ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.06.2018
DIN: Bistriţa
ÎNSCRIS: 15.04.18
JUN-2018

încărcat de pe telefon!

Mallorca insula verde si plina de viata

MVreau sa va povestesc despre Mallorca si cum poti ajunge cu bani putini :)), fata de ce cer agențiile!

Perioada 02.06 - 09.06.2018, zbor Cluj-Palma 600euro (wizzair) 2 adulți +1copil 2 ani + 1 bagaj la cala 20kg + 3 de mana mari (ne am încadrat bine).

Inchiriat masina 4zile, rezervare online (fara card de credit), firma foarte serioasă (cost 133.5 euro, cu scaun de bebe cu tot). Rezervat booking cazare, Hotel Amic Miraflores in C an Pastilla, 5min aeroport, 3stele piscina vizavi de plaja 635 euro cu taxa stațiune inclusa!

Acum despre Mallorca ce pot spune e ca e de vis, tare mult ne a plăcut. A fost o saptamana superba! Mallorca e plina de viata, are o vegetatie impresionanta pentru o insula si o infrastructura bine pusa la punct!

Am vizitat nordul insulei, Alcudia cu plajele ei superbe (Platja de Muro si Platja d'Alcudia), Port de Pollenca si minunata Platja de Formentor, unde padurea de pini este chiar pe plaja.

Am vizitat deasemenea sălbatică Platja El trenc unde cand ajungi vezi doar o padure de arbusti si auzi marea fara sa o vezi, e un sentiment nou, in estul insulei si Colonia de Saint Jordi unde am si vizitat un aquarium.

Ne am plimbat prin Palma in port (unul imens), stațiunea de lângă El Arenal renumita pentru discoteci si cluburi de noapte!

Am mai vizitat aquariumul din C an Pastilla cu cel mai mare tanc de rechini din Europa (40euro bilete luate online, acolo erau 60).

În rest plaja, mall cu multe magazine pentru cand a plouat, plimbări baie mai putine, apa rece temperatura maximă de 26grade in nord, in sud unde am stat noi mai frig, localnicii ziceau ca vremea a luat-o razna ca temperatura e aceeasi ca si in noiembrie.

Per total foarte frumos, ne a plăcut maxim. Va las si poze!

O data in viata trebuie sa mergeți în Mallorca, neaparat!

Trimis de Florinasimi in 15.06.18 12:47:53
Validat / Publicat: 15.06.18 14:29:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SPANIA. A mai fost în/la: Alicante, Madrid, Roquetas de Mar

VIZUALIZĂRI: 14400 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Florinasimi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 C an Pastilla, inainte de ploaie

webmasterX [15.06.18 14:26:22] »

Hotel Amic Miraflores in C an Pastilla

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

balasa violeta [09.07.18 15:03:04] »

Mallorca nu se dezminte! E bine ca ati inceput descoperirea ei gradual... e prima treapta, ati fost incantati si daca mai mergeti si-n alte statiuni o sa fiti din ce in ce mai fericiti!

Sun, sand and sea!

Cei trei S din limba engleza, soare, nisip si mare ii intalnim cu prisosinta in Mallorca. Majoritatea turistilor o cauta pentru "discovers", acesta este farmecul insulei.

kinezoaika [18.07.18 14:10:09] »

Multumim foarte mult pentru impresiile tale. Eu urmeaza sa plec in Mallorca in august si doream sa stiu daca se poate firma de unde ai putut inchiria masina fara deposit. tot ce am gasit eu cereau deposit. Multumesc frumos!

balasa violeta [18.07.18 22:21:10] »

@kinezoaika: ROYAL RENT S. A.

Camí de Can Pastilla, 110,07610 Can Pastilla, Illes Balears, Spain

+34 971 26 64 25

https://goo. gl/maps/8YKmz6t2R8o

Sper sa va fie de folos, vacanta de neuitat!

Florinasimi [19.07.18 06:41:02] »

Www. wiber.com intri si iti selectezi perioada, noi am luat de sambata ora 13 00 pana miercuri ora 10, cu 1 scaun de copil. A costat 122 euro

balasa violeta, Florinasimi, kinezoaika
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Palma de Mallorca: