Azura Deluxe Resort & Spa [Avsallar]

înscris/ă în 02.06.15
JUN-2016
REGIM MASĂ UAI

Pentru început... bine!

Pentru noi a fost al patrulea sejur petrecut in Turcia.

Ca si "camelucia", anul trecut am fost la Granada Luxury Resort & Spa (care este la cativa kilometrii distanta de Azura) si astfel putem face o comparatie a calitatii serviciilor oferite la preturi comparabile.

Trebuie sa spun de la inceput ca review-ul scris de camelucia (vezi impresii) este foarte adevarat dar as avea unele amendamente.

1 Cand am fost noi, divertismentul a constat in:

- o formatie de muzica sudamericana (plictisitor).

- o trupa de dansatori brazilieni (frumusel).

- o seara cu bingo (foarte plictisitor).

- o seara cu alegerea Mr. Azura (plictisitor).

- o seara cu alegerea cuplului Azura (plictisitor).

2 Peste a fost mai mult. Macrou, biban de mare, alte fileuri de peste, capelini si chiar niste toni foarte mari preparati in crusta de sare.

3 Cafea turceasca facuta la acele aparate electrice cu ibric, serveau la Patiserie dupa ora 10 (noi o serveam ddupa-amiaza) si la barul din lobby. In rest doar la automate.

4 In perioada in care am fost noi, 18-25.06, era personal suficient atat la restuarant cat si la baruri.

5 Fresh de portocale era dimineata, dar facut de ei. Aduceau dimineata un dozator cu 2 recipientein care fresh-ul era amestecat continuu. L-am incercat si chiar era fresh de portocale cu bucatele de pulpa in el.

Celalalte aspecte punctate de "camelucia" sunt adevarate.

A fost singurul sejur din cele 4 in care nu am avut traditionala "seara turceasca" cu dansuri si alte obiceuri traditionale.

Azura puncteaza prin plaja maricica cu apa curata si intrare lina in apa, faptul ca este aproape de bazar (care este chiar peste strada si la care se poate ajunge printr-un pasaj subteran sau o pasarela, ambele in lateralele hotelului).

La Spa ne-au oferit o reducere de 50% la un tratament complet (peeling, scrubing, foam, massage, etc.) pentru ca suntem romani. Oferta a fost valabila 2 ore de la momentul lansarii (reducerea era de la 50 la 25 euro).

In perioada sejurului nostru erau destul de multi romani (dupa nemti cred ca eram urmatorii, ca numar).

Poate peste cativa ani (Granada are, cred, 6 ani de la deschidere) vor invata cate ceva si vor remedia neajunsurile.

Concedii placute!

Impresii încărcate de bogdanmo in 17.07.2016 22:59:21

Validat / Publicat: 17.07.16 23:36:18

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (bogdanmo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 7 voturi) nota2

[17.07.16 23:34:44]

@bogdanmo: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 48&ridAnt=70420

Te-am ruga să (re) verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Publicitate    [18.06.19 02:40:44]

pagină generată in 0.0730819702148 sec