ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.01.2010
DIN: arad
ÎNSCRIS: 23.06.09
MAR-2009
single

O imbinare a trecutului istoric cu prezentul

Un mic oras, intr-o zona deal munte unde poti petrece cateva zile placute.

In orasul vechi se pot vizita mai multe obiective turistice renumite printre care renumitul castel (schloss), podul vechi construit peste Neckar si nu in ultimul rand berariile vechi in care poti bea bere proaspata, servita din butoaiele din interiorul barului se pot face calatorii cu vaporul pe raul Neckar. Eu am fost cel cel putin 5 ori in acest oras. Se vorbeste cursiv engleza in orice locatie publica fiind un mare centru universitar.

Se pot vizita si imprejurimile unde poti vedea de asemenea o sumedenie de castele. La 70 km se poate vizita si orasul Frankfurt.

Daca sunteti in zona... merita incercat.

Trimis de azur_melia in 10.01.10 15:41:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GERMANIA. A mai fost în/la: partea de sud a germaniei am vizitat-o de foarte multe ori

VIZUALIZĂRI: 2366 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (azur_melia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[12.01.10 16:08:35]

Buna ziua

As dori ceva informatii legate de heidelberg daca se poate (pret la hotelul unde ati stat) sau ceva preturi la pensiuni din zona.

azur_meliaAUTOR REVIEW
[12.01.10 19:19:30]

in zona Heidelberg merg destul de des dar stau la prietena mea. Dar, daca va intereseaza va pot da informatii despre cazare la cel mai ieftin pret in aceasta zona si va pot da referinte pentru cele mei atractive puncte turistice atat istorice cat si parcuri naturale in zone montane, parcuri distractii si cluburi.

[16.01.10 18:08:39]

Daca se poate sa-mi trimiteti ceva informatii pe adresa mea de mail (sicristi@yahoo. com) ; mai mult as fi interesat de pensiuni pentru ca la hoteluri m-am informat de pe internet.

In afara de castel nu am gasit nicio informatie turistica legata de oras asa ca orice informatie e binevenita.

va mutumesc

azur_meliaAUTOR REVIEW
[16.01.10 21:03:55]

am sa o rog pe prietena mea sa se intereseze despre pensiuni pt ca ea locuieste acolo si stie unde sa apeleze cat si despre obiectivele turistice. Am sa revin cu mail.

[19.01.10 10:47:47]

va multumesc mult

Pami*
[15.04.10 18:23:51]

sicristi,

mai ai nevoie de informatii despre Heidelberg ?

Abia acum am citit ecoul tau si as dori sa te ajut cu informatii, eu locuiesc la circa 15 km departare de acest oras.

[17.04.10 08:26:30]

Pt.Pami

Multumesc mult pt. intentie dar in momentul de fata nu mai este nevoie.

Diaura*
[16.05.10 10:23:35]

Poti sa imi spui ceva mai multe lucruri despre castelul din foto P02? Multumesc.

azur_melia, Diaura*, Pami*, sicristi*
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Heidelberg și împrejurimile: