ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.06.2017
REGIM MASĂ DP
PREŢ SEJUR: 1600 euro

H10 Conquistador Hotel4

Un hotel minunat

Am mers cu avionul din Londra (am fost si acolo cateva zile) catre Tenerife Sud. Ne-am documentat ca acolo sunt cele mai frumoase plaje si am ales Playa de las Americas. Cum am avut si cateva rude care au locuit acolo si ne-au povestit cat de frumos este, abia asteptam sa ajungem. Am mers cu autobuzul pana la hotel.

Camera mare, foarte spatioasa, cu un pat dublu si o canapea, masuta, am stat la parter cu vedere spre piscina. La piscina erau in fiecare seara show-uri, fie muzicale, fie dans, magie. Totul dura cam pana la ora 00, insa si daca dura mai mult nu ne deranja, era o atmosfera foarte placuta.

Mancarea foarte buna, diversa, nu exagerez, insa acolo gaseai absolut tot ce iti doreai, clatite facute pe loc, inghetata de multe feluri, cu multe toppinguri, jeleuri, sosuri dulci, prajituri, torturi, paste facute pe loc cu ce ingrediente doreai(minim 4 feluri de paste, chiar si paste negre), sandwichuri calde sau reci facute pe loc, fructe, mancaruri din diverse zone (mexicana, etc). Bautura de orice fel se achita in contul camerei.

Plaja destul de aproape, mergeam cateva minute, magazine. Totul era foarte civilizat, curat.

Ne-am inchiriat masina pentru 4 zile si am vizitat tot ceea ce ne propusesem: vulcanul El Teide, neaparat merita vazut, este un peisaj unic; plaje cu nisip negru; zona Masca (unde ploua, fiind mai la "munte", iar jos era soare) unde am mancat inghetata de cactus; Loro parque- nici acesta nu trebuie ratat, este superb, animalele si showurile sunt minunate; Siam Park- unde ne-am dat in multe chestii, a fost o experienta unica- aici am mers cu autobuzul; Los Gigantes-niste stanci spectaculoase pe langa o mare de o culoare minunata. Am vizitat chiar si Pueblochicco- un oras in miniatura. Era dragut, insa destul de degradat.

Va recomand atat hotelul cat si insula, a fost o vacanta reusita.

Trimis de MsAnn in 05.06.17 17:17:12
Validat / Publicat: 05.06.17 21:52:57
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Austria, Turcia, Anglia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MsAnn); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 141.00 EUR pe cameră

webmasterX [05.06.17 18:03:05] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 86&ridAnt=77982

webmasterX [05.06.17 21:52:27] »

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.