ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.08.2023
2 AD. + 1 COPII -- v: 8 luni
RĂU

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

Hotel cu potential, dar restaurantul il trage foarte mult in jos

Am ales sa petrecem concediul pe anul acesta la acest hotel datorita faptului ca ne-a incantat faptul ca este situat intr-una din statiunile noastre preferate de pe litoralul romanesc si ca am prins o oferta buna la targul de turism din acest an (cazare + pensiune completa).

Asa ca, am mers impreuna cu sotia si cu baiatul de 8 luni la acest hotel pentru a avea parte de o vacanta cat mai relaxanta.

Cat despre hotel, voi incerca sa fiu mai detaliat in cele ce urmeaza cu privire la impresiile mele.

despre SERVICII

Hotelul este unul cu potential pentru dotarile si pozitia pe care o are, insa din punct de vedere al restaurantului, lucrurile lasa de dorit.

Daca personalul de la receptie, curatenie, gradina si piscina sunt niste oameni de nota 10, in partea cealalta este ceva total diferit, in rau din pacate.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Din cauza unor probleme a trebuit ca in prima noapte sa stam intr-o alta camera (de tip standard plus daca imi amintesc eu bine), urmand ca in ziua urmatoare sa ne mute in tipul de camera pentru care am platit (cea standard).

In ceea ce priveste camerele nu pot comenta absolut nimic. Ambele aratau impecabil (cea standard pentru care am platit era mai mica fata de cea standard plus), iar curatenia se facea zilnic, camerele aratand impecabil de fiecare data dupa ce doamnele de la curatenie se ocupau de ele.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Aici deschidem cutia pandorei. Dpdv gastronomie, restaurantul este HORROR! Este inexplicabil sa dai asemenea sume de bani si sa ai parte de nenumarate episoade care sa-ti provoace greata la superlativ. Si aici pot enumera urmatoarele:

1. Mesele le gaseam uneori murdare (vedeti poza)

2. Scaunul de bebelus il gaseam murdar (chiar si daca veneam la inceput de masa) si, fie trebuia sa il spalam noi, fie trebuia sa chemam noi ospatarii sa ni-l curete

3. Prioritate au cei ce comanda a la carte in fata celor din hotel

4. LA PATRU STELE SE SERVESTE PIURE DE CARTOFI DIN FULGI DE CARTOFI!!! IN 2023!!!

5. Desi pe foaia informativa de la receptie este un program trecut, am avut surpriza sa fiu mustrat de catre un ospatar trimis de catre seful de restaurant ca sa nu mai ajung dupa 20:30 ca nu ne mai servesc! Aviz conducerii hotelului daca citeste acest review!

6. Desi initial mi s-a confirmat pe e-mail un lucru, realitatea de pe teren arata altfel. Pentru cel mic, nu au dorit niciodata sa ne serveasca absolut nimic (nici macar un morcov fiert si pisat, spre ex).

7. Din 9 mese, la 6 am servit amandina ca desert (ca sa intelegeti cat de proaspete is lucrurile)

8. Multe din preparate facute din semipreparate congelate.

9. Desi aveam bratara la mana primita la hotel, unii ospatari aveau pretentia sa prezentam si un biletel de la receptie atunci cand veneam la masa (ce rol mai are bratara ma intreb?).

10. Noi cei care am optat pentru pensiune completa, insemna urmatorul lucru - 2 variante de meniu la pranz/cina. La pranz aveam felul 1+2+desert, in timp ce la cina fel principal+desert (de obicei acelasi de la pranz). Un lucru pe care nu credeam ca o sa-l mai vad in 2023 a fost faptul ca nu puteai alegea felul 1 de la varianta 1 cu felul 2 de la varianta 2. Fie varianta 1, fie varianta 2! PUNCT! La hotel de PATRU STELE!

Lista poate continua, ceea ce am vazut acolo nici la cantine nu am putut sa vad. Efectiv este un HAOS de nedescris.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja este situata la aproximativ 5-10 minute de mers pe jos de la hotel.

Cei cazati la acest hotel, beneficiaza de un discount de 50% la sezlonguri pe toata durata zilei.

Pe scurt, asta inseamna 25 lei/sezlong/zi.

In ceea ce priveste plaja pot enumera urmatoarele: plaja de nisip fin, intrare foarte lina in mare.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

In incinta hotelului se gaseste o piscina construita pe 3 niveluri de inaltime - 1.50m / 1.70m / 1.90m.

Pentru copiii mici, exista un loc de joaca gonflabil unde copii se pot juca.

Trimis de MihaiD. in 14.08.23 23:04:53
Validat / Publicat: 15.08.23 00:01:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS. A mai fost în/la: Hotel Afrodita, hotel Lidia

VIZUALIZĂRI: 523 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MihaiD.); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Mizeria gasita pe masa la atunci cand am sosit la restaurant la prima ora in care a inceput servirea ei.

[14.08.23 23:38:03]

@ux130337: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux130337 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

[15.08.23 09:39:11]

@MihaiD. : Mulțumiri pentru schimbarea username.

• Alte impresii din această RUBRICĂDana Holiday Club (ex Ammon, ex Zamfira) :