ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.01.2016
ÎNSCRIS: 15.01.16
DEC-2015

încărcat de pe telefon!

Cea mai mare dezamagire!

Nu sunt genul sa scriu pe astfel de siteuri dar de data asta am simtit nevoia sa o fac pentru ca a fost cea mai urata experienta a mea din foarte multe plecari atat in tara cat si in afara.

Am fost de Craciun la aceasta pensiune de asa-zise 5 margarete. Cand am intrat in camera am crezut ca e o greseala... fiind un grup am fost repede si la ceilalti in camera. Din pacate cosmarul abia incepea. Mobilier vechi care are un miros specific... ca in muzeu la Peles :)

In baie mirosea a hazna.

Patul care ei spuneai ca e matrimonial... era de fapt compus din alte doua paturi lipite. Frigiderul scotea un sunet infiorator... parca decola. Am mers la receptie si le-am spus ca nu putem dormi cu zgomotul acela si ni s-a spus sa il scoatem din priza ca nu il poate inlocui.

Caldura din camera era una infernala in jur de 28 grade. Am oprit caloriferul imediat insa acea caldura persista. Noaptea nu am putut dormi din cauza caldurii, iar daca deschideai usa care era exact pe directia patului... era prea frig. Tuturor ne place caldura, insa din tot grupul nimeni nu a putut sa doarma, aveam gatul uscat etc

Am mers din nou la receptie unde mereu erai privit urat si de sus... daca aveai ceva de zis. Ni s a spus ca vor rezolva problema si vor veni la noi in camera. Asta nu s-a intamplat niciodata.

Am mers direct la doamna proprietara care a ridicat din umeri si imediat a intors spatele si a plecat. O doamna [....] care incearca sa faca pe draguta atat timp cat nu zici nimic. Daca ai ceva de spus isi arata imediat fata adevarata.

O alta problema era locul de parcare. Unde mereu erai blocat daca vroiai sa iesi si daca mergeai sa iti permiti sa le spui... ii deranjai foarte tare. Drept urmare ni s-a spus sa lasam masina in afara curtii. Adica in pustietate... in bezna.

Acum o sa va spun de mancare... cel mai important subiect. Portii de copii la preturi exagerat de mari. Va dau un singur exemplu ca sa va lamuriti: 500 grame de mix grill care cica e pentru 2 persoane costa 99 lei. Ceea ce rezulta ca la aceasta pensiune carnea de pui si porc costa aproape 200 lei kg. In acest mix grill scria carne de pui, porc, carnat si costita. Au venit 2 fasiute de carnede pui si de porc care erau atat de subtire taiat incat nici nu erau dintr-o bucata ci franjuri, foarte uscata fiind atat de subtire si 2 bucatele de carnat de maxim 4 cm fiecare. Costita nu era deloc. Cand am intrebat ospatarul unde e costita. Ni s-a spus ca nu am citit noi atent. A fost necesar sa luam meniul si sa ii aratam asa-zisului ospatar care era la fel de arogant ca toti ceilalti ca este scrisa si costita. A venit apoi in cea mai mare scarba cu fix 4 feliute de bacon (mezel). Asa ceva eu nu am intalnit in viata mea si va rog sa ma credeti ca am "colindat" tara in lung si in lat.

Plus de asta cei de la masa noastra au comandat un cognac care pe nota de plata era de 2 ori mai scump. Nu a fost singura data cand nota de plata era pur si simplu umflata de ei. Ziua de Craciun... paine acra... aceleasi portii mici... o mare dezamagire. In acel restaurant era o masa a proprietarilor cu familia si prietenii. La care se duceau alte lucruri de ex placinta cu branza care mirosea f frumos si cozonaci... Am poftit si noi... avand si copii la masa, ni s-a spus ca nu e de vanzare ca au facut-o doar pentru masa proprietarilor. Cum credeti ca ne-am simtit?

Ei aveau alta mancare, alte portii... De ex snitelele la acea masa erau 2 la portii, fiecare fiind cat o palma cu degetele rasfirate. La noi la masa portia de snitele era... fiecare gros de 2 degete. Mai bine il numeau pui shanghai. Berea era doar de 2 feluri. In schimb la ei la masa era de toate felurile.

Va repet... ne-am simtit ingrozitor, a fost cel mai urat Craciun.

Micul dejun extrem de saracacios... se servea intr-un alt loc in care pur si simplu nu puteai manca de mirosul de canalizare.

Apa calda... o alta problema, aceasta era mereu calaie.

Imaginea piscinei de afara care inca avea apa in ea... verde... iti dadea o senzatie de scarba. Plus de asta era neprotejata. Trebuia sa fii cu ochii in patru sa nu se duca copiii acolo.

Singurul lucru frumos era cainele... dar si aici am ceva de zis. Afara au fel de "bar" de carnuri expuse, de unde te poti servi seara pentru o anumita suma de bani. Am vazut de 2 ori in timpul zilei cand nimeni nu pazea acele carnuri... cainele care se servea din ele, un caine de talie mare care putea ajunge oriunde isi dorea.

In seara de craciun restaurantul era plin... mesele nu faceau fata la tot restaurantul asa ca... am tot facut ture in preajma lui sa vedem cand se elibereaza o masa. Proprietara intamplator ne-a vazut si ne-a intrebat de ce nu mancam si afara... o [...] de nedescris. Afara era o temperatura de inghet.

Apa din piscina din interior era rece, iar trecerea dintre pensiune si acea piscina era pe afara.

Oameni fara scrupule care nu au ce cauta in aceasta afacere, nu inteleg cum nu au fost sesizate autoritatile asupra celor 5 margarete. Aceasta pensiune nu ar primi mai mult de 2 margarete.

In schimb preturile sunt extrem de mari. Parerile cu note mari sunt clar din grupul lor de prieteni si rude. Eu pe toti care i-am intalnit acolo i-am vazut foarte suparati ca si noi de conditiile ce le suportau cu greu... pacaliti de siteul lor pe care se lauda cu vedetele ce le-au calcat pragul... acum mult mult timp.

Trimis de Pycola in 15.01.16 15:01:18
Validat / Publicat: 15.01.16 17:03:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MĂRGINIMEA SIBIULUI.

VIZUALIZĂRI: 1999 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Pycola); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Cainele si apa din piscina... verde
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 49.00 EUR pe cameră

[15.01.16 17:03:06]

@Pycola: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Am retras notele acordate unităţii - conform regulamentului (1. B. 7), nu e acceptabilă evaluarea multiplă a unei unităţi de cazare de către membrii aceluiaşi grup sau ai aceleiaşi familii, pentru un sejur comun — vezi impresii

[18.01.16 10:57:03]

@Pycola

Si eu iti multumesc pentru impresii. Devine din ce in ce mai evident faptul ca aceasta asa-zisa pensiune are o anumita categorie de clienti privilegiati din care fac parte anumite vedete (mai mult sau mai putin locale), prieteni ai patronilor, sau reprezentanti ai diverselor autoritati de a caror buna-vointa depinde desfasurarea nestanjenita a acestui gen de turism "made in famila L".

@webmaster

De curiozitate, cum ati dedus ca autoarea acetei recenzii a facut parte dintr-un grup? Mie mi se pare ca, dimpotriva, a spus si niste lucruri pe care altii nu le-au sesizat (faza cu cel mai bun prieten al omului mancand din mancarea omului). Problemele cu apa calda, aroganta patroanei, aroganta ospatarilor, mirosul insuportabil din camere, sunt, este adevarat, probleme generale ale locului respectiv. Dar nu stiu daca simplul fapt ca sunt sesizate de mai multe persoane va indreptateste sa afirmati ca toate recenziile in cadrul carora acestea sunt pomenite apartin membrilor aceluiasi grup.

Nu stiu daca ati procedat la fel si cu acele recenzii pozitive care, in mod evident urmau acelasi tipar: ce bune sunt gazdele si ce nerecunoscatori sunt cei care critica, de cat stil si amabilitate poate da dovada madam L. si angajatii sai, si cata lipsa de bun-gust ii caracterizeaza pe cei care, culmea, nu apreciaza mirosul de hazna din camere si care (ce lipsa de educatie, dom'ne!!!) refuza sa se spele cu apa rece! Intre replicile care ne-au fost adresate de fanii celor cinci margarete vestede (si aici nu ma refer doar la ecouri, ci, efectiv, la anumite "recenzii" care reluau in acelasi limbaj temele de mai sus, nu ati gasit similitudini menite sa va duca la concluzia ca notele bune acordate pensiunii respective ar trebui inlaturate?

[18.01.16 11:22:33]

@mihai serban: am vazut si eu ca mi s-au sters notele. Insa va garantez ca nimeni din grupul meu nu a mai scris nicio recenzie aici. Insa nu stau sa ma cert cu nimeni. Daca asa crede dl admin...

Sincer nu ma mai mira nimic... doamna L. oricum ar face orice pt reputatia sa... poate chiar si aici...

[18.01.16 11:42:36]

@Pycola, mihai serban - dacă vă uitați puțin mai sus, la ecoul nostru care anunță retragerea notelor, este dat acolo și un link spre articolul scris de un alt utilizator care din indicii tehnice sigure a făcut parte din același grup, sau are o legătură cu autoarea acestui articol. În ambele cazuri, regulamentul nostru nu acceptă păstrarea ambelor seturi de note.

Și pentru că am fost întrebați direct dacă am făcut același lucru și în cazul impresiilor pozitive, răspunsul este DA - vezi impresii (doar un exemplu).

[18.01.16 12:10:00]

@Pycola

Daca noi vom povesti tuturor experienta oribila pe care am trait-o, oamenii isi vor da seama cum stau lucrurile acolo.

Eu nu as acuza administratorul de lipsa de impartialitate ci doar de aplicarea in graba a unor reguli rigide. M-am uitat si eu la postarea care, chipurile, l-a determinat sa creada ca sunteti grup... De parca nu se poate intampla ca doua persoane care nu se cunosc sa comande acelasi fel de mancare si amandurora sa le displaca in egala masura... Pai daca portia respectiva era mica si prost gatita, ce sa facem? Sa spunem ca e mare si deliciosa, ca nu cumva sa fim considerati ca facand parte dn acelasi grup?

In fine... Inca odata va multumesc ca ati ales sa va exprimati nemultumirile, mai ales dat fiind faptul ca ati fost acolo intr-o alta perioada si ati intampinat aceleasi probleme. Marturisesc ca n-am avut ghinionul sa comand celebrul mixt grill, aceasta delicatese, acest preparat de exceptie, aceasta dovada a artei gastronomice practicate in bucataria celebrei locatii, pe care niste turisti ingrati, lipsiti de gusturi si de educatie, nu stiu sa o aprecieze la adevarata ei valoare, asa cum nu stiu sa aprecieze intreaga gama de servicii oferite de catre personalul ultra calificat si ultra stilat al acestei pensiuni cu un numar de margarete limitat in mod injust la 5!

[18.01.16 12:11:31]

@webmaster: eu am povestit exact ce mi s-a intamplat acolo si problemele pe care le-am intampinat... daca si altii au intampinat aceleasi probleme nu inseamna ca sunt din grupul meu. Grupul meu a fost format practic dintr-o familie... care nu are de-a face cu asa ceva va pot garanta asta. Tocmai de asta am stat si mi-am pierdut din timpul meu ca sa se vada ca si altii au avut de suferit... Pensiunea este mare si problemele sunt cam aceleasi. Insa... traim in Romania si se pare ca nimic nu e corect!

[18.01.16 12:15:06]

@mihai serban: sincer m-am urnit cu greu sa scriu... insa am zis ca nu ar fi corect sa treaca si altii prin asa ceva. Eu nu am nimic de castigat din asta...

[18.01.16 12:17:42]

@webmaster

Am argumentat mai sus de ce nu mi se pare un motiv suficient sa considerati ca facand parte din acelasi grup doua persoane doar pentru ca au aceeasi parere proasta despre un anumit fel de mancare, pe care acele persoane au avut nesansa sa le comande la restaurantul pensiunii, cu atat mai mult cu cat vorbim de un fel de mancare extrem de comun si extrem de des comandat in restaurantele din Romania. Daca ar fi fost vorba de un preparat exotic, ar fi cum ar mai fi... Insa, sa considerati ca niste oameni formeaza un grup doar pentru ca au comandat un banal mixt grill care nu a fost pe gustul lor, mi se pare, repet, un pic exagerat...

Pe principiul asta, ati putea spune ca toti cei care am sesizat aspectele legate de apa calda si mirosul din camere suntem grup.

[18.01.16 12:52:55]

@mihai serban - D-le Serban, nu va mai luati de ei, ca e de pomana... oamenii au facut un regulament (pe care doar ei il inteleg) si gata, daca nu ca convine, asta e!

Eu mi-am permis sa le propun sa stearga toate notele (alea cu -) date de toate persoanele, indiferent de momentul cand au fost cazati acolo; inseamna ca sunt vorbiti, deci erau grup; ar mai fi o idee sa lase doar comentariile si notele pozitive, nu de alta dar asta e rolul site-ului, buna informare a potentialilor viitori clienti, sa-si ia lumea tepe la liber, dom-le!

[18.01.16 13:05:32]

@Alex L - Asa este D-le Alex... Insa, ceea ce voiam eu sa subliniez este faptul ca, cel putin in cazul D-nei/D-rei Pycola, nici macar despre o dovada a incalcarii regulamentului respectiv nu poate fi vorba! Nu poti avea pretentia ca, intr-un anumit interval de timp, intr-un loc in care se cazeaza simultan 50-60 de persoane, sa nu existe posibilitatea ca doua dintre ele sa consume acelasi fel de mancare... Si, daca totusi acest lucru absurd si de neimaginat se intampla, a-i declara "grup" folosindu-te de autoritatea discretionara pe care ti-o da calitatea de administrator, doar pentru ca au indraznit sa aiba o parere similara, presupune o interpretare abuziva a propriului regulament.

[18.01.16 13:57:13]

@mihai serban -

Și noi am spus clar că avem indicii tehnice care dovedesc existența unei legături între cei doi autori.

Nu e vorba despre vreo „încălcare” - ci doar de conformare. Iar dacă e musai nevoie de dovezi, să ne spună oricare dintre cei doi autori (Pycola și RazvanRzv) cum pot explica faptul că au accesat saitul nostru cel puțin odată din același loc (calculator sau router, din București)? Sincer, dacă nu știți despre ce vorbiți, e mai bine să vă abțineți decât să aruncați cu speculații aiurea.

[18.01.16 14:11:49]

@webmaster: daca din aceeasi companie vin diferite persoane care nu se cunosc inseamna ca sunt grup? mi se pare chiar amuzant. Insa inteleg acum cum stau lucrurile... imi e clar de site

Sincer nici nu ma intereseaza nota sau parerea voastra, cuvintele si detaliile fac totul!

[18.01.16 14:34:18]

@webmaster - Stimate domn/ doamna, tonul dumneavoastra iritat este demn de o cauza mai buna. Atunci cand fac anumite afirmatii, nu pot sa le fundamentez decat pe datele pe care dumneavoastra le furnizati. Daca in locul motivului pueril cu felul de mancare ati fi spus exact pe ce se bazeaza decizia dumneavoastra, poate ca discutia nu ar mai fi avut loc. Asa cum am spus, eu nu v-am acuzat de rea credinta. Eu am citit doar postarea celui despre care sustineti ca ar fi in acelasi grup cu dra/dna Pycola si din lecturarea acesteia nu mi s-a parut ca ar exista un motiv intemeiat pentru a-i cataloga ca facand parte din acelasi grup.

Avand in vedere faptul ca nu ati motivat decizia dumneavoastra de la bun inceput asa cum o faceti acum, permiteteti-mi sa iau noile informatii legate de acelasi router/calculator cu beneficiu de inventar. Si asta tocmai pentru ca spuneti acelasi calculator sau router. Daca ati fi spus DOAR acelasi calculator, as fi considerat afirmatia dvs ca fiind lipsita de tagada. Insa faptul ca spuneti si "acelasi router din Bucuresti' ridica deja niste semne de intrebare. In Bucuresti sunt zone extrem, dar extrem de frecventate cu internet wirless pus la dispozitie de catre autoritatile locale in mod gratuit. Zona Lipscani sau P-ta Universitatii sunt doar doua exemple. O fi chiar atat de imposibil ca cei doi, care nu se cunosc, sa frecventeze aceeasi zona si sa prefere sa scrie de acolo. Repet vorbim de zone tranzitate zilniz de sute de mii de oameni.

Nu vreau sa "speculez" asa cum sustineti dumneavoastra. Spun doar ca va grabiti in a cataloga postarile. Sigur, este dreptul dumneavoastra incontestabil. Doar ca scopul unui asemnea site ar trebui sa fie informarea cat mai corecta a oamenilor.

[18.01.16 15:07:38]

@mihai serban -

Nicăieri în afirmațiile noastre anterioare NU a fost menționat ceva legat de vreun fel de mâncare. Așadar, cine speculează?!? E drept, nu am spus din capul locului motivul tehnic pe care îl invocăm, dar nici nu considerăm necesar să ne justificăm în detaliu fiecare decizie luată în administrarea postărilor.

În ceea ce privește posibilitatea comiterii unor erori din motivele menționate de tine, autorii pot oricând să apeleze la contestarea acțiunilor noastre, folosind funcția de „Sesizare... ”

Nu am susținut niciodată că metodele noastre sunt 100% infailibile. Dar atât timp cât avem o minimă îndoială, aplicăm regulamentul.

Ghoulwing
    [18.01.16 16:55:42]

@webmaster -

Citesc aceste lucruri si sunt uimit pe ce criterii se alege un grup. Intamplator am fost si eu chiar zilele acestea la aceasta pensiune unde lucrurile stau mai prost decat isi imagineaza unii...

Dar sa revenim la subiect, se intampla adeseori sa se plece in grup mare chiar de la locul de munca sau un grup foarte mare de oameni care nici macar nu se cunosc intre ei asta inseamna ca nu are dreptul decat unul singur sa puna o nota? Se intampla sa fie pareri impartite chiar si intr-o familie, dar intr-un grup?!?! Exact cum s-a mentionat deja, cei din Bucuresti se conecteaza la un nr foarte mare de routere comune.

Intamplator, nici nu stiu daca din pacate sau din fericire, am mancat (e mult spus) si eu acel mix grill care este exact asa cum a fost descris pana acum. Imi voi face timp cat de curand sa scriu si eu un articol... Voi fi bagat tot la grup? Grupul celor anti mix grill? Ha ha

[18.01.16 19:51:52]

@Ghoulwing -

În regulament se specifică destul de clar, zic eu, sejur comun/grup.

Deci dacă ați fost abia acum câteva zile, răspunsul cred ca vă este clar.

Așteptăm impresiile, dacă aveți și ceva poze ar fi perfect!

horachira
    [18.01.16 20:13:37]

Pai pina la urma rview-ul a rămas, toți îl pot citi doar niște note au fost retrase

Ne putem face clar o parere, a mea personala în favoarea dvs., dar nu mai căutați conspirații unde nu sint. daca erau webmasterii nu ar fi validat rewiev-ul

[19.01.16 12:32:47]

@horachira -

Nu este vorba ca cineva ar cauta conspiratii. Am spus mai sus ca nu ma indoiesc, in niciun caz, de buna credinta a administratorilor. Problema este ca tot taind din note deoarece acestia vad peste tot "grupuri", se ajunge la un raiting nereal. Sa fiu mai clar. Oamenii chiar au fost acolo, unii chiar recunosc ca au fost acolo in grupuri mari, altii (cazul D-lui Alex L), chiar admit sincer ca si sotia a postat un comentariu negativ. Notele le sunt sterse si nu conteaza la scoringul locului respectiv. Profitand de acest mod injust de notare, hotelierul isi pune toti angajatii, toti prietenii, toti obligatii, sa posteze comentarii pozitive. S-a vazut acest lucru si in aceasta situatie foarte multe dintre comentariile pozitive fiind parca scrise de aceeasi mana, facand referire la aceleasi aspecte pozitive (baritonul Operei Romane si alte vedete care au calcat pragul locului respectiv, aspecte despre care niciunul dintre cei care au ridicat in slavi locul respectiv nu a omis sa pomeneasca???). De asemenea, nici unul dintre cei care au laudat exceptionalele servicii ale pensiunii mai, nu au dat curs invitatiilor ce le-au fost adresate de a face dovada ca au si achitat serviciile de care, chipurile, se declara atat de satisfacuti. Laudacii nu sunt nici grupuri, nici sot si sotie. Notele lor, intotdeauna la superlativ, nu sunt sterse. Si, uite asa, scoringul devine unul artificial iar cine da un ochi pe-aici zice ca, din moment ce au dat unii si note mari, de ce n-ar incerca si el...

[19.01.16 12:59:05]

@mihai serban - ți s-a spus și mai sus, dar se vede că citești numai ceea ce îți convine (sau ceea ce poți interpreta în interesul tău): s-au retras notele și celor din grupul care RECOMANDĂ sejurul la aceeași pensiune.

Niciodată pe amfostacolo.ro nu s-a aplicat judecata cu dublă măsură!

[19.01.16 13:15:50]

@mihai serban - cine citește detașat și fără niciun fel de înverșunare, *vede* că tratamentul impus de Regulament este egal aplicat.

Acolo unde avem dovezi - precum în acest caz - întotdeauna retragem notele. Tentative "înverșunate" şi "alunecoase" au fost din partea ambelor extreme - consultă cu atenţie, fără... înverşunare şi vei găsi exemple cu DUIUMUL, inclusiv la această pensiune.

Cei doi - "Pycola" şi "RăzvanRzv" - susţin că nu se cunosc. Cum se face atunci că au folosit, de exemplu, aceeaşi reţea, *residenţială*, după-amiezele şi până la ora 12.20. Noaptea! .

Indiferent ce susţin cei doi (în această privinţă), realitatea este alta, şi cade sub incidenţa Regulamentului.

Ghoulwing
    [19.01.16 15:09:15]

Nu stiu cum se face ca acum cativa ani exact aceasta problema am avut-o si eu cu voi. Ma bagati in acelasi grup cu cei ce munceam... pana am renuntat eu la a mai scrie articole pe acest site. Asa cum am mai spus-o... corect ar fi ca fiecare om sa aiba dreptul la o parere sau o nota. Suntem persoane diferite cu gandiri diferite chiar daca facem parte dintr-o familie sau dintr-un grup. Probabil inainte de a pune un articol si o nota trebuie intrebati toti membrii familiei si toti colegii de serviciu ca sa putem face o medie pentru ca nu avem dreptul fiecare. Oricum cine se scuza se acuza... mai ales atunci cand devii vizibil iritat.

[20.01.16 10:44:07]

@admin

Intrebare: Daca ma gasesc intr-un hotel de ale carui servicii sunt nemultumit si postez o opinie folosind reteaua de internet wirless a hotelului, alaturi de mai multi turisti pe care nu-i cunosc, ce faceti? Ma considerati grup?

[20.01.16 10:56:11]

@mihai serban - impresiile scrise de la locul cazării au parte de un tratament particular - asta pentru că pot încerca şi proprietarii/angajaţii (ori concurenţa) să scrie, dându-se drept falşi "turişti", realizezi asta, nu?

Aceste impresiile sunt de obicei amânate spre publicare până ce ne asigurăm că autorul este într-adevăr un turist/client - accesează saitul din oraşul declarat ca reşedinţă, de exemplu.

În aceste condiţii, e evident că ipoteza ta este lipsită de substanţă - corect?

[20.01.16 15:08:50]

@webmaster -

Imi permit sa va intreb: si cum va asigurati? Daca sunt impresii pozitive, inseamna ca sunt "obligatii" ale proprietarilor, deci grup cu acestia si notele sunt sterse?

Daca sunt negative, dar mai multe, publicate pentru aceeasi perioada, inseamna ca nu sunt "obligatii", dar fiind publicate din aceeasi retea negativistii sunt grup, o nota ramane si restul sunt sterse, nu?

"Cum se face atunci că au folosit, de exemplu, aceeaşi reţea, *residenţială*, după-amiezele şi până la ora 12.20. Noaptea! . "

Foarte, foarte interesant... puteti sa ne spuneti ce s-a intamplat dupa 12.20 (Noaptea!) intre cei doi? Ca multe grozavii si nazbatii se pot intampla intr-un grup!

[20.01.16 15:33:31]

@Alex L - supoziţiile tale sunt pe cât superficiale pe atât de hazardate şi chiar deplasate (către final)

Îţi garantez că ne asigurăm. Detaliile nu le pot dezvălui pentru că "alunecoşii" (există şi printre cei care recomandă şi printre cei care nu recomandă, egal) vor şti cum să evite aceste verificări.

Timpul te va clarifica şi pe tine, ca pe oricine altcineva că ne facem treaba obiectiv, echidistant, "nemţeşte".

[20.01.16 15:36:34]

@Alex L -

Imi permit sa va intreb: si cum va asigurati?

Permiteți-ne să nu dăm foarte multe detalii în această privință. Dar vă putem da ca exemplu că putem merge uneori până la a solicita bonul fiscal care să dovedească achitarea unei cazări acolo, în perioada declarată. Și nu întotdeauna aceste dialoguri rămân vizibile după publicare. Iar în caz contrar, cu atât mai puțin.

Și mai repet odată - nu contează din care grup face parte un nou autor - odată ce avem date care îl leagă de unul (sau mai mulți) autori ce au publicat deja impresii, aplicăm acelui articol regulamentul - se retrag notele, indiferent cum sunt ele, mari sau mici - nouă ne este egal. (și am pus încă de la începutul discuției un link ce dovedește deja acest lucru).

puteti sa ne spuneti ce s-a intamplat dupa 12.20 (Noaptea!) intre cei doi?

Ei, asta nici dacă am ști, nu am putea publica; bunul simț și legile în vigoare ne opresc. Dar dacă ești curios, de ce nu întrebi prin mesaj privat persoanele implicate? Poate ți se vor destăinui...

[24.01.16 16:31:26]

@webmaster -

Ma asteptam, in mod hazardat se pare, sa intelegeti o gluma, care porneste chiar de la voi (explicatia cu reteaua si ora inaintata).

Despre bunul simt si legile in vigoare (in care eu includ si regulamentul facut de voi, adica "legea interna") am mari dubii, atat timp cat mi se interzice notarea. Dar, dupa cum am mai spus cu alta ocazie, pastrati notele pentru voi.

Alex L, Ghoulwing, horachira, mihai serban, Pycola
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Mai [Rășinari]: