Pensiunea Dor de Munte

Avatar chiar eu
DIN Galati
înscris/ă în 13.06.14
AUG-2014

Un loc binecuvantat de Dumnezeu!

Din anul 2010, cand am descoperit aceata locatie, am revenit anual acolo.

Anul acesta voi merge a 3-a oara, cu toate ca am de mers 400 de km de acasa pana acolo. Dupa parerea mea, e cel mai frumos loc din Romania.

In primul rand, personalul este foarte primitor si pe toata perioada sejurului este extrem de amabil si atent. Mergand atat de des acolo, pot spune ca ne-am imprietenit.

Conditiile de cazare sunt excelente. Camerele sunt spatioase, curate, cu balcoane pline de flori. Curatenie in camera se face zilnic (lucru cam rar intalnit in Romania). Prosoapele se schimba zilnic.

Pensiunea are o curte interioara de vis, amenajata cu mult bun gust (cu siguranta de specialisti in domeniu).

Patronii pensiunii sunt foarte amabili si prezenti zilnic pentru a raspunde cerintelor clientilor.

In concluzie, este cu adevarat, un loc binecavantat de Dumnezeu cu peisaje de basm si oameni pe masura.

Impresii încărcate de chiar eu in 19.09.2014 13:00:14

Validat / Publicat: 19.09.14 13:50:25

VIZUALIZĂRI: 1947

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (chiar eu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 7 voturi) nota2

[19.09.14 18:03:11]

- chiar eu
[19.09.14 21:09:37]

@webmasterX: E ok pozitionarea. Nu am specificat in postare ca de acolo se poate ajunge pe varful Rarau, la Pietrele Doamnei, pe doua drumuri recent construite carecsunt impecabile. Unul din cele doua drumuri este dat in folosinta in cursul acestei luni si se numeste Transrarau.