ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2019
JUL-2019

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Cea mai proasta vacanta din Bulgaria

Am plecat în vacanta cu toată familia, (9persoane) pe ultima suta de metri, pentru ca nu găseam nimic disponibil în perioada în care am avut concediul, și nu am m-ai avut timp sa caut altceva, și nici sa citesc impresii despre hotel, cum fac de obicei.

Excursia m-a costat 370 euro pt 5 nopți, 2 persoane.

Am luat autocarul din Piața Constitutiei la ora 7 dimineața, și am ajuns la 12.30 la hotel. (țin sa precizez ca firma [***] este foarte profesionista, autocarul foarte confortabil, și ghidul foarte amabil, iar timpul de transport a fost întocmai ca în broșură data).

Cazarea s-a făcut după ora 14.00, atunci cind ni s-au dat și brățări le pentru all inclusive, pina atunci nebeneficiind de bautură și mincare. De precizat ca hotelul nu are rampa pentru bagaje, urci scările cu ele în mina. Are un singur lift pentru 10 etaje, prin urmare am fost cazați la etajul 6, ca de altfel majoritatea clienților care veneau, asta însemnând ca în cele 5 nopți petrecute aici, am stat pe lingă lift minute în șir, pina cind coborai sau urcai. Recepționer a fost drăguță și ne-a dat cele 4 camere pt 9 persoane, una lingă alta.

Camerele sint exact ca în poza, nu sint nici wow, nici groaznice. Destul de mari, și balconul ok. Prosoape și paturi cam uzate, Baia este foarte mica, fără un suport la dus unde sa îți pui șamponul și gelul. Nu am avut probleme cu apa calda, iar cameristele au întrat zilnic sa ia gunoiul, sa schimbe prosoapele, și la 3 zile mi-au schimbat lenjeria.

Nu exista nici o animație la hotel, nici măcar muzica la piscina, ca la alte hoteluri. Personalul de la restaurant a fost ok, unii chiar amabili, cei de la bar, mese suficiente pentru masa, piscina destul de mare, rece, și curata.

Marea dezamăgire a fost masa. Micul dejun același în toate 5 zile, oua, cirnati, crenvurști, salam, brânză, cașcaval, și salate. (aici trecem cu vederea ca și acasă maninci același lucru, însă am prins sunca acra, ochiuri nu tocmai proaspete, pâine tare, uscata de cu o zi în urma, ). Vesela murdara, și nestearsa, personal insuficient care sa facă curat la mese, pe lingă mese, erau doar 2 fete în schimburi de 16-17 ani).

Pentru cei care așteaptă ca între mese sa primească snacksuri, acelea rușinos dar în toate zilele, au fost niște amarite de fursecuri din comerț, mere, piersici și citeva felii de pepene rosu, dacă le prindeai evident.

Sucurile la dozator la care aveai acces, adică tec-"urile colorate, în nr de 3, kiwi, visine, orange, oribile, o apa colorata, cafea-numai ness, cu zahar în care băgai în bol linguriță. După ora 10.00 puteai merge la bar sa comanzi un" cola", și cocktailuri, bere, sau alte băuturi pt bărbați. Nu erau rele.

Mincarea seara și la prinz se limita la 4 tăvi zilnic, și 2 supe, (sincer... Groaznice). Nu am răbdat de foame, dar nici nu am fost în incantata. Condimentele ce le folosesc la mincaruri, în chifteluțe, cârnați sint oribile. O parte din mincare este cu produse congelate, gen mcnuggets, bulete de cartofi, snitele. Lucrul cel mai dezagreabil a fost stringerea alimentelor care nu se mai mincau de pe mese, în niște cutii mizerabile, ca la porci, în văzul clienților. Nemți, rusi gălăgioși, și nesimțiți pretutindeni.

Stațiunea este foarte frumoasa în centru, hotelul nu este foarte departe de plaja și centru, foarte multa distracție, preturile sint cam mari, gen o cola sau o bere la 0,5 costa 5 leva în centru (1 leva este 2,5 ronla curs), o clătită 4 leva, un cocktail 9 leva, cinematograf 7 d - 7 leva, trenuleț sa vizionezi orașul 15 leva, o pizza între 9-14 leva, alte mincaruri gen 24 leva de persoana. În supermarket preturi bune. Țigările mai ieftine ca la romani, cu 5 RON mai puțin la un pachet obișnuit.

Plaja foarte curata, dar foarte scumpa, o umbrela 10 leva, un șezlong 10 leva, și salteaua de pe șezlong 3 leva. Adică plătești 90 lei pt 2 persoane

Per total o vacanta de nota6-7 cu indulgenta, nu o recomand, și nu m-aș m-ai întoarce vreodată aici.

Trimis de animaluta25 in 17.07.19 00:26:58
Validat / Publicat: 17.07.19 06:19:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach, hotel Oasis, hotel Alba

VIZUALIZĂRI: 3767 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (animaluta25); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

valeria2012
    [21.07.19 17:28:40]

Eu, sincer, nu stiu la ce va asteptati de banii astia... sampanie si icre negre?!!

animaluta25AUTOR REVIEW
    [21.07.19 22:16:42]

@valeria2012: Înseamnă că nu sunteți umblata prin vacante, și nu a-ți studiat ce înseamnă un hotel de 3 stele, raportat la celelalte hoteluri din zona, pe care le-am studiat în timpul vacantei, tocmai pentru a vedea diferența.

Nu m-am așteptat la șampanie și icre negre, dar nici la 4 tăvi de mincare congelata și fără gust, sau fursecuri 5 zile la RIND.

Opinia mi-am exprimat-o ca să ajut și alte persoane în alegerea unei vacante decente, acum dacă nu citiți cum trebuie ceea ce am scris la început, ca a fost o alegere pe ultima suta de metri, asta pentru ca nu găsisem nimic disponibil si pentru ca doream sa merg împreună și cu restul familiei, prin urmare a fost greu sa găsesc atitea camere, intr-o singura zi.

nrs †
    [21.07.19 23:32:09]

atunci de ce cumperi lucruri ieftine? cele trei vacante prezentate fiind la hoteluri low cost. sau de fiecare data speri ca ai dat lovitura?

cristicost
    [29.05.23 15:12:37]

"Iar ca să punctez un alt lucru, eu ma respect, nu ma mulțumesc cu lucruri ieftine. "

Asta spune tot ce comentarii sa mai faci????

animaluta25, cristicost, valeria2012
    Alte impresii din această RUBRICĂPliska Hotel: