ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.03.2016
DIN: Buzău
ÎNSCRIS: 03.09.11

Off, of, si iar of - sau cum se cistiga un bilet

Desi mi-am propus sa dau o pauza masinii de scris in favoarea celei de cusut, nu pot trece ca "gisca prin apa " dupa tot ce s-a intimplat aseara pina spre si dupa miezul noptii.

Am inceput saptamina usor, scriind de placere, apoi cu gindul ca daca tot am apucat sa scriu din excusie, hai sa termin cu toate obiectivele vizitate (unele dintre ele fiind putin amintite pe site- Clocota si Geoagiu Bai). Apoi, recunosc, invatata de catre altcineva unde sa ma uit ca sa vad clasamentul saptaminal, constatind ca sint pe locul fruntas... am zis ca ce-ar fi sa inchei saptamina tot pe locul 1.

Si hai la concurs! Abia cu Sfintul Charbel mi-am dat silinta sa scriu cit mai documentat si mai "bine" ca sa merit voturile utilizatorului. Nu puteam avea pretentia sa iau premiul intii (si nu ma refer la biletul de avion) cu impresii despre o toaleta. ;) (multumesc webului care mi-a corectat/editat subtil reviewul). Trebuia sa scriu ceva serios si demn de un calator AFA. Asa ca am reluat serialul si am bagat niste obiective despre care nu s-a mai scris.

Voturile au inceput sa curga in cascada, urmaream topul, ca deh, acum stiam unde sa ma uit. Am mai luat premiul intii si acum citeva saptamini insa am aflat asta doar cind am primit mailul cu Top hot user... Ba chiar m-a sunat adminul sa ma intrebe "Bai, tu stii ca ai iesit pe locul intii, de ce nu iti alegi un premiu? " "Sint ocupata cu ale mele si n-am timp de nici un premiu, asa ca lasa-i pe altii, poate sint unii care au nevoie de el. Eu n-am nici un plan sa plec". Ok, am fost lasata in pace.

Alta data, prin toamna, cred ca eram in frunte (nu stiam unde sa ma uit pe vremea aia) si am primit un mesaj de la cineva ca ar fi bine sa mai pun un articol ca sa cistig in saptamina respectiva. Am zis ca nu scriu la comanda ci doar la rugaminti. ;). Neavind timp, am abandonat.

Cind mai m-am desteptat putin, am vazut ca scrie Mishu si ca se apropie de mine... in ultimile zile am tras pe dreapta si i-am facut loc in fata. A scris bine, am citit si eu (recunosc, doar un articol la care am comentat si am votat - nu din invidie n-am votat mai multe ci din lipsa de timp pentru a le citi).

Sint multi useri pe Afa care scriu cum imi place mie, mai cu poante, mai "altfel", pe care mi-as dori sa ii citesc continuu (Macedo, Bogdan, Maitre, Aricioaica, Cristina65, Santana, Sirbuvio, Iulian... si muulti altii), altii care scriu bine si interesant (un exemplu e Leuca - am citit doar articolul despre Macedonia, singurul, recunosc, nu ma luati la bolovani :((, dar si altii @paty mi-a venit in minte) si inca o categorie a unora care nu mi-au captivat atentia desi am incercat sa citesc cite ceva, pe la jumate am schimbat canalul. Ca o "picanterie"... am avut un prieten de pe site care imi placea la maxim .Scria amuzant, mureai de ris cit de comic o facea. I-am votat articolele, am comentat si pina la urma a ramas unul care a ramas nepunctat. Am fost intrebata de ce nu i-am dat vot si a fost foarte suparat pe mine cind i-am zis ca mi s-a parut ca e o pagina din cartea de geografie, nici o pata personala adusa povestii... asa ca s-a suparat de tot!!! Dar nici eu n-am votat doar ca ma ma ierte!

Sint si mai multi useri care sint in grupul "nu stiu nimic despre ei, nu am apucat sa citesc nimic" si sint sigura ca sint valorosi (tata/mama... etc). Acum, cind pe unii i-am cunoscut la Cincis, mi-am propus sa imi fac timp sa citesc macar cite o poveste si sper sa ma tin de intentie. (Cosmin cel tinar si frumos, Cristina lu' Stefan, Ioana cea superba, Elvira, Maimutica si citi altii...)

Si ultimul grup, dar nu cel din urma, userii care scriu articole despre destinatii exotice la care visez si pe care ii citesc (abonata fiind), ii incurajez in cazul in care sint la inceput.

Asta sint eu, utilizatorul AFA - nu mi-am dorit sa fiu voatata daca nu am fost si citita. Si nici nu votez ca primarul. E adevarat ca atunci cind am fost rugata sa mai votez pe ici, pe colo, am votat, insa nu inainte de a-mi face timp sa citesc.

Unde ramasesem?

Aaaa, da, la ce s-a intimplat saptamina asta care a trecut: las lucrul balta, cine stie cu ce ma ocup isi da seama ca daca nu muncesc nu am bani de mincare la cei trei copii (nu ma vaiet, doar ma laud :))) ), imi las sotul in voia "soartei", el isi calca, spala, pune de mincare si chiar sa gateasca... eu sint scriitoare, ce pusca mea!

Ce a fost mai grav s-a intimplat intr-o noapte. El a adormit pe la miezul noptii lasindu-se paubas sa ma mai astepte in pat si cum eu sint mai degerata, nu puteam scrie altundeva decit sub plapuma. Asa ca Tzoc, Tzoc, Tzoc... si da-i, si lupta... pe la 3 jumate, nici macar n-am bagat de seama cind el s-a dat jos din pat, si-a luat telefonul in mina si a insfacat perna-i ce era jumate si sub spinarea mea; Da-te de pe perna mea, te rog! (imi zice putin rastit) / Da unde te duci? / In birou, poate apuc si eu 2 ore de somn ca stii ca la ora 6 trebuie sa plec la serviciu si am zi lunga. / Si cu ce te incurc eu? / Daca tot troncanesti din tastatura aia, crezi ca pot sa dorm? / Bine, gata, baga-te la loc, uite, am pus capacul pe tastatura... si am lasat laptopul jos. (oare cu nebunul asta m-am maritat??? ... mi-am zis in gind... dar mi-a trecut repede dupa ce m-am culcusit la pieptul lui).

Ala mic venea si ma intreba: Mama, ne faci si noua niste floricele? "/Imediat, sa termin de scris". Si cind imi aminteam de dorinta lui, era deja noapte afara... si el adormise cu hainele de pe-afara... Mama neglijenta ce sint!

Acum nu mai puteam da inapoi, clasamentul era strins, ba intr-o noapte l-am visat pe Iulian cum imi zicea ceva de AFA... (nu exagerez) si ddimineata cind m-am trezit, eram pe locul 2. Copii, mincati ce e prin frigier ca mama are treaba!!! Am revenit in top si de vineri am inceput sa primesc mesaje cum ca voi fi sustinuta sa cistig biletul asa ca sa bag reviewuri la greu. Fratilor, eu credeam ca votati articolele, nu Omul... Nu stiam ce sa mai fac. Eram derutata cind ceva m-a facut sa iau decizia finala. Am primit un mesaj de bun simt din partea Gabrielei, o fata educata, frumoasa cu draci, si pe care, cind am avut timp am citit-o atit din proprie initiativa cit si la rugamintile ei discrete. Imi spunea ca mi-a citit articolele mele superbe si ca ar dori sa stie daca imi doresc biletul de avion sau am scris serialul acum doar pentru ca am avut timp liber mai mult. I-am zis ca nu neg ca as renunta la bilet daca l-as cistiga, insa si daca nu il iau, nu e un capat de tara, eu scriu si la rugamintea celor de la Cincis (Kristinna si Costi - in special) care erau interesati de continuarea evenimentelor. Dupa ce a citit raspunsul m-a intrebat daca mai continui cu postarea biletelor, ptiu!!! a articolelor (ca numai bilete am in cap) pentru ca ea isi doreste biletul si ar vrea sa stie daca sa se mai agite sau nu. "Nu sint eu in masura sa te opresc pentru ca imi place competitia, dar sa stii ca am obiective nemaigasite pe AfA. " cam asta a fost schimbul de mesaje.

A trebuit sa onorez o onomastica in seara de simbata, in alt oras si fara conexiune la internet. Am plecat la 20 de mii de puncte distanta. Undeva la miezul noptii n-am cedat curiozitatii de a ruga sotul sa se conecteze si sa imi spuna clasamentul. Mama, esti bine, culca-te! Dimineata i-a picat fata: Mama, te-a luat! . Nasa, imi pare bine ca am petrecut, dar noi ne carabanim acasa, avem de scris. /Voi vorbiti serios??? Cum sa plecati? /Uite-asa! / Atunci hai sa stati la masa. In afara de noi mai avea si alti ivitati, i-a sunat sa vina in treninguri/ pijamale, ca arde tara... N-o sa credeti dar la ora 10 dimineata a pus masa de petrecere, aperitive, ciorba fripturi,dulciuri... etc... sa maninci ciroba la 10... se inchina si ea... Daca va spun ca la tort am renuntat pe la jumatea feliei n-o sa ma credeti, nu mai intra nimic... (de framintari). Am ajuns acasa la ora 14 si dupa ce am hranit lighioanele (a se citi "copiii") M-am apucat de scris. Nu am vrut sa bag ceva la repezeala, maculatura ca sa aiba lumea ce vota. Am scris pina la 7 seara, nemiscata, intepenita dar sustinuta de "spiritul AFA".

Am uitat sa va zic voua, dar am zis altora, ca am decis sa cistig biletul cu orice chip (acceptind sustinerea in masa a Spiritului si nicidecum de a trimite mesaje si rugaminti spre a ma votata) si dupa aia sa renunt la el. Cind a auzit sotul, a luat-o la fuga pe scari... (in sus spre casa, ca sa imi descuie usa, sa imi deschida laptopul) si mi-a is "Bravo, fata mea! ". Am mai primit o propunere in privat ca daca nu tin neaparat la biletul de avion, de ce nu public articolul fara puncte? Da, chiar asa, de ce nu? Numai ca nu avusesem ideea. I-am zis de ideea mea cu tombola si cu biletul. Era buna si aia, dar si mai bune erau "ambele impreuna".

Asa ca am postat ultimul articol fara puncte si am asteptat. Gastile de sustinatori fierbeau mai mult decit mine. Cind s-a publicat articolul am ingrozit/dezamagit aproape pe toti. "Ce-ai facut, proasto!? " sunau unele mesaje... :)) Nimic. Consider ca nu am cistigat pe bune acest bilet, voturile au fost facute doar de ciuda si suparare ca a mea colega a apucat sa ceara asta prin mesaje private catre cei pe care ii avea sau nu, in lista.

Ce am invatat de aici? Am invatat ca Afa are suflet!!! Si nu-i asa ca e cel mai mare cistig sa stiu ca oamenii au votat Omul?

Am mai spus de nustiucite ori si probabil ca nu o sa fie ultima mentionare, Ecoul lui Andox e mai valoros decit biletul. Am simtit ca e sincer si ca nu a scris doar ca sa cistige arakul. ;)

Alta colega draga sufletului meu, aflind ca intentionez sa donez biletul, mi-a zis sa ma gindesc mai bine, ca e postul Pastelui, ca am cistigat pe bune premiul, ca am muncit, etc.

In momentul in care scriu (acum) cineva e amarit ca nu se iau masuri impotriva acestor mesaje de cerseala a voturilor. Fratilor, cind e concurs si e cu premii, fiecare lupta sa cistige ca doar asa e normal. Ce m-a deranjat total, si asta am vazut dupa miezul noptii (promitind sotului cu mina pe inima ca stau cuminte in pat si nu scriu nimic- adica nu mai tzocanesc-, doar urmaresc si eu firele de discutii ce au fost pe grup cind eu nu aveam net)... si ce credeti ca am gasit? Ca domnisoara frumoasa si cu bun simt, a zis ca ea scrie doar pentru ca s-a nimerit ca acum sa aiba timp cind e biletul... si la mine in mesaj era altceva. ATIT!!!

Ca a cerut voturi, nu e impotriva regulamentului de pe site. Eu n-as putea avea un premiu cu valoare materiala daca as sti ca am jucat necinstit.

Au fost pe la inceputul anului discutii despre alocarea premiilor sau despre datul din coate a celor care tin neaparat sa cistige. Nu m-am bagat.

Inca ceva, nici eu nu sint perfecta, nici nu vreau, nici nu pot!!!... tralala, vorba cintecului.

Ia uitati-va ce mail frumos am primit.

""""Primeşti acest mail automat pentru a fi anunţat/ă că te-ai situat pe locul 1 în Top-Hot-Users -- Săptămâna 12, loc care te îndreptăţeşte să-ţi exprimi opţiunea pentru unul dintre minipremiile acordate în această săptămână (sau pentru oricare din mini-premiile rămase nealocate în săptămânile precedente). """"

Anunt pe aceasta cale, dupa ce voi lua legatura cu Adminul, care m-a sunat sa ma felcite ,ca renunt la bilet. I-am zis ca e nemeritat insa accept ca sint iubita, nu votata si a fost de acord. Sa vedem daca putem schimba numele premiantului- am inteles ca poate merge doar cistigatorul sau un membru al familiei lui, conform regulamentului si daca nu se rezolva asa, merg eu pe biletul ala si cumpar altul pe banii, mei cistigatorului tombolei. Ce-i corect, e corect! (scuza-ma aricioaico daca te-am parafrazat. insa eu am vazut-o la reclame!!!).

In concluzie, stabilesc ce si cum cu Adminul si anunt tombola!

Atentie, votantii mei! Daca voi nu ma vreti, eu va vreau (aproape de mine)

P.S.. Si-a facut si sotul cont ca sa scrie impresii de pe unde a fost el in viata anterioara (ca tot e la moda). Nu a apucat (nu am stiut ca exista rubrica) sa isi oficializeze relatia cu mine (stiam ca am trecut pe la starea civila si credam ca e suficient) insa eu am anuntat telefonic adminul care a facut el setarile si i-a anulat cele doua voturi pe care a apucat sa mi le dea,desi eu i-am zis sa stea la un loc, sintem in aceeasi casa si nu cred ca e voie. Mi-a explicat adminul mai pe larg.

Are un review scris si ..dupa ce trece de webul sef, adica io, il las sa il publice. :)

Trimis de adri-nico in 28.03.16 13:14:14
Validat / Publicat: 28.03.16 15:20:56

VIZUALIZĂRI: 3838 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P06 am incheiat seara frumos, una intre fotograifi a fost in top cele mai votate
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2046 PMA (din 46 voturi)

ECOURI la acest articol - pg. 1 / 5

se afișează ecourile [1 - 30] din total 123
[28.03.16 15:20:23]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Alte subiecte off-topic, DE LA LUME ADUNATE" (deja existentă pe sait) - rubrică dintr-o secțiune OFFTOPIC sau DE INTERES TURISTIC RESTRÂNS!

andreea_c
[28.03.16 15:47:10]

@adri-nico - L-am auzit pe Admin de atatea ori spunand ca tu pui suflet in ceea ce faci, dar citind acum, m-am convins si eu.

Pot doar sa te felicit ca reusesti sa aloci atat de mult timp acestui site. E un lucru foarte bun sa reusesti sa iti faci timp si sa nu cauti alte scuze (exemplu eu, care nu reusesc sa imi fac timp, de multe ori nici sa citesc anumite articole ale unor useri care imi plac).

Felicitari pentru locul 1.

Poate la intalnirea de anul viitor cupa va merge la tine.

[28.03.16 16:00:04]

@andreea_c - Mai bine mai tirziu decit niciodataa. (la faza cu crezutul).

Multumesc pentru felicitari!

mogly
[28.03.16 16:12:54]

Draga mea, ce să-ţi spun? Vorba lui Zoazore cu plânsul, aşa m-a emoţionat review-ul tău (m-au impresionat toate, dar ăsta ultimul mi-a atins aşa o coardă sensibilă) Ai perfectă dreptate în tot ce spui iar scorul ăla m-a înnebunit şi pe mine, îl verificam din cinci în cinci minute pe calculator şi între timp călcam câte ceva. Şi tot aşa până ce am reuşit să atrag atenţia tuturor din casă. Ce tot faci mă întrebau, de nu stai locului şi te fâţâi dintr-o cameră în alta. Şi le-am povestit tot şi s-au amuzat, iar eu nu pot decât să recunosc că m-a înnebunit AFA, pe bune.

Gura aia de aer proaspăt ai luat-o, văd că nu te mai poţi opri din scris? Cu un singur lucru nu sunt de acord, cu renunţarea la premiu, să-ţi intre în cap că îl MERIŢI (şi nu cred că asta e doar părerea mea)

Mă bucur mult că ai pus şi PS-ul acela de la final, eu văzusem ceva pe acolo şi ramăsesem contrariată, aşa mi s-a explicat şi misterul ăsta.

Hai că sar aşa de la una la alta şi am uitat ceva extrem de important. Mărturisesc că nu pot vota acest review, m-am împiedicat de un cuvânt în el, stă în gât la mine: nebunule! Adria-nico! Adria-nico!

andreea_c
[28.03.16 16:15:19]

@adri-nico - Ei, poate nu m-am exprimat eu corect. Nu am vrut sa zic ca nu l-am crezut pe admin, ca doar stie el ce vorbeste (si stiu si eu ca ai facut si costumele, mai ajuti si la organizare, etc). Am zis ca acum ca te-am auzit si pe tine cat timp dedici site-ului si am ajuns si eu la concluzia ca asta inseamna sa pui suflet. Eu cand reuseam sa intru o data pe saptamana aveam impresia ca intru des, ca trebuie sa renunt la prea multe ca sa o fac. Acum imi dau seama ca des inseamna mai multe ore pe zi...

[28.03.16 16:20:32]

@mogly - macar ai dat si tu cu minus?

Sa le spui celor de-acasa... ca o sa te mai fitii pe la calculator mult si bine, iti zic io, in calitate de baba AFA. Cind iti intra microbul, nu mai iese. Sa fiti pe faza cu tombola, ca eu ce zic, ramine zis... (daca gindesc, imi retrag gindul... dar referitor la cuvintul ala... nu a apucat sa imi scape)

Cit despre p. s... m-ar fi durut sa credeti ca va pacalesc creindu-mi conturi false ca sa imi dau voturi. Ce Dracu?! Asa rau sa fi ajuns?

[28.03.16 16:24:09]

@andreea_c - Ai grija, pastreaza ritmul la care ai fost setata. Eu am fost singura si fara "stapin" pina acum citeva luni. Deaia am stat cit am vrut pe-aici.

Acum, daca am gasit cine sa imi puna "jug" l-am anuntat ca daca s-a insurat cu mine, s-a insurat si cu AFA, ca e parte din mine.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
[28.03.16 16:26:22]

@adri-nico -

Chiar dacă ai fi ajuns, crezi că noi te lăsam?!?

[28.03.16 16:33:36]

@webmaster - Nu stiu care web esti tu, dar cind vad pe ecranul telefonului Admin, iau pe loc pozitia de drepti.

M-a sunat odata ca nustiuce prostie am facut... imi venea sa rog pamintul sa se caste in fata mea (bine, parchetul, ca stau la etajul 4). Nu era vorba de fraudare ci despre un comentariu pe care mi l-am permis. Tonul lui m-a facut sa intru in pamint de rusine. Credeti ca as mai fi riscat asta si a doua oara?

Sint sigura ca sinteti vigilenti, insa va mai scapa si voua cite ceva. Ca doar oameni sinteti! Si din butoane... si din cartonase... ehe... credeti ca am uitat cite jordii am luat la palma? (eu iert, dar nu uit!!!)

[28.03.16 16:36:40]

@adri-nico - Asa cum spuneam azi-noapte...

A fost un meci greu, dar am reusit! Am alergat mult, ocazii au fost de ambele parti, contraatacurile au fost taioase, dar rezultatul este meritat. Multumiri pentru sustinere si va asteptam la Euro

Felicitari! Si pentru decizie, si pentru ce ai scris.

[28.03.16 16:37:13]

As vrea poate sa comentez si ar fi multe, inclusiv saptamana in care am castigat eu, insa asa cum am mai comentat intr-un ecou slava Domnului ca suntem diferiti chiar daca de aici ies scantei.

Eu am inceput sa citesc articolele tale nu stiu daca inainte de Beirut, dar stiu ca dupa acel episod asteptam in fiecare zi ceva nou si comentam acest lucru cu mama mea.

Incerc sa citesc cat mi mult din tot ce posteaza toti userii (chiar si cand este vorba de 3 cuvinte, chiar daca atunci nu votez) si asta pentru ca in acest fel "vad" mult mai mult.

Daca s-ar analiza multe dintre situatiile in care au fost urmarite premiile s-ar observa multe ciudatenii, sincope in postari pana la o saptamana in care se urmareste premiul sau diverse.

Daca urmareste cineva perioada decembrie-ianuarie cand nu s-au acordat premii o sa vedeti ce relaxante au fost acele saptamani.

Suntem insa oameni, avem simpatii si mai putin simpatii (nu vorbim de antipatii deoarece nu cred ca este cazul), imi doresc insa atat de mult sa fie o atmosfera frumoasa pe acest site si am ajuns sa fiu dependenta de el, incat este ultimul lucru pe care il fac inainte de culcare si primul pe care il fac la sculare (uneori chiar inainte de a merge la baie).

Inainte de acest articol am citit cel mai recent articol al @maria55 si atat articolul cat si ecourile mi s-au parut deosebite.

Credeam ca cei care sunt dependenti de FB sunt dusi, ca nu se poate sa fii chiar in halul ala, insa pot sa va spun ca si la birou am tableta langa mine si intru de cateva ori pe ora pe site, si uneori chiar de pe calculator in anumite situatii, asa ca urez tuturor succes in ceea ce fac si ganduri pline de intelepciune.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
[28.03.16 16:42:00]

@adri-nico - Aici ai dreptate, si pe mine daca ma suna ma gandesc imediat, nu-i de bine, ce-am gresit. Prima data cand am votat 2 articole in "cascada", uitasem ca nu am votat primul articol si mi-am dat seama de asta dupa al doilea asa ca le-am votat cam pe amandoua o data, am primit acel mesaj de avertizare, o bagasem pe maneca si am cautat cum sa trimit un mesaj sa-mi cer scuze pentru greseala. Cat despre conturi "minune" corect ce spune webmaster.

[28.03.16 16:42:27]

@papone, gata cu laudele! am incercat si eu sa bag la poze ce mi-am mai adus aminte despre comentariul tau de azinoapte.

@Misulica, stiu ca ma citesti de curind. Chiar te rog... si nu numai pe tine... ca vreau un ecou in locul unui vot. Iar pe tine te rog in special asta... ca stii ca iti suflu in ceafa!

maria55 †
[28.03.16 16:52:48]

@adri-nico - auzi mai fata?! De unde pana unde si mai ales de cand te autodenumesti "baba site-ului"?!

Pai ala-i "post" muncit si revendicat deja! Sono ioooo si daca nu ma crezi intreaba-l pe @papone! Hai ca ma supara-i si nu te votez! Sac! (pune tu caciulita)

[28.03.16 16:58:47]

@maria55 - Baba e numai una!!! Si nu e de orice fel, ci e "baba mea preferata", da? Pe pup, Marie!

[28.03.16 17:00:09]

Nu stiu care-i mai baba decit alta... Tu te duci in club, io nu... tu esti mai "animatoare", io nu... (adica ai dansat mai mult decit mine la Cincis). Asa ca ai taca-ti "fleaca! " si pleaca d'aci cu votul tau... Daca mi-ai dat ecou... nici ca-mi pasa!

Denisa13
[28.03.16 17:20:10]

@adri-nico: Nu stiam ca sunt atat de importante ecourile pentru tine. Ma bucur ca am aflat. Ma bucur pentru castigul tau dar si pentru decizia luata. Pentru mine (ca pentru multi altii) AFA inseamna SUFLET, prietenie, respect. Nu regret ceea ce s-a intamplat ieri desi unele ecouri au fost taioase. Sper ca din aceasta intamplare fiecare sa invete cate ceva si mai ales de toate sa inteleaga ce inseamna Prietenia.

[28.03.16 17:27:24]

@stefan_cristina - Cind am dat reviewul spre validare, a durat ceva... asa ca in loc sa imi misc fundul la treaba, am bagat cornu'n perna (ca sotul iar are zi lunga... si pentru ca vine mai tirziu acasa, nu riscam sa ma prinda tot cu patul nefacut).

Dupa somnul de frumusete, ca azinoapte citeam (si raspundeam pe mute) reviewuri, am aruncat ochii pe site. Liniste... hm... verific conexiunea la internet... poate s-a luat curent'u... unde e hoarda "de tatari" de aseara? Si-am decis ca sa bag jordia prin gard. Stiti voi ce-am facut... Si uite-asa cind tastatura, cind cu foarfeca... trece timpul mai usor.

Va imbratisez cu drag pe toti!

[28.03.16 18:16:48]

@adri-nico: Nu stiam eu de ce mi-e cald in ceafa.

M-am linistit. Cat despre ecouri slava Domnului comentez la greu tot ce misca, iar activitatea mea pe site se cuantifica incepand cu decembrie 2015 cand am trecut la activi.

Noi doua o sa ne intersectam mult drumurile si astept cu mare placere sa ne si cunoastem.

Pana atunci insa te pup.

[28.03.16 18:17:10]

@papone: azi noapte după ora 1 ne tavaleam pe jos, ca la Cincis, eu și Nina când am citit articolul asta plus comentariile la cat e scorul la meci"314 la 303 sau genul "! Ești țăcănit rău! Dar știi tu "avem echipa, avem valoare"! ????

[28.03.16 18:37:33]

@iulian68 - Care articol, bre? Ca inseamna ca n-am visat si tu ai intrat in subcontientul meu si mi-ai furat gindurile?

Cred ca e vorba de comentariu. Sa nu inteleaga lumea altceva.

[28.03.16 18:55:38]

@adri-nico: Scuză-mă Adriana, de comentariu vroiam sa spun...

[28.03.16 18:59:07]

@papone: Da, da, preferata... Adică palinca și ciorba de burta păcătosule! ????Ca numai de-astea vorbești! ????

[28.03.16 19:37:48]

@iulian68 - Ma' frend... dar nu mai pomenii de dansele de doua zile, de ce trebuia tu sa-mi faci pofta de plecat la mare?

[28.03.16 19:41:52]

@papone: doua zile? Ma îngrijorezi! Asa mult? ????

ANILU
[28.03.16 19:48:27]

Doamne, fata in ce verva ai fost in ultimul timp.

Te-am urmarit in direct din Liban, pe urma la Cincis (ce poezie ai compus, mi-a placut la nebunie) si dupa Cincis.

Nu vreau sa cred ca sunt persoane care urmaresc cand scriu articolele pentru voturi si premii.

Pana la Cincis, la articolele pe care le-am scris, mi-au placut ecourile scrise de colegi sau numarul de vizualizari, la voturi nu prea intelegeam ce si cum.

La intalnirea de la Cincis, Adminul a zis ca face repartizarea pe camere la cele doua locatii de cazare dupa statutul AFA.

Bun, si tu ce statut ai, unde vom fi repartizati - zice sotul.

La Motel Cincis (unde chiar ne-a placut - vezi impresii), ca eu sunt Gold... si ce insemna asta - zice sotul.

Si dabia atunci am stat si am citit amandoi ce si cum cu statutul pe AFA.

La premierea de la Cincis, toti colegi de la masa noastra au luat Diplome, - sotul, tu nu iei draga nici o Diploma? Pai iubire ca sa ajung in top AFA trebuie sa ne plimbam mai mult, iar eu sa scriu despre excursiile noastre.

Iar cand am primit Diploma de MEMBRU DE SUFLET AFA, ai vazut ce reactie am avut, restul nu mai conta.

Pana la urma eu cred ca asta inseamna AFA, emotie, bucurie, pareri impartasite din vacantele noastre si binenteles si pozele atasate.

P. S1. Saptamana trecuta eu sunt pe locul 14 (am aflat tot de la Admin cand mi-a trimis HotTop...), iar cand i-am sotului... ce-ai scris draga de ai ajuns asa sus in top? Despre Cincis.

P. S. 2 Te-am votat pentru ca mi-a placut cum ai scris.

Te voi urmari sa vad pe unde te mai plimbi

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
Zoazore
[28.03.16 19:51:56]

@adri-nico - Nășico, ce să spun? M-ai cam lăsat fără vorbe! N-am putut participa aseară la discuțiile de pe FB, că eram ocupată să citesc despre Crăciunul cu smântână, despre Beirut, Singapore... Aveam treabă.

În plus, având puțin timp și-o idee de inspirație, am scris și eu trei articole, epuizând tot ce puteam scrie din cele trei zile de vacanță. De-acum, la vară.

Azi dimineață, să-mi stea inima: 5 minute am fost EU pe primul loc. Mi-am revenit repede: n-aveam cum să fiu acolo multă vreme! Cine-s eu?

Acuma, c-ai decis să dai premiul, c-ai ales să-l păstrezi, e alegerea ta: ai muncit, l-ai meritat și eu mă bucur pentru tine! Și DA, am votat ȘI OMUL!

[28.03.16 20:14:53]

@Zoazore - A naibii ce esti, ai ajuns pina in Singapore si nu ai zis nimic...

@Anilu, nu e bine sa crezi, dar uneori asa e in viata... sint tot felul de oameni iar regulile dupa care ne ghidam nu sint

, de obicei, toate la fel.

Inca o greseala : sa te bucuri de numarul de vizializari e o prostie. Daca te uiti la un articol de 10 ori, doar tu, ca sa vezi ce s-a scris, ai 10 vizualizari. Asa ca asta nu e o cifra care sa conteze prea mult.

In rest, merci pentru ca mi-ai apreciat poezia si ce am scris.

Zoazore
[28.03.16 20:23:11]

@adri-nico - Pe urmele tale, fată! Și cu liftul, și la acvarii. Ieri, toată ziua, am făcut ca tine: Ștefane, mănâncă ce găsești, că io am treabă: scriu și citesc!

Și mie-mi plac ecourile!

[28.03.16 20:26:36]

@Zoazore - Normal ca pe urmele mele, ca doar cine a petrecut Craciunul scaldat in smintina? La Singapore au ajuns si altii...

Zisei asa ca nai dat nici un comment.

22 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
adri-nico, andreea_c, ANILU, ariciu, cristina65, diana2015, elviramvio, Eugenia55*, hlli, iulian68, kelyboy, kikiritzi, maria55, Maya_C, Michaell, Michi, mishu, mogly, roth, sirbuvio, tata123 🔱, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂDin viața comunității AmFostAcolo: