San Remo Hotel

DIN botosani
înscris/ă în 02.05.09
MAY-2014

Un hotel bun

In luna mai 2014 am ales un sejur in Cipru, pe cont propriu. Am ales un sejur cu doua zone de vizitat: Larnaca si Paphos.

Deoarece avionul ajungea tarziu in Larnaca, iar transportul spre Paphos era mai dificil la acea ora (22), am preferat sa ramanem cateva zile si in Larnaca, pentru a putea vizita zona.

Alegand hotelul San Remo, am fost placuti impresionati de serviciile acestuia. Este un hotel curat, ieftin, cu servicii bune, care se afla in marginea statiunii spre aeroport. Distanta pana in centrul statiunii este relativ mica, aproximativ 15 minute de mers pe jos. Este aproape de mare, cam in planul 2. Desi are piscina, nu am avut timp sa ne bucuram de ea, deoarece am folosit la maxim timpul pentru vizitat: portul, promenada palmierilor, cetatea, biserica Lazarus, circuitul zonei Larnaca-este un autobuz etajat care pentru 10 E de persoana te plimba in jurul Larnacai-se merita deoarece daca nu ai masina nu prea ai cum sa ajungi in zona.

De la aeroport la acest hotel am ajuns repede, sunt microbuze care fac curse regulat la fiecare jumatate de ora. Statia de autobuz este chiar cum iesi din aeroport. Sunt indicatoare cu statiile si rutele autobuzelor. In ceea ce priveste transportul in comun sunt foarte bine organizati si acopera toate zonele ale orasului. In fiecare statie ai harti cu orasul, rutele de autobuz, si localizarea fiecarei statii. Nu ai cum sa te ratacesti. De asemenea din aeroport poti cere de la informatii detalii, brosuri, harti-gratuit-in limba romana sau engleza a zonei pe care o ai de vizitat.

Personalul hotelului este foarte amabil si foarte promt in rezolvarea problemelor.

Micul dejun se compune din branza, sunca, salam, rosii, castraveti, masline, fasole cu carnati, oua fierte, unt, dulceata, cafea, ceai, lapte, cereale, fructe... destul de consistent si poate fi servit atat in interior cat si pe terasa.

Un hotel bun mai ales pentru cei interesati de vizitarea zonei.

Impresii încărcate de mira1 in 06.07.2014 10:18:49

Validat / Publicat: 06.07.14 15:56:54

• A fost prima sa vizită/vacanţă în CIPRU
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Tunisia, Irlanda, Italia, Grecia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mira1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 3 voturi) nota2

[06.07.14 19:38:20]

• Ieftin si bun (Oct.2014) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 24.10.14 de serban55 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Rezonabil (Oct.2014) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 22.10.14 de cristimicle din BUCUREșTI) - RECOMANDĂ
  • Hotel San Remo 2 * Larnaka (Nov.2013) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 03.12.13 de mary_criss17 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Hotel Sanremo, Larnaca - Peste asteptari (Oct.2011) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 31.10.11 de Sarra* din BRASOV) - RECOMANDĂ
  • In Cipru, cu Blue Air (Oct.2011) - punctaj satisfactie: 9.75 (scris in 24.10.11 de georgiana din SANNICOLAU MARE) - RECOMANDĂ
  • Jalnic hotel (Feb.2015) - punctaj satisfactie: 0.42 (scris in 23.02.15 de gaveneacalin din BRASOV) - NU RECOMANDĂ