Pensiunea Ursulețul

FEB-2015
REGIM MASĂ md
240lei

A fost foarte bine!

Cu toate ca impresiile despre Hotel Ursuletul din Predeal pe AFA nu sunt f. bune am zis sa riscam si nu ne-a parut rau, ba dimpotriva a fost foarte bine! Minivacanta noastra a fost in timpul saptamanii de marti pana joi si erau doar doua camere ocupate in tot hotelul, deci fff multa liniste, fara usi trantite, zgomot pe holuri sau alergare pe scari!

Am ajuns la hotel la ora 11 dim si am primit imediat camera pozitionata la etajul 2 cu un balcon mare si vedere spre partie... superba vedere! Camera dubla cu un pat mare, foarte curata, lenjerie impecabila, prosoape curate, tv led, frigider si foarte calduroasa... este adevarat ca mobilierul este mai vechi, dar nu ne-a deranjat atata timp cat era curatenie!

Personalul hotelului a fost foarte amabil, a raspuns tuturor cererilor noastre promt si pozitiv: halate pentru piscina, o perna in plus!

Ne-a placut zona de spa cu piscina calduta (27grade), jacuzziul cald (33 grade), zona de relaxare si sauna ok! Poate si din cauza ca de cate ori am mers la piscina am fost singuri ne-a placut dat fiind ca piscina este micuta, poate cand e mai aglomerat e deranjant!

Micul dejun a fost mai mult decat ne-am asteptat si decat ar putea manca orice om normal: lapte, cereale, cafea, ceai, suc de portocale, mezeluri de 3 feluri, branza, cascavel, cremvursti, iaurt, unt, gem, miere, oua fierte si omleta... prea mult! Restaurantul de mic dejun este superb!

Singurul inconvenient a fost semnalul wi-fi, nu a mers netul in camera deloc! In schimb se poate sta lejer la barul hotelului unde merge netul excelent si fac si o cafea foarte buna!

Cu siguranta ne vom intoarce curand mai ales ca partia este foarte aproape!

Impresii încărcate de laur75 in 03.03.2015 11:59:23

Validat / Publicat: 03.03.15 13:03:07

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (laur75); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6750 PMA (din 12 voturi) nota2

[05.03.15 09:53:22]