ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.03.2011
JUL-2008
PREŢ SEJUR: 1600

H10 Conquistador Hotel4

Un hotel bun

In iulie 2008 am fost pt prima data in Spania, mai exact in playa de las americas, in tenerife.

Am ales acest hotel, la recomandarea parintilor mei care fusesera aici cu 2 ani inainte. Evident ca am mers pe mana lor si mi-a placut ce am vazut.

Hotelul mi s-a parut mare insa camera in care am fost cazati mi s-a parut cam micuta. Nu stiu daca asa erau toate camerele sau doar noi am nimerit cu ghinion.

Din pacate nu am avut vedere spre ocean si nici spre piscina hotelulului ci undeva spre strada.

Vremea nu era f insorita in primele zile ci mai degraba innorat, insa nu a plouat.

Mancarea a fost delicioasa in regim de demipensiune. Imi aduc aminte cu placere ce incantat eram la micul dejun cand vedeam caviar si sampanie.

Piscina hotelului superba cu multa animatie in zona. Apa f buna.

Nu am putut face baie in ocean, apa din ocean fiind destul de rece.

Noua ne placea seara sa ne plimbam pe faleza si sa descoperim imprejurimile, cu hotelurile din zona.

Am fost f impresionat de doua hoteluri de 5 stele: Villa Cortez (unde am auzit ca au fost cazati mai demult Jlo si Marc Anthony) si Hotel Mare Nostrum.

Recomand acest hotel atat pt familii cat si pt cupluri.

Per total un hotel f bun dar nu exceptional.

Trimis de chucky31* in 02.03.11 19:03:43
Validat / Publicat: 02.03.11 20:20:58
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (chucky31*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 141.00 EUR pe cameră