Club Marvy by Paloma (ex Paloma Club Sultan)

29.05.2013
Avatar gio13
înscris/ă în 16.10.12
APR-2013

Sezon estival cu 2 luni mai devreme - locatia ideala

Este al doilea an cand vizitez resortul, aproximativ in aceiasi perioada - aprilie si sunt foarte multumita.

Vacanta ideala in vacanta scolara a copiilor, fara copii. Un pic de evadare din cotidian.

Am luat camera cu un pret foarte bun, all inclusive - chiar un pic peste ce ma asteptam eu - si mergem 1000 si ceva de km cu masina pe la Silistra - Burgas - Turcia.

Anul acesta resortul a fost la anumite aspecte un pic sub anul trecut insa per total este inca foarte bine. Barul din camera spre exemplu a fost mai sarac - insa intra tot in all inclusive.

De data aceasta am fost efectiv hartuiti cu mancarea, la modul ca veneau si pe plaja cu iaurt/cereale sau fructe sau legume sau shake de capsuni samd.

Am descoperit si un restaurant langa tobogane unde puteai manca pizza si cartofi impanati si alte chestii ca o alternativa la pranzul all inclusive de care dupa doua zile eram full.

Am facut si baie in mare - 17-18 grade - barbatii s-au dat pe tobogane - am luat si hidrobicicleta - inclusa in pret.

Plus piscina interioara, sauna si baia turceasca, chiar si sala de fitness (cam mica si degradata datorita umezelii) ne-au placut si le-am folosit intens.

Hotelul in acea perioada e destul de liber si doar in weekend se mai aglomereaza.

Am si calatorit/vizitat Izmirul si peisajele din zona sunt frumoase, Turcia ma surprinde mereu pt ca se dezvolta, se fac sosele noi, constructii noi, standardul de viata creste, bravo lor.

Nu as alege Turcia pt vara (departe cu 2 copii iar pt un buget ca al nostru aproape inaccesibila cu avionul) insa in varianta aceasta, daca vrei un pic de soare inainte de vara merita iar resortul este chiar superb, de nota 10 - mare ok, piscine mari si multe, vegetatie superba.

Impresii încărcate de gio13 in 29.05.2013 15:14:59

Validat / Publicat: 29.05.13 16:23:41

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (gio13); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 5 voturi) nota2

- sheryll
[06.03.14 15:49:42]

Buna

Ce temperatura era in luna aprilie? Am vazut ca apa avea 17-18... banuiesc ca afara era totusi peste 20 de grade.

Si inca o intrebare cat ati facut cu masina pana in Kusadasi?

Publicitate    [25.08.19 11:09:35]