2015 - Întâlnire AFA Belvedere Predeal

înscris/ă în 30.07.12
MEMBRU: PARTENER
MAR-2015

NOTĂ: SECȚIUNE OFFTOPIC [ÎNTÂLNIRILE AFA]

Textul de mai jos face parte din categoria discuții libere, off-topic sau "de interes turistic TEMPORAR ori restrâns" - eventualele voturi sunt simbolice (+1/-1 PMA)

Nebotezata sau… botezata?

Nebotezata sau… botezata?

Inainte de prima mea intalnire AFA se tot discuta pe site de nasi si fini. Reconosc ca am fost tentata sa-mi gasesc si eu un nas sau o nasa inainte de intalnire, dar pana la urma am renuntat, gandindu-ma ca n-oi ramane nebotezata.

Asa cum am mai spus, mi-am dorit de mult timp sa particip la o intalnire AFA, dar soarta a fost potrivnica, pana anul asta. De ceva vreme mi-am facut un obicei sa intru, fie si doar pentru un minut, zilnic pe AFA. Asa s-a intamplat si in decembrie cand s-a anuntat intalnirea anuala AFA. Am vazut cat de repede s-a completat lista si cum imi doream sa fiu si eu acolo m-am inscris pe lista si am platit rapid. Ok, de acum imi sigilasem rezervarea. Nu mi-a mai ramas decat sa astept… si tare greu a trecut timpul.

Din nefericire memoria mea cand vine vorba de nume este foarte slaba. De citit am citit multe pe site, dar cum retin foarte greu un nume si il uit invers proportional de repede…intelegeti voi…cu mici exceptii, nu puteam asocia scrierile cu persoana. Noroc ca de data asta, adica la intalnire, am avut cu mine memoria externa, in persoana sotului. Asa cum bine se spune cine se aseamana se aduna si se completeaza, asa suntem si noi. Eu cu cifrele, el cu literele.

Uite ca a venit si ziua de 27 martie. Dupa ce am terminat munca ne-am grabit sa ne luam copilul din dotare de la gradinita si sa pornim spre Predeal. Am ajuns repede, cu mari emotii. Asa cum ne asteptam am fost intampinati de oameni draguti, frumosi si mai ales zambitori. Mi-am primit ecosonul, tertificatul, imbratisarea si pupicul de bun venit. Multumim pentru primirea calduroasa. Ne-am cazat, ne-am instalat rapid si am coborat in lobby. Aici toata lumea imi parea cunoscuta (din poze, memoria viziala imi este mult mai buna) si parca ii stiam pe majoritatea. Tare timida am mai fost. Asa cum a spus si @Paty masa nr. 6 a fost masa timizilor (doar am fost repartizati de pe ce se vede pe site, nu?:) ). Tare as fi vrut sa socializez mai mult, sa va cunosc mai bine, sa leg doua vorbe la premiere.

In prima seara am socializat mai mult cu parintii copiilor cu care Stefania si-a petrecut timpul, am dansat putin si ne-am retras destul de repede in camera…de, copilul era obosit.

A doua zi, dupa ce am dus copilul la bunici a fost altceva. Am dansat, am cantat si am vorbit mai mult. Cred ca pot spune ca noi patru (eu, sotul, @Dabator, @Andox) am plecat ultimii de la petrecere. Ne-am simtit foarte bine. In timp ce dansam ne-au strans masa, dar vigilenta, mi-am recuperat paharele, bautura si am schimbat masa. Apoi Dj-ul ne-a urat noapte buna: “sa nu uitam ca in noaptea asta ora 3 devine ora 4” si … liniste; a, ba nu, se auzea aspiratorul, care mai avea putin si ne aspira si pe noi. Mai eram cativa in respaurant care nu ne-am dat dusi usor. Noroc sa n-am fost prea usori ca altfel…; dar nu-i nimic ca ne-au stins lumina. Stiti vorba aia “Copii, pupati-l pe nasu ca vrea sa plece”, cam asa am fost tratati si noi. Dar nu prea a contat. Am urcat in lobby si alaturi de alti prieteni am continuat povestile. Ce pot spune, a fost foarte bine. NOI ne-am simtit foarte bine si pentru asta va multumesc tuturor.

De la inceput am remarcat si am apreciat atentia deosebita a organizatorilor ca totul sa fie cat mai bine pentru fiecare invitat, ca toata lumea sa fie multumita si sa se simta bine. O adevarata familie, care tine la fiecare membru al sau. Cornel, un om deosebit, fix asa cum l-am perceput si inainte de intalnire. Multumesc.

Am regretat cand am vazut ce au scris si au comentat unii colegi de pe site si imi pare rau ca se intampla astfel de lucruri. Asa e viata, suntem diferiti si mereu se va gasi un Gica contra, un nemultumit, un carcotas.

Eu ma bucur ca am intalnit oameni care stiu sa zambeasca, sa se bucure de viata si sa traiasca clipa. Aceasta intalnire a fost exact ce aveam nevoie ca sa ne incarcam bateriile si sa rezistam pana la concediu…ca tare mult mai e.

Sa nu uit, Stefania mai are inca perla primita in dar la tombola de la @buterfly. Are mare grija de ea si nici nu puteam primi un cadou mai potrivit. Iti multumim.

Pe scurt : camera (317) - ok; compania (masa 6) - timizi, dar oameni buni, sufletisti; familia AFA - variata, zambitoare; petrecerea - reusita; mesele- mediocre; servirea - medie; dansul printre mese - jenant, tortul - excelent.

Acum la incheiere va rog sa ma iertati toti cei pe care nu v-am mentionat. Recunosc ca mi-a facut placere sa va cunosc pe fiecare in parte si n-am vrut ca unii sa se simta exclusi doar pentru simplul fapt ca nu i-am retinul numele. Sunt cateva nume pe care le-am retinut dar sunt mult mai multe pe care nu le-am retinut. Pana data viitoare promit sa-mi mai exersez memoria sau o sa-mi iau notite.

Va pup si va imbratisez pe toti.

P.S.: Ce spuneti: nebotezata sau …botezata?

Impresii încărcate de Denisa13 in 09.04.2015 00:36:30

Validat / Publicat: 09.04.15 08:27:07

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în zSTRATOSFERA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Denisa13); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

DA [1 PMA]  -  NU [-1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2043 PMA (din 43 voturi) nota2

- Zoazore
[09.04.15 09:45:04]

@stefan_cristina - Ha-ha-ha! Si cand te gandesti ca Vega06 si jumatea mea au bagat aspiratorul in priza...

Eu, sincer, ma simt botezata! Am primit un botez de bucurie, de zambete si de inimi calde!

Si noi ne-am simtit bine!

- iulianic
[09.04.15 14:41:06]

@stefan_cristina - Botezata sau nebotezata, cu naş sau fără naş... ce mai contează? Important este că ţi-ai făcut debutul la întâlnirile AmFostAcolo şi că te-ai simţit bine. Că nu ai reţinut prea multe nume... era firesc la o atât de mare adunare. Să nu crezi că noi, cei puţin mai vechi şi care am mai fost la alte întâlniri, i-am cunoscut pe toţi sau am interacţionat cu toată lumea. Pentru toţi, timpul va rezolva şi această problemă!

Botezată sau nebotezată? Numai tu poţi răspunde dacă ţi-ai găsit naşul.

- Safta Radu
[09.04.15 14:46:20]

Povestea cu nasitul a fost, sa zicem, ca o introducere amuzanta pentru intalnirea ce urma sa aiba loc. Macar simbolic, la diverse genuri de petreceri se pun la cale cumetrii, nasi, fini, botezuri... In alta ordine de idei, ma bucur ca v-am cunoscut, pe tine si pe sotul tau, si iti multumesc pentru cadoul primit la tombola. Cat de curand mi-am propus sa ajung in Ghimbav. Un Paste fericit va doresc!

[09.04.15 14:56:33]

@Safta Radu: Daca ajungi in zona sa dai de veste. Si noi ne bucuram ca v-am cunoscut. Sarbatori fericite si voua.

- Nasshu
[09.04.15 15:00:34]

@iulianic -

Botezata sau nebotezata, cu naş sau fără naş

Cu Naș și Nașă sigur a fost :) noi plecând penulltimii la culcare în zorii zilei de duminică!

- ANILU
[09.04.15 15:19:48]

@stefan_cristina - Si pentru mine a fost prima intilnire cu familia AFA.

Deci, "ne-am botezat", si putem continua cu urmatoarele petreceri/intilniri AFA.

Ma bucur ca ne-am cunoscut.

Acum inteleg cum de voi erati pe ringul de dans si dupa tort. Fetita era la bunici.

Toate cele bune, vacante frumoase si pentru noi rew-uri.

- irinad
[09.04.15 17:10:43]

@stefan_cristina - Si pentru mine a fost prima intalnire AFA, si, desigur, ma bucur ca te-am cunoscut personal pe tine, pe sotul tau si pe fetita voastra cea rabdatoare si cuminte care a zis, daca retin bine, "ca vrea sa se marite cu tati". Am sesizat ca, in general, noi, cei veniti prima oara, am declarat ca ne-am simtit bine, foarte bine, ca am fost primiti bine, foarte bine in comunitate, lucru pe care nu l-am auzit atat de des de la cei prezenti si alti ani. Insa, intotdeauna e bine sa luam doar partea buna a lucrurilor si sa tragem invataminte din orice eveniment de acest fel!

- teona
[09.04.15 17:35:37]

Ma bucur ca ti-a placut acest debut in cadrul intalnirilor AFA, stiu ca emotiile dinainte sunt puternice si starnesc multe nelinisti, dar noroc ca avem parteneri intelepti alaturi care ne redau increderea. Imi pare rau ca nu am apucat sa ne cunoastem, dar eu am plecat dupa ora 2, cu imaginea voastra pe ringul de dans. Am inteles de ce nu v-am vazut din prima seara. Eu acum am fost la a doua intalnire si tot nu am cunoscut nici jumatate dintre colegii participanti. Daca dupa cea de anul trecut nu credeam ca o sa mai fie vre-o intalnire, se pare ca m-am inselat si constat ca merge de minune si in numar atat de mare, daca exista entuziasm. Paste fericit, alaturi de cei dragi!

[09.04.15 19:08:06]

@Nasshu: Multumim nasu si nasa. Jur ca n-am stiut ca tu esti @Nasshu. Stiu ca am stat langa tine si ca am povestit mult in noaptea aia dar cum nu ti-am vazut ecusonul n-am stiut cu cine stau de vorba. Noroc cu "memoria externa" care mi-a spus : " vezi ca e fb cu dungi pe fata". Emotiile si-au spus cuvantul. Acum stiu sigur ca sunt botezata :). Nu mai incape indoiala.

- Andox
[09.04.15 19:36:03]
Acum stiu sigur ca sunt botezata

Si înca de nașul original :P :)

- Nasshu
[09.04.15 19:50:36]

@stefan_cristina -

" vezi ca e fb cu dungi pe fata"

:)) super tare! Drept e că acel creion pentru pictat a fost foarte apreciat la vremea lui!

- Paty
[28.03.16 19:57:41]

Hop şi eu după un an! :)) Nu ştiu de ce, dar eram convinsă că prin setarea relaţiei de prietenie se reglează automat şi relaţia de urmărire. Azi, intrând pe review-ul Adrianei şi citind comentariul tău de acolo, am realizat că eu nu primesc înştiinţări de la tine. Şi zic: hai să setez urmărirea! Apoi, mă uit mai jos. Ia uite, zic, a scris despre întâlnire. Ia să vedem! Când mă uit, era întâlnirea de anul trecut! Şi eu citesc abia acum! Unde mai pui că e vorba şi despre mine. Asta da, lipsă de vigilenţă!

Gata. Remediat, votat. Vă pup. Şi mă bucur mult că v-am cunoscut.

[28.03.16 20:26:12]

@Paty: Ma bucur ca ti-ai facut timp sa citesti ce am scris. Si noi ne bucuram ca v-am cunoscut si abia asteptam sa va revedem. Inca nu mi-am facut timp sa scriu despre intalnirea de anul asta. Sper sa reusesc in curand. Pupici si de la noi. :)

- Paty
[28.03.16 20:37:59]

@stefan_cristina - Acum chiar o să fiu pe fază. Te "urmăresc". :D

- calatorul
[11.08.16 14:54:22]

@stefan_cristina - Interesanta, botezata, placuta, votata.