ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.06.2013

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Sub orice critică

Happy Elegant (fost Happy Elegance, 4*) Hotel [Mahmutlar]

Am ajuns cu avionul din Cluj la Alanya dupa cca 1h 45min in Alanya, (am plecat din Cluj cu intarziere de 1 h) intre orele 13.00 si 14.00 dar aici a intervenit calvarul... trebuia sa ajungem la destinatie in Mahmutlar dupa prospectul turistic in cca 2h dar am ajuns la ora 19.00 pe o caldura sufocanta fara aer conditionat...

Hotelul, Happy Elegant (fost Happy Elegance, 4*) cu 5 stele! era foarte frumos in stil oriental cu o receptie imensa si lifturi panoramice.

La receptie nu cunosc limba engleza doar rusa si daca nu lasi ,,ciubuc ,,nu te baga nimeni in seama.

Am lasat 5 euro ,,ciubuc ,,si am fost cazati la etajul 6 intr-o camera frumoasa cu balcon si vedere spre mare si am fost foarte multumiti

Camera era mobilata modern cu LCD dotata si cu aer conditionat.

Pe durata sejurului nostru am vazut de multe ori femeile de serviciu dar pe noi nu ne-au vizitat niciodata probabil trebuia din nou ,,Ciubuc ,,

Restaurantul era amplasat intr-o cladire situata adiacent langa hotel in care ajungeai printr-un coridor mic si era cu iz de cantina comunala.

Ceamai mare teapa a fost cu mancarea care a fost groaznica si am venit bolnav acasa cu o fisura din cauza constipatiei. Erau foarte multe sosuri si fara gust in care trebuia s -ti pui tu condimentele, branzeturi cheag, foarte periculoase dupa parerea mea, legume de toate felurile prajite si pane, un soi ciudat de chiftele condimentate, la fel si carnati cu zgarciuri si la fiecare amiaza 2 feluri de supa... una alba ingrosata cu faina si una rosie facuta din conserva de bulion, paine uscata cubulete sau galuste ca la papricas din faina alba. Dimineata oua facute in toate felurile pe plita direct de un tip foarte transpirat si intr-un halat soios si murdar care avea insirate in trepte la subtioara transpiratia din fiecare zi, carnati de seara trecuta, salam rosu care era necomestibil si margarina in loc de unt. Gemurile erau in cutiute mici si cand le desfaceai era doar o cantitate minima pe fundul cutiei

Fructe le... caise am vazut de 2 ori dar erau verzi, pepene in fiecare zi dar nu era copt, mere in mare parte stricate intodeauna zarzare coapte.

Prajituri dubioase cu indulcitor si culori ciudate ciocolata nu am vazut sau inghetata...

Daca ieseai cu un mar in mana erai oprit si invitat sa-l mananci in ,,cantina ,,sau sa-l pui la loc.

sucuri la dozator tip TEC cafeaua slaba la dozator, la barul restaorantului erai servit cu vin din flacon Pet, bere in pahare de carton presat care ce e drept era rece dar de proasta calitate, sau bauturi spirtoase turcesti cu coloranti...

La piscina exista un bar si pe plaja la fel dar nu puteai sa servesti decat un pahar de ceva... o singura data... a doua oara scoteau o cutie pe care era lipita o imitatie de bacnota de dolar si o bateau de masa spunand ciubuc, ciubuc... chelnerii erau obraznici si libidinosi cu tupeu marlanesc.

,,Cantina ,,foarte aglomerata ,,full inghesuiala cu turisti rusi galagiosi...

Piscina aglomerata cu cateva fete moderatoare si un tip gen clovn care se scremea sa faca lumea sa rada de el si s-a imracat in Alladin si cersea la usa cantinei in fiecare seara... jale... asa ceva nu am vazut

Plaja sub orice critica cu umbrele ruginite si rupte in mare intrai in mare printre bolovani si recomand aparatoare de cot si genunchi si casca de protectie.

In oras in magazine nu sant afisate preturi pe nici un articol... totul se negociaza la sange si cateodata primul pret e de 10 ori mai mare decat valoarea lui.

In magazinele gen market e foarte scump totul si trebuie sa ai bani, lire turcesti potriviti, tot timpul trebuie sa i grija sa nu fii inselat mai ales la casele de schimb valutar unde daca schimbi euro iti socoteste cu comision in dolari si apoi in lire deci pierzi de 2 ori

In concluzie am venit acasa foarte dezamagiti si cu regret spun... : NU RECOMAND NIMANUI!!!

Trimis de p.gheorghe in 25.06.13 12:55:48
Validat / Publicat: 25.06.13 13:59:24

VIZUALIZĂRI: 2462 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (p.gheorghe); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[25.06.13 14:44:15]

@p.gheorghe: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂHappy Elegant Hotel (ex Happy Elegance, 4*) [Mahmutlar]: