ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2015

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit
Sub orice critică
Foarte nemulțumit

Dezamagire totala! Hotel nu merita nici 3*, am trait o vacanta oribila, abia asteptam sa revin acasa!

Nu sunt carcotasa dar am sa va spun cateva din nemultumiri: fete de masa patate de grasime, tacamuri nespalate, nu a exista sneck bar [intre mesele principale nu se oferea nimic de mancare pe plaja la locurile care ar fi trebuit ], nu inghetata, paine mucegaita, daca aduceau un platou cu tort cine apuca bine cine nu al doilea nu-l mai aduceau, asa era si cu carne care oricum a fost rara, era tocatura multa si peste congelat aproape in fiecare zi, dulciurile de proasta calitate nimic specific turcesc (baclava), ca si fructe nu aveau decat mere si pepene rosu, dar la micul dejun nu existau fructe, la capitolul supe era decat una si foarte rar doua, dimineata la micul dejun predomina oul sub diverse forme gatit si un fel de cascaval care era taiat in 3-4 feluri ca sa para diversificat, masline stafidite, cand puneau piept de pui la gratar nu te lasau sa te servesti singur atunci te serveau ei ca sa nu pui 2-3 buc.

In camera nu exista sampon si gelul de dus era lipsa (noroc ca am avut de acasa) nu prosoape pe plaja.

Plaja este ok dar in momentul cand intri in apa sunt numai pietre foarte mari lucru care mie mi-a adus o neplacere deoarece inca din prima zi de baie m-am lovit la picior si am tras cu el tot sejurul, cand am sosit in tara am fost la dr si mi s-a spus fractura de falanga repaus 3 saptamani ghinion.

Statiune e frumoasa! Am vrut la un moment dat sa ne schimbam de la acest hotel numai ca firma de legatura din TURCIA ne cereau 300 euro, nu am vrut sa mai dau nimic. Concluzia este ca nr de stel face calitatea unui concediu ci suma pe care o dai ptr sejur daca as fi stiut acest lucru, daca agentul mi-ar fi explicat ca ptr vreo 200 de euro ar fi fost super as fi ales sa dau mai mult. In hotel nu mai sunt romani, de fapt nici in statiune nu am intalnit sunt foarte multi rusi, slovaci etc.

NU VI-L RECOMAND CA HOTEL NICIUNUI ROMAN ESTE NASPA CREDETI-MA AM AVUT O EXPERIENTA FOARTE URATA NU STIU DACA O SA MAI REVIN IN TURCIA!

Trimis de Florentina v in 14.07.15 23:03:48
Validat / Publicat: 15.07.15 00:27:13
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1338 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Florentina v); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[14.07.15 23:31:46]

@Florentina v -

Îmi pare rău pentru vacanţa ratată.

Chiar cu un cost suplimentar, ar fi fost o șansă de a se salva ce se mai putea.

Întotdeauna prețul face diferența, în acest caz dintre o mare dezamăgire și o vacanță care ar fi putut fi foarte frumoasă. Eu aș schimba urgent agenția care mi-ar fi vândut o asemenea „bombă” de hotel.

Turcia este o țară foarte frumoasă. O poți descoperi și aprecia printr-o documentare corespunzătoare. Nu renunța după o singură experiență, chiar dacă a fost una nu tocmai fericită.

[15.07.15 00:20:59]

@Florentina v: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Te-am ruga să (re) verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA/. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

danamandache
[15.07.15 01:07:28]

Imi pare rau pentru vacanta nereusita, insa trebuie sa fiti dezamagita de hotel nu si de Turcia. Statiunea v-a placut, resortul este cel care nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor dumneavoastra!

Vacante placute si alegeri inspirate va doresc!

Florentina vAUTOR REVIEW
[05.08.15 22:47:15]

@danamandache - Multumesc, o sa fiu mai atenta cand o sa aleg un alt sejur, sau am sa-l las pe sotul sa aleaga poate e mai norocos!

[05.08.15 22:54:10]

@Florentina v - te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi! Vezi, de exemplu, aici

Textul în cauză a fost ajustat de noi, mai sus.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[05.08.15 23:06:15]

@Florentina v -

Alegerea unui sejur nu este o loterie, ci o muncă de informare și documentare. Asta dacă vrei să eviți surprizele și experiențele neplăcute, precum cea despre care ne-ai povestit mai sus.

danasrd
[13.08.19 13:38:42]

@Florentina v: exact cu impresiile astea am venit si eu in 2012 de acolo, restaurantul si mancarea horror! In Turcia nu conteaza stelele, asa cum ai zis, daca nu dai cel putin 650 euro / persoana nu te duce ca regreti.

danasrd, Florentina v, nicole33
Alte impresii din această RUBRICĂHappy Elegant Hotel (ex Happy Elegance, 4*) [Mahmutlar]: