimbarea la timp a prosoapelor si lenjeriei de pat, mobilierul nou, cu destule corpuri pentru haine si altele, aspectul de nou prezent in tot hotelul

- piscina curata si curtea interioara frumos amenajata

- aerul conditionat (desi nu l-am folosit mai deloc)

- balconul micut dar dotat cu masuta si scaune precum si suport pentru uscat prosoape

Per ansamblu, nota 9 pentru cazare

Ce nu ne-a placut:

- garnitura desprinsa de la usa cabinei de dus facea ca apa sa curga pe gresia din baie

- intr-una din seri un grup galagios (inclin sa cred ca de angajati) a stat pana tarziu pe teresa din fata, de sub geamul nostru

- programul cam scurt de la piscina (doar pana la 7 jumatate seara)

- "rezervarea" sezlongurilor de la piscina toata ziua, chiar daca erau neocupate: unii dintre turisti isi lasau prosoapele toata ziua pe respectivele sezlonguri, chiar daca nu erau la piscina

- micul dejun ni s-a parut cea mai mare problema; destul de putine variante si nu prea gustoase (ochiuri, omleta, bacon, carnaciori, crenvursti, iaurt, unt, dulceata, miere, pepene verde, cafea si suc) si mai ales a fost foarte prost organizat: tavile cu mancare nu se aprovizionau la timp (erau momente dese cand pur si simplu nu aveai ce si de unde alege), coada la cafea era mai mereu de cel putin 6-7 persoane pentru ca singurul aparat de cafea mergea foarte prost, se aduceau foarte greu si tarziu tacamuri, farfurii si cani curate, de cele mai multe ori canile nu erau spalate cum trebuie (gaseai multe cu urme de cafea pe ele, faceam "alba-neagra" sa gasim 2 cesti curate pentru cafea), cerealele pe care le-am incercat, cele cu cacao, pareau cele mai ieftine, fara gust si foarte urscate, mesele nu erau debarasate la timp, ospatarii se miscau foarte lent, unii dintre ei preferand sa isi bea cafeaua si sa fumeze afara in loc sa se asigure ca mesele sunt curate sau sa verifice ca totul este in regula

- baia de la restaurant foarte murdara

In afara de micul dejun, pe care l-am avut inclus, am mai mancat o singura data la restaurant, o cina.

Nici aceasta experienta nu a fost placuta, sosul de usturoi erau o apa cu aroma vaga de usturoi, pastele reci si fara gust, la fel si puiul pe jar.

Per ansamblu, nota 6 pentru experinta de la micul dejul si cina.

NOTĂ: Operatorul acestei destinații (proprietarul, administratorul etc) a scris un răspuns / drept la replică referitor la aceste impresii

Impresii încărcate de otilia_bc in 31.08.2017 10:41:59

Validat / Publicat: 31.08.17 11:19:31

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (otilia_bc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 2 voturi) nota2
  • Coordonate GPS ale acestui obiectiv: 43.84673900 N, 28.59692600 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo, la Ammon Hotel (ex Zamfira) [Venus]? - Scrie impresii DESPRE CAZARE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de otilia_bc? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[31.08.17 11:19:13]

@otilia_bc: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 98&ridAnt=81491

- Hotel Ammon
[16.09.17 01:37:02]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

@otilia_bc: Va multumim pentru feedback-ul oferit, fie el pozitiv ori negativ. Apreciem fiecare cuvintel adresat noua, in acest fel ajutandu-ne sa imbunatatim serviciile oferite dumneavoastra, turistilor.

Ne cerem scuze pentru inconvenientele din baie, pe cele de la piscina ori pe cele de la restaurant; promitem sa le rezolvam. Cu privire la personal, din pacate, am aflat mult prea tarziu faptul ca acestia nu isi indeplineau atributiile.

Speram din suflet sa ne mai dati o sansa si la anul, iar noi va promitem sa remediem situatiile stanjenitoare din acest an.

Va multumim si va mai asteptam cu drag!

Cu stima,

Conducerea AMMON.