ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.01.2014
    DIN: Cluj-Napoca
    ÎNSCRIS: 27.01.12
    SEP-2013

Viata de noapte in Palma-Arenal

Palma doreste sa isi pastreze turistii aproape si face totul pentru a concura cu puternica Ibiza, drept urmare viata de noapte e una pe masura daca o doresti si daca stii unde sa cauti dar asta depinde si de gustuile si preferintele fiecaruia dupa cate am vazut cel putin in zona plajei Arenal sunt 2 tipuri de viata de noapte, prima si cel mai des intalnita este cea in care alcoolul este regele... bere... votca... vin... ce vreti voi, si cealalta viata de noapte cuprinde o parte mai linistita si mai romantica potrivita celor trecuti de prima tinerete si acum am sa va scriu parerile mele si voi atasa si poze In primul rand securitatea turistilor in zona Arenal e una foarte buna, politia sau ce o fi este omniprezenta dar discret obsearva de la distanta in plus de asta majoritatea sunt imbracati ca si turistii si nu sar in ochi, libertatea turistilor este una foarte mare, poti sa bei alcool oriunde, pe strada, pe o banca, pe plaja, nu sunt oprelisti, poti sa faci practic, ce vrei, am vazut si marijuana si alte minuni, fara probleme, cine vrea... stie de unde se procura... bautura se vinde in galeti este prima data cand vad asa ceva, galeti care contin tot ce vrei, iei galeata din fata magazinului, intri si platesti. gheata e gratuit, galeata are spre exemplu un litru de votca la sticla si ceva suc pe langa, iti iei prietenii, iti gasesti un loc care iti place, torni tot in galeata si cu niste paie lungi de 1 metru tragi din galeata, ai golit galeata, mergi inapoi la magazine asta daca nu ai cumparat vreo 3 deja, asezi galeata goala la intrare iti alegi alta... intri... platesti... asta incepand de la 9 seara... bei ce bei si de pe la 12 cauti cluburile... sa ai plinul facut, in cluburi costa bautura triplu decat de la un magazin, cluburi sunt destule, exista o strada cam pe la mijlocul plajei Arenal unde sunt niste cluburi nemtesti in subteran dar au boxe trase si in strada, acolo e circul lumii, circulatie inchisa, plin de tineri da va zic drept ca la 12 seara nu gasesti vreunul treaz, ca e baiat ca e fata, pana la ora aceasta grupurile sunt separate fete intr-o parte baieti in alta, se bea foarte mult in zona aceasta, se arunca sticle peste tot, dar nota 10 pentru armata de curatatori de dimineata, la ora 7 totul e impecabil, plaja, strazile... toata lumea e foarte prietenoasa, amabila, te simti bine, rupt de grijile din tara, e o alta lume dar sa trecem la partea a doua a vietii de noapte.

Palma multumeste totodata si pe cei care prefera o seara romantica in locul cluburilor galagioase, o plimbare in doi seara pe faleza pe langa palmieri cu briza marii, cu artisti care canta la chitara, in septembrie puteti iesi fara problema seara in tricou sau ceva lejer e cald, nu mai pomenesc de o baie in apa marii in doi sub clar de luna, apa este mai calda decat aerul asa ca nu iti mai vine sa iesi, nu te deranjeaza politia sau altcineva, sunt destui care isi iau o butelie de vin si se aseaza pe malul marii si fac o baie sau asculta muzica din departare, in plus de asta seara vin o multitudine de pesti aproape de mal si fac niste salturi incredibile, totul linistit relaxat, oameni simpatici politicosi, nu se incurca unul pe altul, sunt si cateva cluburi mai mici dar mult mai linistite le veti recunoaste dupa numarul de lumanari care le au la mese, restaurante unde sunt formatii care canta live, nu e totul un dezmat continuu, sunt si locuri mai relaxate, mai linistite, mai intime, mai romantice, exista si un trenulet pe roti foarte chic care te duce de-a lungul plajei Arenal care are vreo 7 km... cam atat despre viata de noapte, din ce am vazut noi... daca aveti intrebari... va stau la dispozitie

Trimis de marius_s27* in 12.01.14 22:51:01
    Validat / Publicat: 13.01.14 01:43:27
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SPANIA.

VIZUALIZĂRI: 6679 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marius_s27*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 castel de nisip pe plaja

Marian Preda
    [13.01.14 12:24:07]

marius s27!

Ne-ai prezentat... aproape fara suflare acesta recenzie!...

Aceasta insula te invata sa vezi cu ajutorul sufletului, fiind un petec de taram asemanator fericirii!

Intr-adevar, acest paradis imbina exceptional peisajele mediteraneene tipice insulelor grecesti, cu viata incantatoare de noapte, care pastreaza inca nisipul fainos cald, din timpul zilei.

Statiunea Arenal este considerata al 17-lea land al Germaniei si iese din acest context linistit, bautura alcoolica bauta din orice recipient si-n orice combinatie, pare a fi distractia bavarezilor.

Astfel ca, clubul la care faci referire, aflat in mijlocul Playa de Arenal, se numeste Mega Park (vezi impresii).

Toate bune si vacante frumoase!

balasa violeta
    [13.01.14 12:56:05]

Ce sa va mai spun? Viata de noapte, totul la superlativ! Mallorca asta, e o insula nemaipomenita. Noi, avem o varsta, acolo am fost niste tinerei... baiatul ne-a lasat de capul nostru intr-o zi in Arenal. Seara, dupa ce si-a terminat treaba, ne cautau pe plaja... aiurea... ce noi eram prosti? Ne-au gasit in Mega Park, in mijlocul nemtilor, prinsi in trenulet.

Altadata, am mers in Magaluff, alta statiune, aici se afla primele trei discoteci, catalogate cele mai bune din lume. In drum spre BCM, de la toate terasele se auzea numai muzica din tineretea noastra, nu stiai unde sa ramai.

In capitala insulei, Palma de Mallorca si aici sa vezi ce nu prea intalnesti peste tot... discoteci de discoteci, restaurante cu diverse tematici, cu muzica si dansatori cu traditiile lor. Indiferent ce varsta ai, nu ai cum sa nu te simti minunat!

[25.10.14 07:09:17]

Mutat în rubrica "Descoperă Palma de Mallorca, MALLORCA" (nou-creată pe sait)

balasa violeta, Marian Preda
    Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Palma de Mallorca: