ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2018

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Conditii Trakia Plaza Aparthotel

Am ajuns la hotel sambata, 1 septembrie 2018, la orele 14.15 si ne-am cazat imediat, camerele erau pregatite deja (1 apartament cu o camera si 1 apartament cu 2 camere).

Am ramas placut impresionati de cum aratau camerele, desi holul hotelului nu ne-a inspirat prea multa incredere.

In maximum o ora am platit si cele 2 locuri de parcare (parcarea din fata hotelului), 12 leva pe zi (pentru siguranta noastra, cica).

Piscina este minunata, atat cea mica pentru copii (nu este rece apa in aceasta piscinuta) cat si cea mare cu tobogane pentru adulti.

La ora 02, sotul meu s-a dus sa ia ceva din masina si surpriza... din cele 2 masini care erau una langa alta, a noastra lipsea. Si de atunci a inceput calvarul.

Am sunat la politie si cu greu in engleza ne-au spus ca trimit o echipa la fata locului. Si au venit, doar ca pentru noi turistii, politia nu vine, trimit 2 jandarmi care nu stiu o boaba de engleza. I-am aratat fetei de la receptie ca fix in dreptul masinei noastre era pe cladire o camera de luat vederi... si raspunsul a fost cel clasic:"nu merge".

L-au luat pe sotul meu la sectie sa dea declaratie, doar ca ei nu intelegeau nimic si faceau misto de el. L-au chemat a doua zi la ora 8, ca aduc un translator englez, si din 4 pagini pe care le-a scris sotul meu, lor le-a iesit fix jumatate de pagina!

Am sunat si la ambasada noastra, este un numar de telefon pentru cetateni romani, pentru urgente... dar e weekend si e inchis, urgentele trebuie sa aiba loc doar in zile lucratoare!!

Nu stim ce sa mai facem, am ajuns de o zi si dupa cateva ore am ramas fara masina! Nu stim cu ce ne intoarcem in conditiile in care avem 2 copii mici.

Trimis de Elena37 in 02.09.18 14:44:26
Validat / Publicat: 02.09.18 20:06:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach, Albena, Nisipurile de aur

VIZUALIZĂRI: 667 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Elena37); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [02.09.18 20:06:34] »

Îngrozitoare experiența...

Să sperăm că citesc alți conaționali, aflați acum pe-acolo și - cine știe - poate găsiți o soluție pentru întoarcere

Nasshu [02.09.18 20:32:35] »

@Elena37: Nașpa, nu întreb ce mașină aveați, din moment ce a fost furată clar merita ori dezmembrată ori vîndută la moldoveni/ucrainieni.

Acum:

1. aveți Casco? dacă da nu plecați din Bulgaria fără proces verbal de la poliție că a fost furată. Dacă nu, nu mai pierdeți vremea cu poliția că mașina nu o mai recuperați neam.

Nu stim cu ce ne intoarcem in conditiile in care avem 2 copii mici.

Nu aveți pe nimeni acasă, rude care să facă un drum de 8-9 ore să vă ia?

dacă nu, trebuie să ajungeți cumva (taxi, transport local) în Varna si de acolo există autocare către București.

flixbus.ro/curse/autocar- ... R0aAoS8EALw_wcB

în acest caz cred că nu se supără webii că am pus acest link!

Fiind într-o țară străină și cu beleaua aia pe cap e mai greu să găsești soluții / gândești limpede, dacă mai ai nevoie de ajutor scrie și mai căutăm soluții pentru transport spre casă.

alinafulg [03.09.18 01:07:15] »

@Elena37: Imi pare foarte rau pentru ce vi s-a intamplat. Noi mergem de foarte multi ani cu masina in Bulgaria, dar probabil aveati o masina care a tentat. Sper sa o rezolvati intr-un fel.

Elena37 [04.09.18 14:32:56] »

@alinafulg: Si noi venim de 9 ani in Bulgaria si nu cred ca are vreo relevanta ce masina aveam. Eu am scris acest articol ca sa descriu modul in care sunt tratati turistii romani in aceasta tara. Sa descriu cum sunt mana in mana hotelierii, autoritatile locale si reteua de hoti de masini.

alinafulg, Elena37
    Alte impresii din această RUBRICĂTrakia Plaza Aparthotel: