ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.10.2009
ÎNSCRIS: 23.10.09
AUG-2009

Un concediu de nota 10!

Am fost in acest concediu eu cu prietenul meu si inca un cuplu. Am preferat sa mergem cu masina personala. Drumul prin Bulgaria a fost extrem de lung si de obositor, trebuie sa ai mereu o harta in brate pentru ca bulgarii nu au mai deloc indicatoare si risti sa te pierzi... :). Dupa ce am iesit din Bulgaria totul a mers ca pe roate. Am stat o noapte in Istambul, la un hotel de 3*, conditii mediocre, dar asta conteaza mai putin. Important a fost ca ne-am putut odihni si a doua zi am plecat inspre Kusadasi.

Dupa vreo 8 ore am ajuns si in statiune, dar in jur de vreo ora si jumatate am cautat hotelul. Ne-a uimit cat de amabili pot fi localnicii, trecand prin Bulgaria unde nu exista o persoana care sa vorbeasca macar o engleza de balta, plus ca nici nu erai bagat in seama.

Am fost primiti foarte bine. Dupa ce ne-am luat camerele in primire, am facut un dush si am si iesit pe plaja. Plaja destul de ingusta, dar suficient de mare pentru ca lumea in general statea la piscine.

Mancarea excelenta si pentru toate gusturile, pentru toti mofturosii si toti obsedatii de silueta: P

Curatenia in camera se facea zilnic in jur de ora 12: 00.

Noi ne-am simtit excelent, iar anul viitor vom merge tot la Sealight pentru ca anul acesta nu prea am avut timp de relaxare, avand in vedere ca era prima oara cand ajungeam in kusadasi si trebuia sa vizitam tot ce se putea.

Drept dovada am cumparat bilete la toate excursiile: Orasul Efes, Casa Fecioarei Maria, Adaland, Seara Turceasca, Scuba Diving etc. Vrem un concediu in acelasi loc, dar destinat doar relaxarii: plaja si balaceala!!!

Va recomand aceasta locatie pentru ca merita!!!

Trimis de Edeea1989 in 23.10.09 16:18:39
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3165 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Edeea1989); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Ilie Nicolae
[21.02.10 20:08:52]

Salut...de ce nu ati mers direct spre Canakkale (pentru feribot) si v-ati dus spre Istanbul?...adica asa ati hotarat sau ati avut vreo informatie ca nu ar fi bine...din nu stiu ce motiv..etc...?

[22.02.10 19:53:43]

Am mers prin Istambul pentru ca am inteles ca e cel mai scurt si mai bun drum si pentru ca ne-am dorit si sa vizitam Istambulul, bazarul, etc. A fost intr-un fel alegerea noastra si un mic sfat din partea agentiei prin care am plecat.

[04.12.10 13:57:30]

Buna!!!

Astazi ocupatia mea este de a gasi o destinatie unde sa-mi petrec si micutul concediu de vara din 2011. Si parca nimic nu ma poate multumi asa cum m-au multumit serviciile si conditiile hotelului Sealight. Dovada acestui lucru este faptul ca minunatele concedii din verile 2009 si 2010 mi le-am petrecut in acest loc.

Chiar daca ma gandesc ca poate ar fi mai bine sa mai vizitam si alta tara inafara de Turcia, pe care de-acum o cunoastem foarte bine, impresia mea ramane ca nicaieri nu e ca in Turcia, iar mai bine decat atat nu exista niciunde...

Din tot ce am citit si mi-a fost impartasit despre experientele altora, totul este departe de amintirile si experientele deosebite traite la Sealight.

Anul asta ne gandeam la Grecia, dar in timp ca cautam ceva interesant am fost curioasa sa accesez si impresiile despre Sealight, sa vizualizez pozele, pentru ca mi-e dor de acel loc!

Cred ca si vara 2011 o vom petrece tot acolo si poate 2 sau 3 zile la bulgari, dar va garantez: Nimic nu se compara cu Turcia!!! Iar Sealight este cel mai potrivit hotel din Kusadasi pentru o vacanta de vis!!!

Ne auzim curand!!!

fc.radu
[22.03.11 00:02:01]

Buna,

Poti te rog sa ne explici un pic conceptul de Ultra All Inclusive al acestui hotel?

Multumesc,

[25.05.11 13:02:56]

Buna!

In cazul acestui hotel conceptul de UAI inseamna ca poti consuma orice si oricand, inseamna acces spa gratuit, cu exceptia masajelor, parca; poti cina si la restaurantele a la carte, dar cu rezervare... de asemenea prosoapele pentru plaja le poti schimba zilnic.

Sper sa te ajute putinele detalii pe care ti le-am dat si scuze ptr intarziere.

Daca mai esti curios de ceva, spune-mi si voi incerca sa te ajut.

Numai bine!

fc.radu
[25.05.11 15:22:05]

Multumesc mult pentru raspuns.

Se apropie plecarea, pe 23 iunie plecam.

Inca o intrebare, ati fost cu avionul sau masina, daca masina, poti te rog sa imi spui pe unde ati trecut vama bulgaria - turcia. edirne sau malko tarnavo?

Merci

[01.06.11 16:49:56]

Buna!

Noi am fost cu masina, prin vama Edirne.

Cu mare drag si sper sa aveti un concediu reusit!

Asteptam impresiile voastre la intoarcere!

Edeea1989, fc.radu, Ilie Nicolae
Alte impresii din această RUBRICĂSea Light Resort [Ladies Beach]: