ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2014
JUL-2014
4 AD. + 4 COPII

Extrem de nemulțumit

Apartament Trakia Plaza - 4 stele

Masa, piscinele, serviciile sunt comune la Trakia Plaza 4* cu Trakia Apartments.

Plusuri:

- Apartament urias, cu 3 bai (la 2 dormitoare), balcon pe toata lumgimea apartamentului (3 camere)

- Se facea curatenie zilnic, se schimbau prosoapele daca erau pe jos. patul s-a schimbat dupa 3 zile. am avut nevoie de un instalator si a venit in aceeasi zi in care l-am chemat.

- Aer conditionat "la discretie", putea fi lasat pornit cand plecai, nu era cu cartela. Dar erau doar 2 aparate, in living si unul din dormitoare. Celalalt dormitor nu avea.

- Piscine frumoase, cu o mocheta verde in jurul piscinei pt copii... Foarte utila, nu alunecau copiii deloc.

- Un mic loc de joaca pt copii

Minusuri:

- Mancarea a fost oribila. Incredibil de proasta. Am mai fost in bulgaria, credeam ca stiu ce inseamna mancare de 4 stele bulgaresti, dar m-am inselat. Nu sunt pretentioasa in general si e ok daca gasesc zilnic ceva ce sa aleg din meniu pt copii. Si pt noi, pana la urma. Dar cand ai de ales intre 4 feluri de parizer prajit, polonez prajit, branza topita infecta, cascaval cauciucos fara gust si miere cu 90% fructoza... Mananci oua si cartofi prajiti pentru tot anul. Am gasit de 2 ori si cate o mancare buna (o mancarica de mazare o data, o ciorba o data)... Dar in nici un caz nu se pune problema sa numesti un astfel de restaurant de 4 stele. Ni se ridica parul pe noi cand ne gandeam ca iar mergem la masa...

- Personalul nu vorbea engleza. Sau germana, sau italiana sau franceza sau romana sau orice alta limba... Chestie care in general nu ma deranjeaza, dar cand am avut o problema la toaleta aproape a trebuit sa desenez wc-ul ca sa le explic ca are o scapare de apa undeva. Mi se pare inadmisibil. Pana si vanzatoarea de la un chiosc de pe drum rupea 2 vorbe in engleza, dar personalul hotelului... nimic.

- Cazarea se face la 14.00 si nu va imaginati ca poate fi altfel (noi asa am sperat, desi citisem reviewuri). Din cauza barierei lingvistice nu functioneaza nici o motivatie. Nu de alta, dar nu te intelege nimeni, iti arat doar cu degetul foaia pe care scrie "check in - 14.00".

- Parcarea se plateste indiferent unde vrei sa parchezi. Am gasit un loc pe laterala hotelului, dar, din nou, din cauza problemei cu limba nu am reusit sa aflam daca acolo putem parca fara probleme sau ne trezim cu masina ridicata. Asa ca am platit parcare si gata.

- Nu au umbrelute sau scaune pe plaja. Distanta e marisoara (aprox 7 min) pana pe plaja. Asta nu ar fi o problema daca nu ar trebui sa ajungi acolo pe pietonala plina de tarabe si masini si cai si tiganie.

- Nu au destule scaune la piscine. Practic piscinele sunt comune pt trakia4, trakia 3 si apartamente. Prosoapele cu care se ocupa scaunele cred ca se pun de cu seara, pt ca in prima dimineata ne-am dus la 7 fara 10 si am gasit doar 2 scaune intr-un capat de lume. Nu ca nu ar mai fi loc unde sa mai puna scaune...

- Inghetata, sandwichurile si tot ce inseamna "aliment" la AI este de aceeasi calitate mizerabila ca si la restaurant.

Per total, ne asteptam, la pretul mic pe care l-am platit sa fie si probleme. Dar nu m-am asteptat la mancare atat de proasta. In rest, pot fi trecute toate cu vederea.

Daca as mai merge? Stiam de la inceput ca nu vom mai merge, pt ca nu suntem genul de mers la AI. Anul acesta inca am avut copiii destul de mici si am ales asa, dar e primul si ultimul AI din viata. Cel putin pt urmatorii 20 de ani :). Bulgaria? Categoric, ultima oara. Totul e ca in romania, dar macar noi avem o tara frumoasa care merita vazuta.

Vai, si despre lipsa de indicatoare in tara asta ar trebui sa scriu undeva. De fiecare data cand am tranzitat-o (asta a fost a 3-a oara) ne-am pierdut. Si cu gps, si fara. De data asta l-am uitat si a fost dezastru. de 3 ori am incurcat drumul si am luat-o pe ghicite. Nici macar un nenorocit de indicator pt autostrada n-am vazut. La noi e lux din pct asta de vedere. Sunt drumurile proaste, dar macar stii pe care sa o iei :)

Trimis de dranal in 21.07.14 12:58:10
Validat / Publicat: 22.07.14 17:56:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2047 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dranal); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Nu am mai gasit pana acum o poza cu locul de joaca, asa ca pun eu.

[22.07.14 17:56:25]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Aparthotel Trakia Plaza" (deja existentă pe sait)

dranalAUTOR REVIEW
    [23.07.14 11:44:25]