Azura Deluxe Resort & Spa [Avsallar]

înscris/ă în 22.11.14
JUN-2018
REGIM MASĂ Uai
1900 euro

Hotel de buget pentru moldovenii de peste Prut care vorbesc limba rusa

După zece ani de Belek, am ajuns in Alanya! Motivul: nu am găsit locuri la avion (charter).

Am ales atunci, un hotel recent construit si cu UAI!!

Si acum, ce am găsit: receptie cât de cât prompta, după aprox doua ore de mers cu autobuzul de la aeroportul Gazimb Pasa!

Camere curatele, restaurantul aglomerat plin de așa -zișii ruși (moldoveni), beți aproape zilnic, ospătari nepoliticoși, aproape de nesimțire, mâncare aproape zilnic aceiași!

Piscinele aproape minuscule, plaja idem, trei zile a fost plină de alge!

Toate acestea pe o suprafața de MAX 5000mp!

Deci fără comparație cu Belek cu toate ca prețul era aproape comparabil!

Si vestitul minibar free conținea o sticla de apa la 1,5 litri, apa care se găsea peste tit in hotel!

Impresii încărcate de silviu0507 in 19.07.2018 12:33:44

Validat / Publicat: 19.07.18 15:53:08

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Belek de 10 ori
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Italia, Malta, Franța

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (silviu0507); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2

[19.07.18 15:52:46]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 48&ridAnt=87459

[19.07.18 18:41:27]

@webmasterX: Fotografii cu camere frumos aranjate, platouri cu mâncare ca la expoziții când venea Ceaușescu in vizita, hotelul, piscina si plaja (apropo toate plajele au Blue Flag, dacă ați observat, toate acestea se găsesc pe pagina hotelului, așa ca nu are rost!! Ideea este ce facem cu micile amănunte, pe care nu le poți fotografia, ce ne facem cu modul cum suntem tratati, de ce numai limba rusa si multe alte detalii minore care totuși fac diferența? Iar voi, voi cum ne apărați? Când i-am întrebat de ce doar apa la mini bar au răspuns ca la 2000€ cât am plătit nu aveau cum sa dea Coca Cola! Singura plăcere a fost o noua exbursie la Land of Legend, poate scump, dar merita! In rest excursiile lor nări păcăleli!

[19.07.18 18:44:15]

@silviu0507: și pe mine ești la fel de înverșunat? :)

[19.07.18 18:54:49]

@webmasterX: Nu! Dar voi aveți posibilitateasa arătați ca nu este totul roz in paradis! Voi trebuie sa faceți mai mult si sa arătați ca nu acceptam orice, ca pana la urma nu ne încălțăm cu fesul!!! Deja data mea Dace 13 ani, am mers 12 ani la rând pentru ca erau mult mai bune condiții ca in Romania dar asta nu înseamnă ca trebuie sa accept orice!!! Nu sugerez sa nu mai mergem in Turcia ci sa căutam metode sa ii punem la punct!!

[19.07.18 18:56:48]

@silviu0507: pfff... tot înverșunat îmi pari.

[19.07.18 19:03:35]

Nu! Ma pregătesc de un citybreak la Viena, al 10 lea si pot spune ca este singurul oraș unde na simt turist, RESPECTAT!!!

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[19.07.18 19:22:11]

@silviu0507:

Eu nu am înţeles care este nemulţumirea ta. Te-a obligat cineva să alegi acest hotel???

Toate acestea pe o suprafața de MAX 5000mp!

By the way, pe site-ul oficial scrie că tot resortul ar avea 12.000 mp :))

Nu este un motiv suficient de serios. Şi aeroportul din Alanya este suficient de departe de hotelul ales de tine (70 km).

Îţi asumai un transfer mai lung, eventual privat pentru un plus de confort, şi mergeai în Belek, dar evitai restul dezamăgirilor. Erai şi mai aproape de Legends-ul aflat în Kadriye.

În continuare, condiţiile şi serviciile oferite de turci sunt mult peste cele oferite oriunde în lume la aceiaşi bani.

Bănuiesc că este o glumă. =))

În 2016 când au fost extrem de puţini ruşi în Antalya şi chiar şi în 2017, turismul turcesc a avut de suferit şi acest lucru s-a văzut.

Însă dacă într-un an nici măcar un român nu va mai merge în Turcia, nici măcar nu se va cunoaşte acest lucru.

Nici eu nu-ţi înţeleg înverşunarea.

La experienţa pe care ai dobândit-o în 12 ani de Turcia, ar trebui să ştii deja că secretul unei vacanţe reuşite depinde doar de noi şi de alegerile pe care le facem.

[19.07.18 19:34:52]

Am vrut sa va arat micile detalii care fac diferența!!! Dacă 100mx50 m fac 12000mp, atunci este bine! Eu am ales, eu va spun ce probleme au fost! Sau nu mai avem loc de consilierii AFA, atotstiutori???!!!

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[19.07.18 19:44:53]

@silviu0507:

Sau nu mai avem loc de consilierii AFA, atotstiutori???!!!

Pe AFA este loc pentru oricine.

Întâmplător sau nu :D, "consilierul atotştiutor" s-a lăfăit şi anul acesta într-un resort de 250.000 mp (Rixos Sungate), după ce a plecat de la alt resort de doar 200.000 mp (Gural Premier Tekirova), printre altele mai bune chiar decât acestea =))

Eu am încercat doar să-ţi sugerez faptul că o alegere informată îţi poate asigura o vacanţă de vis.

Îmi pare rău dacă ai înţeles altceva.

[19.07.18 19:56:51]

@nicole33: Am recunoscut ca anul acesta am tras Pacaliciul!! Era doar un semnal pentru cei care ar dori sa meargă la acel hotel!!! Hai sa ne lăudam! Iti doresc sa te lăfai in continuare, in cele mai bune hoteluri! Dar fără compromisuri!!!