ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2014

Sub orice critică
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Hotel Pliska sau cum sa ti para rau c-ai plecat in concediu

Pt a nu fi considerat ca am ceva cu bulgarii va spun ca am fost la ei cu diverse ocazii: Paste, Craciun s. a. si am fost incantat pana acum cand am nimerit la hotel Pliska 3*.

Mi am facut cont pe acest site, pe deoparte, pt a feri alti turisti sa-si nenoroceasca un concediu, iar pe de alta parte, pt a face cumva ca acei excroci ai hotelului sa primeasca cati mai putini turisti.

Deci hotel Pliska 3* stele a fost sejurul meu de trei zile (am stat doar 2 pt ca atat am rezistat) anul acesta, un sejur ratat deoarece:

- hotelul nu este de 3 stele. Camera pe care am primit-o nu are caracteristica de camera superioara atat timp cat nu aveai loc in ea din cauza patului suplimentar. Patul suplimentar era un pat extensibil de camping cu o saltea mica in asa fel incat celui de-al treilea adult ii atarnau picioarele jos. Un singur lift pt 6 etaje si receptionera care era straina de lb engleza conteaza mai putin decat fapul ca n-ai unde sa-ti lasi masina, deoarece"parcare gratuita" este pe trotuarul din fata hotelului unde bineinteles e plin cu masini

-Curatenia iti generaza cele mai mari necazuri pt ca ajunge-ti sa-ti fie scarba sa atingi ceva dar sa mai si mananci

-mancare fff proasta si un singur fel; rar s-a intamplat sa ne faca cinste cu doua, iar prezentarea ei era ca la porci. Carnea de pui era un terci de carne, oase, si sos in asa fel ca nu puteai sa zici ca-ti iei o pulpa sau o aripa de pui.

-bauturile alcoolice aveau gust de spirt industrial combinat cu apa, iar cele racoritoare erau la dozator si erau EXECRABILE. Se umplea dozatorul cu un lichid rosu, verde si galben din bidoane de 5 l si luati de beti. Apa se bea dintr un dozator cu JEG gros. Am cerut apa de la bar si mi s a zis ca daca nu vreau sa beau de la dozator trebuie sa platesc. Am facut scandal, a venit sefa restaurantului careia i-am aratat jegul de pe dozator si care a dispus sa mi se dea un pahar cu apa de la bar dozatorul ramanad asa. Cafeaua era singurul lucru bun dar zaharul pt aceasta se gasea varsat intr un singur bol si va dati seama cum era ca toata lumea baga lingurita si lua de acolo. Nu au auzit de zahar la plicuri. Pe scurt cat am stat aici am cumparat apa si chiar mancare pt copil pt ca daca cate odata mancarea era proasta alta data nu se putea manca.

-piscina era o dulce amagire. Desi nu prea mare, deloc accesibila cum s ar zice. Cred ca trebuia sa te scoli la 5 si poate ai fi gasit un sezlong fara un prosop, asta daca cel care l a folosit nu l ar fi lasat peste noapte ca sa vina si a doua zi. Am platit 7 leva de persoana si am stat civilizat la piscina altui hotel pe plaja

-acum daca toate sunt bune poate va intereseaza si lucruri fine cum ar fi internetul care ar fi trebuit sa existe in tot hotelul. Ei bine nu cred ca ar mai fi o surpriza ca exista o incercare de semnal wifi doar la restaurant care nu ti este de folos deoarece nu este stabil. Cum? La receptie? Am uitat sa va spun -receptia este in acelasi hol cu sala de mese (ca nu poate fi numit restaurant) ca sa poata beneficia de miresme culinare atunci cand vii in hotel si deci semnal nema, nemaa cum zic vecinii nostri

Am rezistat aici 2 zile din trei si am plecat fara sa ma intrebe cineva din hotel de ce. Cine vrea sa traiasca senazatii tari poate sa ignore tot ce am scris, cine nu il rog sa mai citeasca o data inainte de a si lua o camera aici.

Sa auzim de bine!

Trimis de Nickcelmic in 11.07.14 16:14:15
Validat / Publicat: 11.07.14 17:43:12
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Ri

VIZUALIZĂRI: 3260 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Nickcelmic); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Curatenia de la sala de mase
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[11.07.14 17:12:09]

@Nickcelmic: Bun review-ul de debut.

Bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

melena
    [11.07.14 19:08:55]

O documentare amanuntita, si evitati un dezastru pe banii d voastra!

[11.07.14 19:54:38]

Acum o saptamana m-am intors de la Pliska.

Pana acum in Bulgaria am fost cazat doar la 4 stele, a fost prima data la 3 la Pliska.

Contrar celor afirmate de tine, m-am simtit excelent, mancare chiar aveai de unde alege si au fost chiar feluri variate, sucurile de la dozator intr-adevar nu stralucite dar se putea lua de la bar tot pe ai cola, fanta, sifon etc tot de la dozator dar bune.

Parcare la Pliska gaseai doar daca erai pe faza si in momentul in care pleca cineva parcai tu in loc. Totusi e gratuita, lucru rar in Nisipuri. Si eu am parcat la un hotel vecin contracost si cand am dus bagajele in camera erau locuri goale in parcarea de la Pliska.

Sezlonguri am gasit mereu, daca nu la piscina atunci pe terasa de deasupra, langa piscina interioara.

Personalul amabil si clientela civilizata, asa ca din punctul meu de vedere a fost ok, poate mai bine decat in alte parti la 4stele.

[11.07.14 20:14:16]

@Tucu2009: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[11.07.14 20:28:38]

@webmasterX: Da, oricum vroism sa scriu despre Pliska si Nisipuri, doar sa-mi fac timp...

[11.07.14 21:33:13]

@Tucu2009: daca trotuarul din fata hotelului este parcare gratuita este ca asa se parcheaza pe un trotuar, in nici un caz nu poti spune ca acea parcare este a hotelului, acela e domeniul public. Daca cineva de la alt hotel poate parca gratis "la Pliska" este pt ca parcheaza pe domeniul public. Cine are cu adevarat parcare are pt majoritatea clientilor iar pt ceilalti e cu bani. Ce concediu este ala cand ti e frica sa pleci cu masina ca sta unu pe faza si ti ia locul. Nu am avut timp dar voi posta niste poze care sa mi sprijine afirmatiile.

Dozatorul acela cu sucuri cred ca se mai gaseste in tari din lumea a treia. Acolo e otrava cu pumnul, apa colorata sintetic, cand toata lumea vrea hrana bio, eco, s.a.

Am auzit si de la altii ca personalul a fost dragut dar in luna mai si vorbeau de niste fete dragute. Probabil ca s a schimbat ceva in mod dramatic ca acele fete acum erau niste tipi adunati de la sapa care nu stiau sa pronunte cuvantul turism dar sa stie ce presupune.

Am vorbit chiar azi cu cineva care spunea ca au baut intr adevar sucuri de la bar acum nu era posibil decat pt un fel care ii spuneau ei "fanta"- probabil bulgareasca si care unui copil nu i dadea decat in pahar mic cel mare fiind doar pt bere dupa cum se exprima cel care i se parea ca e barman dar el era un ras in cap cu muschi mariti la sala

Trist dar adevarat!

[11.07.14 21:37:51]

@webmaster14: nu stiu daca este exact, probabil ca da.

As vrea sa ma ajuti sa pun cateva poze care sa mi sprijine cele afirmate

[11.07.14 21:40:05]

@Nickcelmic:

As vrea sa ma ajuti sa pun cateva poze care sa mi sprijine cele afirmate

e foarte-foarte uşor - există link şi buton ADAUGĂ POZĂ

Includ linkul direct şi aici amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=5351

[12.07.14 00:55:58]

@Nickcelmic: Ca sa lamurim cu parcarea... acel trotuar care foloseste in acest scop e delimitat in dreptul hotelului Pliska in ambele parti de indicatoare, iar la receptie in momentul cazarii primesti un tichet care dovedeste faptul ca esti client aici, altfel ai vazut cate ture fac masinile de ridicari.

O fi concesionat altfel nu-mi explic, pt. ca acelasi trotuar domeniu public in continuarea sa vizavi de Hotel Elena e mereu gol.

Erau locuri si in fata hotelului, tot gratuite.

Vacante placute...

[12.07.14 08:50:16]

Se poate.

Eu nu mai vreau sa mai vorbesc despre Pliska deoarece nu pt a intra in polemici cu alti turisti care au alte pareri am postat aici. Scopul meu l am spus la inceput; cine crede ca sunt subiectiv poate incerca pe pielea lui.

Toate bune!

iionela2006
    [02.06.15 15:09:33]

@Tucu2009 - am inteles ca ai fost la PLISKA, din pacate am bilet achizitionat in august 2015, as vrea sa-mi ridici moralul, pt ca numai impresii groaznice am citit de acest hotel, dar... din pacate nu mai pot face nimik, deoarece am cumparat vacanta... MI-e groaza, la ce mancare, sucuri au... din cele ce au scris colegii nostri

iionela2006, melena, Nickcelmic, Tucu2009
    Alte impresii din această RUBRICĂPliska Hotel: