ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.04.2016
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 28.08.14
APR-2016

Raiul Dunării sau Dunavski Raj pentru o noapte petrecută cu motocicliști

Buna tuturor celor care sunt useri la acest forum.

In primul rand vreau sa Recomand cu sinceritate si cu mult respect aceasta pensiune, DUNAVSKI Raj din localitatea VINCI, sau mai exact ea se afla inaintea acestei localitati Vinci se ajunge de pe drumul principal dupa localitatea cu cetate GOLUBAC asta in ideea in cazul in care se vine dinspre PORTILE DE FIER la iesire dupa GOLUBAC se face indicator catre localitatea VINCI si USJE la iesire din localitatea USJE veti avea un indicator pe partea stg cu numele pensiunii veti intra pe un drum cu pietris dupa care faceti stg si imediat dreapta si veti merge tot inainte pe acel drum apropae de capaul drumului. Pe partea stg la un moment dat veti da de un teren de tenis si de baschet iar pe dreapta vis-a-vis veti avea pensiunea.

Gazda mai exact Doamna DUSITA, impreuna cu sotul ei sunt niste gazde ospitaliere primitoare si cu bun simt.

Am ales camerele din pensiune cum am vrut noi asta pt ca in ziua respectiva era pesnsiunea goala si ne-am cazat cum am dorit avand in vedere ca am 3 cupluri si inca 6 barbati dar si noi la randul nostru am preferat sa nea cazam cate 3 in 2 camere, iar cele 3 cupluri in camere de cate 2 pers.

Mancarea este de nota 20, nea asteptat cu ciorba de peste iam spus ca dorim si ceva grill si intr-o ora nea preparat ceva la gratar si cartofi natur pe linga dupa care din partea casei prajituri adica negerese facute de a ea acasa.

Dimineata micul dejun am fost bufet suedez iaurt, platou de salam sunca etc, oua fierte, platou de rosii casyraveti ridichi ce ste de sezon, clatite calde cu 3 feluri de gem, suc natural de casa 3 feluri, burek un fel de placinta cu branza si cu ou, Cafeaua din partea casei.

Apa calda la dus a fost instant nu a trebuit sa astepti sa vina dupa jumate de ora.

in camere curat doar ca nu este tv dar asta pt cei care doresc sa mearga sa stea in fata tv-ului.

Cu alte cuvinte cine doreste sa ajunga acolo va recomanda o trupa de 12 motociclisti cu 9 motoare.

Doamna intelege umpic romaneste dar si engleza.

Pt alte intrebari puteti sa imi scrieti pe forum si va voi rasp in timpul util.

Trimis de Bascone in 17.04.16 23:28:42
Validat / Publicat: 18.04.16 00:26:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SERBIA. A mai fost în/la: Pancevo. Sprska crna.

VIZUALIZĂRI: 2685 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Bascone); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 O gradina excelenta

mishu [18.04.16 11:37:26] »

Fara a te supara pe mine te rog sa acorzi o mai mare atentie articolului inainte de a-l trimite pentru a corecta greselile ivite din diverse motive.

In rest ce am remarcat a fost placerea cu care ai descris totul (cum se ajunge acolo, locul de cazare si masa) nu foarte detaliat dar din care se poate trage o concluzie.

Se vede ca ti-a placut din moment ce ai vrut sa impartasesti si celorlalti impresiile tale.

Nu stiu ce urare li se face motociclistilor insa iti doresc calatorii cat mai placute.

irinad [18.04.16 12:39:38] »

@Bascone - Și eu AmFostAcolo în august 2014 și mi-a plăcut foarte tare!

Mihai18 [18.04.16 13:28:33] »

Un vot acordat cu plăcere de la un fost motociclist când avea anii voștrii. Fiți pe fază, cred că urmează și Camelia 19 cu un ecou.

costy69 [18.04.16 14:03:06] »

@Bascone - La această vilă am fost și noi cazați în august 2014 și ne-am simțit foarte bine.

Mă surprinde faptul că nu ați avut televizor în cameră, noi am avut dar a fost doar de decor, am preferat să ne petrecem timpul la aer curat.

Zona e frumoasă iar vila oferă multiple posibilități de relaxare, fiind potrivită atât pentru o cazare intermediară cât și pentru petrecerea câtorva zile într-un mod plăcut în natură.

Bascone [18.04.16 23:04:39] »

@irinad - Irinad am sa mai merg din nou in aceeasi locatie cu alti motociclisti... recomand cu sinceritate!!

Bascone [18.04.16 23:10:06] »

@mishu - Nu stiu la ce greseli te referi poate de ortografie deoarece l-am editat la o ora tarzie si venit de pe drum. Daca este vb de altceva te rog sa imi sesizezi despre ce este vb pentru a avea grija pe viitor sa nu se mai repete.

Legat de urarea care se face motociclistilor se spune ASFALT USCAT SI DRUMURI BUNE!

mishu RESPECT si TOATE CELE BUNE!!

Bascone [18.04.16 23:12:44] »

@Mihai18 - Mihai 18 de ce spui fost motociclist oricand se poate reveni la motocicleta. Motociclismul nu are varsta sau sex. Cu siguranta am sa mai merg acolo oamenii de acolo chiar iubesc motociclistii.

Bascone [18.04.16 23:15:19] »

@costy69 - Costy69 sincer nu am fost curiosi de tv deoarece ne-am dus in camera obositi si dupa ceva PIVO sau bere cum se spune pe la noi. Care cum am ajuns i-am dat cu sforaitul ce sa mai ne uitam si la tv. Toate cele bune!!

maria55 † [19.04.16 07:24:20] »

@Bascone - asfalt uscat si drumuri bune! Urarea vine din partea unei mame de motociclist!

Gasca bikeri-lor a mai crescut se pare; pe langa @Camelia19, @Marinus2010, iata odata cu aparitia ta, @Bascone, deja avem un "trioafa"-biker!!

Mihai18 [19.04.16 11:34:03] »

@Bascone -

Da. Am fost motociclist 10 ani și am ca martor soția.

Din nou ai dreptate. Mersul pe motocicletă, ca și pe bicicletă, nu se pot uita. Pe motocicletă aveam senzația unei păsări care zboară, în autoturism este altceva.

La plăcerea de a călători cu motocicleta, s-a mai adăugat obișnuința de a fi în trafic și mi-a fost ușor când am dat proba de oraș pentru categoria B. Era în anul 1971. De atunci sunt un împătimat al șoselelor. Bate la ușă un nou drum la Istanbul, dar să treacă Paștele.

Și eu îți urez „Asfalt uscat și călătorii reușite”.

iulianic [19.04.16 16:28:27] »

@Bascone - Dacă @irinad și @costy69 ți-au scris câte un ecou, puteam eu să rămân mai prejos? Află că noi trei, în 2014, am fost câștigătorii unor premii AFA care constau în sejururi gratuite la Dunavski Raj - Vinci. Bineînțeles că mi-am scris impresiile despre Vila Dunavski Raj - Paradisul Dunării imediat ce m-am întors acasă.

Vreau să-și spun că atunci când am fost noi acolo, în după-amiaza zilei de sâmbătă, a sosit un grup de motocicliști (români). Erau numai 5 motoare (cum le numiți voi), iar băieții mergeau la Viena la o întâlnire… de profil.

Dacă până atunci nu aveam o cine știe ce impresie despre motocicliștii pe care îi consideram numai o încurcătură în trafic, seara petrecută alături de ei, de Dușița și de soțul ei, la masa de sub pomii de la Dunavski Raj, mi-a schimbat un pic părerea despre împătimiții călători pe două roți.

Așadar, și din partea mea, asfalt uscat și drumuri bune!

Bascone [22.04.16 22:49:07] »

@iulianic - FREE ROAD... drumuri bune si libere sa ai iulianic, asa se mai spune pe la noi intre motociclisti. Sincer recunosc ca nu toti suntem la fel ca si intre soferi ,la ca mine ca eu sunt si sofer in viata de zi cu zi.

Cu cea mai mare placere vreau sa va zic ca dupa aceasta descriere si prezentare la aceasta pensiune si cu prietenii mei cu care am fost deja am trei grupuri de moto care vreau si doresc sa mearga in aceasta locatie plus ca noi pina in toamna mai mergem o data dar pe traseu diferit dar cu oprire obligatorie la aceasta pensiune.

Dar in incheiere as vrea sa va spun ca pe linga ca suntem SI motociclisti suntem si noi oameni normali dar poate ca vedem viata sub altfel de viziune si pasiune!!!

Toate cele bune tuturor si SARBATORI FERICITE DE PASTI 2016!

Bascone, costy69, irinad, iulianic, maria55, Mihai18, mishu
    Alte impresii din această RUBRICĂVila Dunavski Raj [Vinci]: