ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2014

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Foarte nemulțumit

Salt (inapoi) in timp!!!

Pentru inceput vreau sa precizez ca rezervarea nu am facut-o eu, afacut-o o cunostiinta care m-a convins ca totul este OK.

Din pacate, s-a dovedit ca s-a inselat!

Sa incepem:

1. Pozitia hotelului nu era nici macar pe aproape fata de prezentarea lor, adica in loc de 100 m pana la plaja erau peste 1200 m. Hotelul se gaseste inafara localitatii (Potos), pe un deal, drumul de acces parca a fost conceput ca pista de incercari de catre un oarecare constructor de automobile, este din ciment amestecat cu pietre de rau, o singura banda cu o panta de 17%; locurile de parcare insuficiente, la 6 camere 4 locuri.

2. Camerele mobilate cu un mobilier ca de la inceputul sec. XX, nu ca atmosfera ci ca vechime si uzura, apa calda curgea doar la cerere, repetata si iar repetata!!!

3. Piscina, grozav, are si piscina. nu se putea folosi deoarece era alimentata de un izvor cu o apa extrem de rece si managera facea scandal daca totusi vroiai s-o folosesti, pe motiv ca deranjai ceilati turisti. Preaplinul de la piscina se revarsa peste marginile acesteia facand un zgomot nu de cascada, ci de viitura!!

4. Managera (o blonda) care vorbea o engleza similara cu a lui Iliescu, dar cu o intreaga serie de greseli gramaticale a incercat sa ne impuna niste reguli total ridicole, cu un comportament de gardian SS (mentionez faptul ca nu a avut succes).

5. Mancarea nu prea diversificata, avea un iz de cantina a anilor '80 si "cireasa de pe tort", intr-o seara, cu ardei copti, am constat ca respectiva salata continea si o cantitate de proteine sub forma de viermi!!!

Una peste alta, va recomand sa ocoliti acest asa zis hotel!!

Trimis de Alpinul in 13.07.14 00:41:53
Validat / Publicat: 13.07.14 06:25:57

VIZUALIZĂRI: 3082 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alpinul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[13.07.14 00:51:52]

[13.07.14 06:26:43]

melena
[13.07.14 09:45:55]

Nu mai lasati pe altii sa hotarasca pentru d voastra mai ales cind dati si bani! Documentati va personal foarte atent sa nu va pacaliti si sa stricati toata vacanta!

Din pacate nu toate locatiile lor, corespund gusturilor noastre si vom fi obligati sa acceptam orice!

Calatorii placute pe viitor!

damn
[13.07.14 16:00:22]

Off... imi pare rau ca am cumparat bilet in Thassos. Dupa descrierea ta o sa-mi ratez concediul. O sa ma inconjor de munti de gunoaie, de sate prafuite, de bolovanis, de paduri cu pini, de plaje salbatice, de engleza lui Iliescu si de viermi.

Cu toate astea o sa ma duc. Sunt un taranoi care niciodata nu voi ajunge in Lido de Jesulo. Pentru ca nu toata lumea e sortita sa ajunga in rai.

[14.07.14 15:13:33]

@webmaster14:

Nu este bine, hotelul este mai la est, o insiruire de cladiri inguste cu acoperis rosu.

[14.07.14 15:15:02]

@Alpinul: no hai că-i găsim noi locu potrivit - cu ajutorul tău!

rog aruncă o privire peste următorul link maps.google.ro/maps?q=40. ... &hl=ro&t=m&z=16.

• - fă click-dreapta pe locul unde e amplasată, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here?")
  • - în căsuța de sus vor apărea coordonatele GPS ale locului respectiv
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici
  • AlpinulAUTOR REVIEW
    [14.07.14 15:27:05]

@damn: Lido di Jesolo, asa se scrie corect.

Spre stiinta ta, este o statiune chiar ieftina, unde nu gasesti manelisti sau alte "exemplare" asemenea lor!!

[14.07.14 15:29:29]

@webmasterX: Thasos

40.603555,24.617648. Asa e bine?

[14.07.14 15:32:35]

@melena: Multumesc, aveti dreptate. A fost o experienta din care invatam!!!

[14.07.14 15:38:15]

@Alpinul:

Asa e bine?

- tu poţi cel mai bine răspunde la asta... / şi ceilalţi, alţii, care-aufostacolo

Mulțam fain. Am modificat "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate

[14.07.14 15:42:44]

@webmasterX: No, amu ii bine!

damn
    [15.07.14 18:11:01]

@Alpinul: Multumesc pentru corectura.

Iti mai spunea cineva intr-un coment ca Thassos nu ti se potriveste. Probabil nici o alta insula greceasca. Asta e! Imi pare rau ca ai luat plasa cu acest concediu. Orice experienta nefasta e un pas inainte.

Despre hotel o sa tin cont de sfaturile tale dar da-mi voie desi ai o varsta sa nu tin cont de faptul ca Thassos e o mare dezamagire. Prea multi te contrazic.

Alpinul, damn
    Alte impresii din această RUBRICĂKallisti Hotel Apartaments: