Pensiunea Ursulețul

înscris/ă în 23.08.16
AUG-2016
REGIM MASĂ Fără masă

Dezamăgire totală la Ursulețul

După cum știți, în această perioadă este aproape imposibil sa găsiți cazare, fie ca este vorba despre munte, sau mare... Pentru că vineri am stat în Hațeg, am vrut sâmbătă să fim mai aproape de București, așa că am ales Valea Prahovei. După indelungi căutari si 90% grad de ocupare, ne-am oprit în Predeal, la Pensiunea Ursulețul. Cu un nume simpatic, niște poze bine făcute și o poziționare bună (aproape de pârtie, în drum spre Cioplea, Susai etc) m-au păcălit.

Am sunat la recepție cu o saptămână înainte pentru a rezerva o camera sâmbătă- 20 august. Mi-a răspuns o domnișoară foarte drăgută care mi-a spus că sunt camere libere iar prețul este 180 lei/ seara cu mic dejun inclus. Perfect!

Ajunși la fața locului după un drum lung, ne întâmpină o doamnă care ne spune că de fapt camera este 180 fară mic dejun... Ok, nici asta nu ar fi fost o problemă. Ajungem în cameră, ce credeți? Wi-fi bineînțeles că nu mergea, și nu am mers deloc până am plecat.

Camera micuță, dar curată, TV cu ecran plat, mini-bar, baia acceptabilă, cu produse de toaletă.

În fine, am lăsat bagajele în cameră și am ieșit să mâncăm. Pentru că ne-am întors seara și afară erau 14 grade, am rugat-o pe doamna de la recepție să ne mai dea o pătură (nu au sistem AC de răcire/ încălzie pentru fiecare camera, doar calorifere). Răspunsul ei?! "Nu cred că avem în plus, dar mergeți în cameră și dacă găsim, vă aducem noi"... Evident că pătura nu a mai apărut, iar în cameră a fost extrem de frig, deși era luna august.

A doua zi, la ora 11 am coborât la recepție să facem check-out ul. Altă domnișoară, care ne-a spus că de fapt camera era cu mic-dejun inclus și își cere scuze pentru neplăcerile create. PREA TÂRZIU!

Prima și ultima dată când stau în acest loc cu o organizare proastă și personal care lasă de dorit.

Impresii încărcate de ioanapopa in 23.08.2016 12:25:15

Validat / Publicat: 23.08.16 14:41:31

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: În aproape toate zonele turistice
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Barcelona, Istanbul, Roma, Londra, Paris

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ioanapopa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2

[23.08.16 14:40:12]

@ioanapopa: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 69&ridAnt=72587

Pentru că vineri am stat în Hațeg

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)