Sea Light Resort [Ladies Beach]

DIN bucureşti
înscris/ă în 29.07.14
JUL-2014

Sealight... nota 7,9

Voi incerca sa fiu succint si util. Camera foarte buna si conform contractului am primit un pat pt. copil identic cu cu celelalte. Vederea am avut-o catre mare si piacina fara a da vre-un ciubuc.

Hotelul este foarte bine organizat si ai totul aproape cu exceptia plajei. Bar, piscina, toaleta, restaurant, topogane toate una linga alta. Toaletele publice extremmmm de curate.

Plaja foarte dotata si curata avand sezlonguri si umbrelute asezate atata in zona cu gazon cat si in zona cu nisip. Pentru ce am scris pana acum as reveni la acest hotel si nu a fost primul hotel la care am stat in Turcia.

Darrrrr... punctele slabe sunt atitudinea ospatarilor, barmanilor, bucatarilor care cu cateva exceptii aveai impresia ca te servesc din buzunarul lor. Zgarciti, se uita urat cand mai ceri ceva, atitudine persiflanta si nici urma de ospitalitate tueceasca.

Mancarea doar seara era mai diversificata pt ca in rest au avut aceleasi sortimente (putine) in fiecare zi. Deci daca omori ospatarii si fortezi bucatarul la un pic de imaginatie hotelul este foarte bun.

Am fost de 4 ori in Kusadasi, 1 data in Antalya su la Istanbul de n ori asa ca sper sa fi fost obiectiv. Concediu placut!

Impresii încărcate de plimbaretul2014 in 29.07.2014 08:26:51

Validat / Publicat: 29.07.14 15:04:00

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (plimbaretul2014); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 8 voturi) nota2

[29.07.14 13:22:17]

@plimbaretul2014: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- big_profesor
[06.08.14 23:10:07]

Cred ca ati confundat hotelul. Cu atitudinea unor ospatari sunt de acord (cu bacsis erau OK) dar nu cu barmanii si bucatarii pentru ca tu iti luai mincare cit aveai nevoie, nu te serveau bucatarii.

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[06.08.14 23:33:19]

@big_profesor:

Eu cred că are dreptate. La micul dejun stătea o femeie (cea care uneori făcea gozleme) și felia pe loc cașcavalul și mezelurile. Inițial, îți dădea doar două maxim trei felii din sortimentul ales de tine. Dacă vroiai mai mult nu te refuza, dar nici nu se uita prea frumos la tine. Timp de două săptămâni am reluat aceeași scenă în fiecare dimineață, eu ceream mereu „more”, nu că aș fi mâncat eu salam în Turcia, că oricum nu îmi place, dar la Sealight am avut de hrănit o familie întreagă de pisici frumoase foc și deja știam care salam le place și care nu.

Publicitate    [17.07.19 13:19:56]