Grand Cinar Hotel

înscris/ă în 02.09.13
JUN-2014

Foarte bun

Buna

Am stat la acest hotel o noapte in drumul nostru spre Antalya (vezi impresii).

Am ajuns in jurul orei 18.00 la acest hotel iar cazarea s-a efectuat foarte repede cca. 15 min (aveam rezervare din Romania).

Personal foarte amabil iar pentru faptul ca eram prima oara la ei ne-au oferit cina gratuit (ca sa ii avem in vedere si alta data).

Cina si micul dejun foarte bune, mancare variata, suficienta si foarte buna. Hotel frumos, camere mari poate ar trebui insistat un pic asupra curateniei (ma refer la faptul ca in camera noastra si pe hol nu era maturat, se vedeau firmituri, hartiute etc) in rest super ok.

Ceva foarte interesant la acest hotel este faptul ca nu servesc bauturi alcoolice iar noi dupa un drum lung din Romania am fi baut o bere rece asa ca ne-am deplasat la cateva marcheturi din zona unde surpriza nu exista nici un fel de bautura alcoolica - cred ca tine de religia lor - RESPECT, asa ca am baut apa si ceai la hotel.

La hotel se ajunge usor mai ales ca este situat la sosea in drumul spre Antalya deci nu trebuie sa faceti vreun ocol.

Are parcare proprie, gratuita, dar nu foarte mare (daca nu mai este loc se parcheaza in fata hotelului pe strada).

Recomand acest hotel.

Impresii încărcate de leeeo in 03.07.2014 19:15:38

Validat / Publicat: 03.07.14 21:46:58

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (leeeo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 6 voturi) nota2

[03.07.14 21:45:58]

Mutat la rubrica "Grand Cinar Hotel" (deja existentă pe sait); şters rubrica dublură creată de autor

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[03.07.14 21:59:13]

@leeeo:

În completare: dacă nu mai este loc se parchează în parcarea secundară aflată tot în curtea hotelului, se traversează un gang aflat în partea stângă cum intri pe poarta auto glisantă, preferabil decât pe stradă.

[04.07.14 02:29:41]

@leeeo: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației noastre de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

- 24cata72
[07.07.14 14:59:28]

@leeeo:

Băuturi alcoolice se găsesc pe a doua strada paralelă cu cea din faţa hotelului. Este un magazin specializat numai cu așa ceva.

Şi noi am păţit anul trecut la fel, dar cei de la hotel ne-au îndrumat şi cu răbdare am găsit.

Plata se putea face şi cu cardul.

- leeeo
[07.07.14 16:16:36]

@24cata72: Multumesc, daca voi mai ajunge pe acolo voi tine minte. O zi buna.

Publicitate    [27.06.19 06:41:06]