Club Marvy by Paloma (ex Paloma Club Sultan)

01.08.2015
Avatar iza010
înscris/ă în 31.07.15
JUN-2015
+ COPII: -- varsta: 2

Nu atat de bine pe cat m-am asteptat!

Am fost in ultimele 2 sapt. ale lunii iunie 2 adulti si 2 copii. Plecare din Bucuresti cu masina. Am vrut in mod special sa ajungem la acest hotel datorita recomandarilor bune pe care le-am citit. Dar... la pomul laudat sa nu te duci cu sacul!

Si pot sa compar mai multe hoteluri de 5 stele cu tarif mediu din Turcia. In fiecare an mergem cu cei mici.

Pai sa incepem cu plusuri si minusuri:

* Daca esti mai in varsta sau ai probleme cu picioarele - clar- ca nu ai ce cauta aici. Sunt bloculete de 2 etaje pe cate un deal... dar zici ca urci abrupt pe munte!

Noi am pus 20 euro in pasaport si ne-a dat camera la primul deal. Daca stateai mult mai departe, trebuia sa stai pe scari la receptie sa astepti tractorasul sa te duca la camera si, iar sa-l astepti, sa te aduca inapoi la restaurant sau la plaja/piscina.

* Mancarea nu pot spune c-a fost buna, ci doar satisfacatoare - mai ales la pranz cand nu prea aveai ce sa-ti alegi - doar daca nu esti vegetarian (multe salate de rosii, castraveti, ardei, sal. verde, dovlecei/ vinete felii coapte). Carne - doar pui la rotisor care nu era nici bine facut si arata si nasol si, cateodata, rar, ficat la gratar. sau somon la gratar sau la tava. Si nici mancare gatita nu prea aveai- in afara de piure si niste carne cu sos ce le vedeai in fiec. zi.

Pun accent pe mancare ca a fost o mare dezamagire. Am fost la alte hoteluri de 5 stele cu tarif ceva mai mic decat la acest hotel si mancarea a fost mult mai buna. Seara te mai descurcai, puneau meniu mai variat aveai ce sa alegi, dar la pranz cam batea vantu'. Slab rau de tot pt un hotel de 5 stele.

In schimb, marea bucurie, mai ales pt copii - era inghetata tot timpul mesei (la pranz si seara) si aveai in fata la rand cel mult 2-3 pers.

Si inca ceva, seara cand era foarte aglomerat trebuia sa astepti destul de mult sa-ti aduca chelnerul ceva de baut, ca nu te lasau pe tine sa te duci sa-ti iei.

In rest... Vin la sticla alb/rose/rosu, pahare de sticla, apa la sticla de plastic la jumate din comert. La baruri bere buna la pahare mici albe de unica folosinta.

* Vegetatie super si bine intretinuta. Tor felul de flori agatatoare si copacei.

* Topoganele pt copii ne-au facut sa ne treaca supararea pe mancare. Erau multe jocuri de apa in piscinele de copii, foarte frumos amenajate.

Dimineata stateam la piscinele pt copii si seara la plaja/ la mare- de altfel, doar romanii si rusii veneau la nisip.

* Hotel plin cu turisti francezi si turci, ff putine alte nationalitati. Chiar si cei de la divertisment/animatorii erau francezi.

* Aaaa, si sa nu uit partea de distractie, care a fost cea mai proasta de care-am avut parte pana acum. Chiar mai proasta decat la hotelurile de 4 stele cand ma duceam in urma cu 15 ani. Doar 3 seri au avut program la amfiteatru, in rest te chemau langa receptie pe o terasa si, dupa miniclub, puneau muzica anilor 60/80 si cine avea chef se ducea si dansa - doar ca nu prea erau doritori, oricat se straduiau animatorii sa danseze si sa invite la dans.

* Si stati asa sa nu uit de dush - as da o nota de 2!!! De fapt, trebuia sa urci in cada mare cu un dus fix cocotat pe perete care nu era mobil. Cada are pe lateral 2 geamuri fixe sa nu ajunga apa pe langa cada. Tare ce m-am chinuit sa fac dus celor 2 copilasi si chiar mie - fara sa ne facem de fiecare data baie si pe cap! Adica sa nu ne spalam pe cap de 2 ori pe zi la pranz si seara - dupa ce veneam de la plaja.

Si sa termin intr-o nota optimista - chelnerii saritori, zambitori. Iti zambea tot timpul chiar si cel care conducea tractorasul.

Toate cele bune,

Si o viitoare vacanta placuta!

Impresii încărcate de iza010 in 01.08.2015 00:14:05

Validat / Publicat: 01.08.15 00:42:17

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Bodrum /Kusadasi/Didim
VIZUALIZĂRI: 2051

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (iza010); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 7 voturi) nota2

[01.08.15 00:41:40]

Bun review de debut, merită remarcat.

@iza010: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=2733

[01.08.15 00:45:40]

@iza010: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA/. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

- tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[01.08.15 00:56:50]

@iza010 -

Ai putea te rog nominaliza aceste hoteluri?

- iza010
[03.08.15 09:26:00]

@tm67bru -Mancarea mai buna m-am referit la:

Palm Wings din Didim (ca este unul si in Kusadasi). Am fost 9 nopti in iulie. La pranz aveam vreo 2-3 feluri de friptura la gratar si vreo 3 feluri de peste intreg (rar cand erau rondele de peste) la gratar. Si seara... la fel. Iar garnituri... nu stiai ce sa-ti alegi de variate ce erau. Dar carne si peste erau de multe feluri si la tava la cuptor.

Si nu aveai nicioadata in fatza, la rand, mai mult de 1, rar 3 persoane.

Publicitate    [21.08.19 13:25:29]

pagină generată in 0.0821719169617 sec