Grand Cinar Hotel

AUG-2015
REGIM MASĂ DP
42 Euro

A doua oara la Grand Cinar

Am revenit la acest hotel după ce anul anterior am prins o ofertă la Hilton Garden Inn.

Drumul până la această locație l-am parcurs în aproximativ 14 ore pe traseul București – Kutahya descris de mine în postările din anii anteriori. Adăuga faptul că traseul acesta este îmbunătățit în fiecare an de bulgari, prin asfaltarea a 2 sau 3 centuri ocolitoare ale orașelor de pe traseu și prin adăugarea a încă unei benzi la pe pantele de urcare din zona muntoasă. La turci oricum infrastructura este f. bună.

Locația a intrat intr-un proces de renovare destul de amplu la etajele superioare (cam jumătate din camere). Noi am avut scris pe vouchere mic dejun dar spre surprinderea noastră ei ne-au oferit și cina în același preț.

Fiind un grup ceva mai mare am avut și copii care au depășit vârsta de gratuitate la cazare și masă și, iar o surpriza plăcută, nu ne-au taxat suplimentar (am prins noi recepționerul într-o zi bună, probabil).

Camera și baia: mari, curate, lenjerii impecabile, deci foarte bine.

Parcarea: mare, locuri suficiente, supravegheată video. Nu am luat din mașini decât strictul necesar.

Cazarea sa făcut rapid în codițiile f. bune descrise anterior.

Masa: atât cina cât și micul dejun sunt ok. Pentru o cazare de o zi.

În concluzie o locație bună pentru cazarea intermediară chiar mai bună decât la Hilton și asta datorită ofertei de masă și cazare net superioare căci despre hotel per ansamblu... Hiltonul are totuși 4 stele și asta spune tot.

A... și un sfat despre drumul Kutahya – Antalya pentru cei care doresc să ajungă în zona Side sau Alanya:

Dacă doi ani am ales variata prin Isparta, drum mai scurt, peisaje frumoase prin munți dar pe o singură bandă de mers, mai solicitant pentru șofer și mașină (serpentine, curbe destul de strânse), anul trecut am ales varianta prin Burdur care întradevăr intră prin Antalya (orașul) dar cum bine a descris NICOLE, are multe pasaje peste intersecțiile importante fapt ce determina traversarea acestuia mai facilă. Deci, chiar dacă traseul este ceva mai lung prin Burdur sfatul meu este să alegeți această variantă pentru că drumul are două benzi, nu este prin munți, viteza de croazieră este net superioară și se gâștigă cel puțin 30 minute comparativ cu varianta prin Isparta.

Să auzim de bine!

Impresii încărcate de bobyrodin in 09.01.2016 12:15:35

Validat / Publicat: 09.01.16 13:02:02

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (bobyrodin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  16850 PMA (din 20 voturi) nota2

[09.01.16 12:58:12]

- Câteva fotografii realizate de voi acolo — ai putea încărca? Ar ilustra perfect textul, fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie...
Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=9368

- bobyrodin
[09.01.16 15:05:58]

@webmaster39: ai dreptate referitor la fotografii dar pacate nu am facut nici una.

- adrianstefan
[05.02.16 19:19:27]

cum ai facut rezervarea la acest hotel caci nu-l gasesc pe booking

- bobyrodin
[05.02.16 22:41:39]

@adrianstefan: anii trecuti am rezervat prin booking. Am observat ca anul acesta inca nu are oferta pe booking dar sper ca prin martie sau aprilie va fi prezent pe acest site daca nu incerc direct la ei pe site.

Publicitate    [18.06.19 05:03:51]