DRR Belleville Hotel

înscris/ă în 26.07.15
JUL-2015
------

Dezamagire dupa 5 ani...

A sasea oara consecutiv si din ce in ce mai dezamagiti. De 6 ani venim aici insa calitatea serviciilor scade exponential. Inainte de a citi impresiile retineti ca venim de SASE ani:

1. Turistii de calitate indoielnica. Pana acum nu aveam stress ca las pe plaja documente acte bani etc.

2. Vesela groaznica. Farfurii si tacamuri mizerabile. Cauti printre ele sa gasesti unele pe care macar sa nu se vada mizeria...

3. Prima care a picat a fost sotia. 2 zile de voma continuua.

4. Baiatul cel mare de 10 ani a urmat cu aceleasi simptome la 2 zile distanta. Cauza? De la centrul medical mi s-a spus intai daca inteleg faptul ca "e pe bani consultatia" si abia dupa aceea (m-am ratoit la o tampa de asistenta) mi-au consultat baiatul. Concluzia lor: exista un virus si nu pot opri "procesul". Habar nu au sau nu vor sa spuna. PS: in 6 ani este a doua dezamagire dpdv medical la DUNI.

5. Un prieten are aceleasi simptome in acelasi timp. Voma si dureri stomacale. Doamna de la centrul medical imi confirma ca sunt zeci in fiecare zi.

A saptea oara, daca nu se schimba ceva, nu mai calc pe aici. Pacat de renumele bun dar... atat!

Inca o data... venim de 6 ani deci pot sesiza modificari in oricare sens ar fi ele...

Impresii încărcate de Bogdan1980 in 26.07.2015 23:06:58

Validat / Publicat: 06.08.15 09:12:36

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: Duni

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Bogdan1980); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  897 PMA (din 5 voturi) nota2

[27.07.15 01:56:33]

@Bogdan1980: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

--==--
Impresiile scrise "live" din sejur sunt de multe ori binevenite - cei interesați în acea destinație pot discuta "în direct" cu cineva de la fața locului, pot pune întrebări, solicita detalii etc.

Totuși, în unele cazuri e recomandat să fie lăsat un "timp de decantare" a impresiilor...

Te rugăm să completezi textul de mai sus cu impresii scrise la finalul sejurului - optim: la întoarcerea acasă.

Poţi folosi linkul EDIT IMPRESII pentru a aduce oricând completări, corecturi, adăugiri tetxului iniţial.

Opţional: un set reprezentativ de fotografii ar fi deasemenea binevenit pentru ilustrarea articolului şi a sejurului în sine.

Până atunci, articolul este păstrat în STAND-BY

--==--

IMPORTANT: Rog anunță-ne când ai terminat (scriind un ecou, aici) - pentru a şti c-a sosit timpul să publicăm impresiile.

Cu mulţumiri pentru înţelegere.

[04.08.15 17:15:58]

@Bogdan1980 - Gata sejurul? Ați ajuns cu bine acasă?

[06.08.15 09:11:55]

OK. Deși @Bogdan1980 nu ne-a răspuns la întrebare, considerăm că a ajuns cu bine și sănătos acasă/sau în altă parte. Mergem pe premisa bunelor intenții și publicăm articolul, împreună și cu aceste dialoguri auxiliare pe care de regulă le eliminăm înaintea publicării, dacă utilizatorii cooperează operativ cu echipa tehnică.

- andra72000
[07.08.15 16:55:38]

Buna, am fost si noi pt prima oara in Duni, tot la hotel Bellevile 20-26 iulie, am patit-o si eu cu voma si dureri de stomac, banui ca a fost de la ciorba cu papricas, bine ca fimiu n-a avut probleme. Sunt curioasa in ce perioada ati fost voi si daca ati patit-o tot de la ciorba minune?

- fanespoitorul
[07.08.15 17:27:56]

@andra72000 - Am o curiozitate, cam ai ajuns la concluzia ca este de la ciorba cu paprika?? Eu am avut acum cateva zile o toxinfectie alimentara severa pentru care am zacut 2 zile, cu mancare de acasa. Cu greu am depistat produsul si l-am aruncat cu toate ca era in termenul de garantie. Parerea mea e ca daca ciorba de paprika era "bolnava" apoi trebuia sa fie coada la punctul medical din Duni.

[07.08.15 17:58:16]

@andra72000 - ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

[În plus, dacă vreodată vei solicita informaţii aici, pe sait, cei care îţi vor răspunde o vor putea face cât mai adecvat "profilului" tău turistic (funcţie de locurile în care ai fost, unde ţi-a plăcut şi unde nu, din ce motive etc)]

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

- andra72000
[07.08.15 18:14:11]

@fanespoitorul: pt ca am fost afectati 3 adulti din 7, a fost singura mancare mancata de toti